Jedynie prawda jest ciekawa

Gargas: Szokujące wydatki prezydenta Komorowskiego

31.08.2015

„Kiedy owym szwindelkiem zajmie się prokuratura, tak zaciekle tropiąca przeloty posła Dudy?”

Anita Gargas w ostatnim felietonie analizuje wydatki na kampanie prezydencką. „Bronisław Komorowski wydał na swoją kampanię wyborczą 4,5 mln zł więcej niż Andrzej Duda (odpowiednio 18,2 mln zł i 13,7 mln zł)” - pisze dziennikarka.

Dodaje, że „zestawienie wydatków Komorowskiego, chociaż szokuje (choćby te 30 tys. za „przytulmy panią”), nie w pełni oddaje rzeczywistość”. „Otóż w wykazie w pozycji „noclegi i podróże” sztab Komorowskiego wpisał „zero”. Co to oznacza? Ponieważ eksprezydent nie posiadł zdolności bilokacji, odpowiedź jest jedna – wydatki te kandydat PO wrzucał w koszty Kancelarii Prezydenta. Tak więc opłaty za wyborcze wyjazdy Komorowskiego nie zostaną pokryte z budżetu sztabu (na który wpływały datki wielbicieli PO), ale w 100 proc. z kieszeni podatników” - wskazuje autorka.

I pyta: „Kiedy owym szwindelkiem zajmie się prokuratura, tak zaciekle tropiąca parę przelotów posła Dudy?”

„Od dawna wiadomo, że Komorowski i jego dwór kosztowały nas więcej niż np. podatników niemieckich prezydent Gauck i jego kancelaria. Choć Polska jest ubogim krewnym krajów zachodnich, w rankingu wydatków na głowę państwa byliśmy w czołówce Europy. A system u nas parlamentarno-gabinetowy, nie prezydencki, jak we Francji. Rozrzutna kampania Komorowskiego tylko potwierdziła, kto bardziej liczy publiczny grosz” - zauważa Gargas.

ez,Niezalezna.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook