Jedynie prawda jest ciekawa


Gargas: Romaszewska pokazałaby miałkość poprzedniczki

26.07.2015

„Przecież ta wspaniała kobieta jest przeciwieństwem wszystkiego, do czego działacze PO doprowadzili przez ostatnie dwie kadencje swoich rządów”- pisze o Zofii Romaszewskiej Anita Gargas.

Na niezależnej.pl Anita Gargas podkreśla, że dziwi się osobom, które uważały, że kilku posłów z PO wyłamie się i zagłosuje za kandydaturą Zofii Romaszewskiej na rzecznika praw obywatelskich. „Przecież ta wspaniała kobieta jest przeciwieństwem wszystkiego, do czego działacze PO doprowadzili przez ostatnie dwie kadencje swoich rządów”- zaznacza publicystka.

Gargas wskazuje, że Zofia Romaszewska przez całe swoje życie walczyła o prawdę, godność ludzi, zarówno w PRL jak i w III RP, „kiedy – ze względu na uprawiany przez salony III RP relatywizm moralny – walka o ideały nie była taka oczywista i przez to jeszcze bardziej potrzebna”. Romaszewska, właśnie jako rzecznik pokazałby „miałkość” jej poprzedniczki.

„Symboliczne, że odrzucenie Zofii Romaszewskiej nastąpiło w dniach, kiedy dowodzony przez Hannę Gronkiewicz- Waltz, wiceszefową Platformy, warszawski ratusz zarządził kosztowne obchody 60-lecia Pałacu Kultury i Nauki, symbolu zbrodniczego moskiewskiego okupanta”- czytamy na niezależnej. pl

Jak dodaje Gargas to są właśnie prezenty, które są odpowiedni dla zniewolonej elity III RP.

niezależna.pl/es

fot.polskieradio.pl
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook