Jedynie prawda jest ciekawa

Gargas: Potrzebne są szybkie i radykalne zmiany

16.11.2015

„Każdy miesiąc zwłoki, namyślania się to pozwalanie na panoszenie się patologii”.

Anita Gargas ma nadzieje na bardzo szybkie zmiany w Polsce. Liczy na to, że reformy w Polsce będą radykalne. „Najgorsze, co mógłby zrobić prezydent Andrzej Duda i rząd Beaty Szydło, to uznać, że radykalne przeobrażanie państwa nie musi się odbyć natychmiastowo. W obecnej sytuacji Polski myślenie, że jest dużo czasu i obiecana w wyborach zmiana kursu może się odbywać stopniowo, z rozpisaniem na całą kadencję, jest nie tylko mylne, ale i szkodliwe” - pisze Gargas w „GPC”.

Dodaje, że „doświadczenie pokazuje, że te reformy, wobec których spodziewany jest największy atak oponentów – bo uderzają w rozwalające nasze państwo mafijne grupy interesu, a jednocześnie najszybciej przyniosą pożądane, widoczne efekty – należy przeprowadzać jak najprędzej, w pierwszym roku rządzenia”. „Wtedy bowiem energia i determinacja społeczna jest największa, a decydenci są stosunkowo odporni na lawinową krytykę w mediach uzależnionych od owych pasożytniczych grup. Każdy miesiąc zwłoki, namyślania się, kombinowania to pozwalanie na panoszenie się patologii” - zauważa.

Gargas wskazuje, że „Polski nie stać na długoletnią ewolucję”. „Szybkie wprowadzenie w życie radykalnych obietnic wyborczych to zadanie na już. A jednym z prostych ruchów, jakie może wykonać każdy minister po zadomowieniu się w swoim resorcie, jest rezygnacja z masowej prenumeraty „Gazety Wyborczej”” - kończy swój tekst Gargas.

ez

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook