Jedynie prawda jest ciekawa


Gargas: Potrzebne są szybkie i radykalne zmiany

16.11.2015

„Każdy miesiąc zwłoki, namyślania się to pozwalanie na panoszenie się patologii”.

Anita Gargas ma nadzieje na bardzo szybkie zmiany w Polsce. Liczy na to, że reformy w Polsce będą radykalne. „Najgorsze, co mógłby zrobić prezydent Andrzej Duda i rząd Beaty Szydło, to uznać, że radykalne przeobrażanie państwa nie musi się odbyć natychmiastowo. W obecnej sytuacji Polski myślenie, że jest dużo czasu i obiecana w wyborach zmiana kursu może się odbywać stopniowo, z rozpisaniem na całą kadencję, jest nie tylko mylne, ale i szkodliwe” - pisze Gargas w „GPC”.

Dodaje, że „doświadczenie pokazuje, że te reformy, wobec których spodziewany jest największy atak oponentów – bo uderzają w rozwalające nasze państwo mafijne grupy interesu, a jednocześnie najszybciej przyniosą pożądane, widoczne efekty – należy przeprowadzać jak najprędzej, w pierwszym roku rządzenia”. „Wtedy bowiem energia i determinacja społeczna jest największa, a decydenci są stosunkowo odporni na lawinową krytykę w mediach uzależnionych od owych pasożytniczych grup. Każdy miesiąc zwłoki, namyślania się, kombinowania to pozwalanie na panoszenie się patologii” - zauważa.

Gargas wskazuje, że „Polski nie stać na długoletnią ewolucję”. „Szybkie wprowadzenie w życie radykalnych obietnic wyborczych to zadanie na już. A jednym z prostych ruchów, jakie może wykonać każdy minister po zadomowieniu się w swoim resorcie, jest rezygnacja z masowej prenumeraty „Gazety Wyborczej”” - kończy swój tekst Gargas.

ez

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook