Jedynie prawda jest ciekawa

Gargas: GW zaciera pamięć o Wyklętych

18.07.2015

"Gazeta Wyborcza" cytuje prof. Widackiego, który sugeruje bandytyzm w szeregach polskiego podziemia.

Polskę obiegła informacja o nowym pomyśle na uczczenie pamięci żołnierzy II Konspiracji. Imieniem Żołnierzy Wyklętych nazwana miałaby zostać autostrada A4. Nikogo nie dziwi, że "Gazeta Wyborcza" jest temu przeciwna. Dziennikarze z Czerskiej cytują prof. Widackiego, który powtarza stare stalinowskie kłamstwo o polskich bohaterach sugerując, że byli wśród nich bandyci.

Anita Gargas z Gazety Polskiej Codziennie nie dziwi się, że "Wyborcza" w ten sposób odnosi się do pomysłu uczczenia polskich bohaterów.

"Gazeta Adama Michnika, który nie tylko dzięki bratu Stefanowi powinien wiele wiedzieć o zbrodniach stalinowskich, uwypukliła tę wypowiedź, na czerwono podkreślając 'zdarzały się przypadki bandytyzmu'."  - pisze Gargas.

"To kolejny przykład wyjątkowo haniebnej polityki rozmydlania odpowiedzialności za zbrodnie komunizmu i zacierania pamięci o bohaterach podziemia." - dodaje.

Publicystka "Gazety Polskiej Codziennie" zwróciła też uwagę na fakt, że wspomnianemu Widackiemu nie przeszkadzają ulice nazwane na cześć utrwalaczy władzy ludowej, takich jak gen. Świerczewski czy żołnierze tzw. Armii Ludowej

"No ale czego spodziewać się po członku think thanku Ruchu Palikota?" - podsumowuj Gargas.

mly/GPC

[fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook