Jedynie prawda jest ciekawa


Gargas: Gen. Błasik nie chciał lecieć jednym samolotem

15.06.2016

"Zapominamy, iż 10 kwietnia 2010 roku w jednej sekundzie zginęli dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych" - mówiła Anita Gargas.

"Postanowiłam swoim filmem oddać hołd tym, którzy zginęli na pokładzie tupolewa, a o których mało się mówiło do tej pory" - mówiła w "Sygnałach dnia" dziennikarka śledcza.

Najnowszy film Anity Gargas "W imię honoru" opowiada o historii trzech kobiet - wdów po najwyższych dowódcach Wojska Polskiego, którzy zginęli w katastrofie polskiego tupolewa po Smoleńskiem. Bohaterkami filmy są Mariola Karweta, Krystyna Kwiatkowska i Ewa Błasik.

Dziennikarka w "Sygnałach dnia" przyznała, że zbyt łatwo zapomnieliśmy, iż 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie zginęli dowódcy wszystkich sił zbrojnych. Na pokładzie samolotu było 10 generałów i admirał.

"Taka sytuacja nie zdarza się nawet w czasie wojny" - mówi gość Jedynki. Anita Gargas podkreśla, że jej nowy film nie jest filmem dokumentalny: "Stwierdziłam, że nastał taki czas, że nie muszę ścigać się z prokuraturą i "komisją Millera" na informacje. Pracuje rzetelnie komisja prof. Wacława Berczyńskiego, w nowym zestawie osobowym pracują także prokuratorzy. Jestem spokojna o to, że śledztwo i badanie katastrofy będą prowadzone rzetelnie".

W filmie pada odpowiedź na pytanie kto wydał zgodę na lot do Smoleńska jednym samolotem najważniejszych osób w państwie.

"Wdowa po gen. Błasiku mówiła, że jej mąż nie chciał, aby wszyscy lecieli jednym samolotem, chciał użyć kilku maszyn. Jednak nad gen. Błasikiem był minister obrony pan Bogdan Klich, który jednak zgodę na lot tych wszystkich ważnych osobistości jednym samolotem wydał" - mówiła Gargas.

kk/Polskie Radio 

[fot. Polskie Radio]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook