Jedynie prawda jest ciekawa


Gargas: Akcja CBA to nacisk na posłów PSLu

12.07.2014

Anita Gargas na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” komentuje ostatnią akcję CBA, porównując ją do zatrzymania prezesa spółki Orlen, które skończyło się aferą oraz procesami sądowymi.

„Nalot CBA na ludzi PSL-u przypomina aferę z lutego 2002 r. z okresu rządu Leszka Millera. Wtedy to kierowany przez Zbigniewa Siemiątkowskiego UOP zatrzymał prezesa Orlenu Andrzeja Modrzejewskiego” - wskazuje Gargas, zaznaczając, że w tamtej sprawie chodziło o skok na pieniądze.

„Działo się to w przeddzień posiedzenia zarządu spółki, na którym miał podpisać kontrakt wart 14 mld zł. Układ chciał mieć udział w podziale tego tortu” - dodaje Gargas.

Zaznacza, że „prezesa Orlenu zatrzymano wyłącznie w jednym celu – by zablokować kontrakt, na który układ nie miał wpływu”. „Nawet jeśli ktoś twierdzi, że przeprowadzone przez CBA przeszukania w biurach i mieszkaniach prominentnego polityka PSL-u nie miały związku z kalendarzem wydarzeń w Sejmie, nie może zaprzeczyć, że akcja CBA wywarła wrażenie (czytaj nacisk) na tych posłach PSLu, którzy mają resztki zdrowego rozsądku i chcieli zagłosować za odwołaniem ministra Bartłomieja Sienkiewicza” - tłumaczy.

Dodaje, że „jak w aferze Orlenu, tak i teraz działania agentów służby specjalnej wpisały się w grę polityczną prowadzoną przez partię rządzącą”. Pytając na koniec jaki będzie finał tej historii przypomina, że „bezprawne zatrzymanie Modrzejewskiego i przekroczenie uprawnień szef całego UOP-u i szef jego pionu śledczego zostali skazani prawomocnymi wyrokami”.

Porównanie obecnej sytuacji rządu ze schyłkowym okresem działalności ekipy Millera wydaje się rzeczywiście uzasadnione...

ez
[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook