Jedynie prawda jest ciekawa


Gargas: Akcja CBA to nacisk na posłów PSLu

12.07.2014

Anita Gargas na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” komentuje ostatnią akcję CBA, porównując ją do zatrzymania prezesa spółki Orlen, które skończyło się aferą oraz procesami sądowymi.

„Nalot CBA na ludzi PSL-u przypomina aferę z lutego 2002 r. z okresu rządu Leszka Millera. Wtedy to kierowany przez Zbigniewa Siemiątkowskiego UOP zatrzymał prezesa Orlenu Andrzeja Modrzejewskiego” - wskazuje Gargas, zaznaczając, że w tamtej sprawie chodziło o skok na pieniądze.

„Działo się to w przeddzień posiedzenia zarządu spółki, na którym miał podpisać kontrakt wart 14 mld zł. Układ chciał mieć udział w podziale tego tortu” - dodaje Gargas.

Zaznacza, że „prezesa Orlenu zatrzymano wyłącznie w jednym celu – by zablokować kontrakt, na który układ nie miał wpływu”. „Nawet jeśli ktoś twierdzi, że przeprowadzone przez CBA przeszukania w biurach i mieszkaniach prominentnego polityka PSL-u nie miały związku z kalendarzem wydarzeń w Sejmie, nie może zaprzeczyć, że akcja CBA wywarła wrażenie (czytaj nacisk) na tych posłach PSLu, którzy mają resztki zdrowego rozsądku i chcieli zagłosować za odwołaniem ministra Bartłomieja Sienkiewicza” - tłumaczy.

Dodaje, że „jak w aferze Orlenu, tak i teraz działania agentów służby specjalnej wpisały się w grę polityczną prowadzoną przez partię rządzącą”. Pytając na koniec jaki będzie finał tej historii przypomina, że „bezprawne zatrzymanie Modrzejewskiego i przekroczenie uprawnień szef całego UOP-u i szef jego pionu śledczego zostali skazani prawomocnymi wyrokami”.

Porównanie obecnej sytuacji rządu ze schyłkowym okresem działalności ekipy Millera wydaje się rzeczywiście uzasadnione...

ez
[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook