Jedynie prawda jest ciekawa

Gargas: Akcja CBA to nacisk na posłów PSLu

12.07.2014

Anita Gargas na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” komentuje ostatnią akcję CBA, porównując ją do zatrzymania prezesa spółki Orlen, które skończyło się aferą oraz procesami sądowymi.

„Nalot CBA na ludzi PSL-u przypomina aferę z lutego 2002 r. z okresu rządu Leszka Millera. Wtedy to kierowany przez Zbigniewa Siemiątkowskiego UOP zatrzymał prezesa Orlenu Andrzeja Modrzejewskiego” - wskazuje Gargas, zaznaczając, że w tamtej sprawie chodziło o skok na pieniądze.

„Działo się to w przeddzień posiedzenia zarządu spółki, na którym miał podpisać kontrakt wart 14 mld zł. Układ chciał mieć udział w podziale tego tortu” - dodaje Gargas.

Zaznacza, że „prezesa Orlenu zatrzymano wyłącznie w jednym celu – by zablokować kontrakt, na który układ nie miał wpływu”. „Nawet jeśli ktoś twierdzi, że przeprowadzone przez CBA przeszukania w biurach i mieszkaniach prominentnego polityka PSL-u nie miały związku z kalendarzem wydarzeń w Sejmie, nie może zaprzeczyć, że akcja CBA wywarła wrażenie (czytaj nacisk) na tych posłach PSLu, którzy mają resztki zdrowego rozsądku i chcieli zagłosować za odwołaniem ministra Bartłomieja Sienkiewicza” - tłumaczy.

Dodaje, że „jak w aferze Orlenu, tak i teraz działania agentów służby specjalnej wpisały się w grę polityczną prowadzoną przez partię rządzącą”. Pytając na koniec jaki będzie finał tej historii przypomina, że „bezprawne zatrzymanie Modrzejewskiego i przekroczenie uprawnień szef całego UOP-u i szef jego pionu śledczego zostali skazani prawomocnymi wyrokami”.

Porównanie obecnej sytuacji rządu ze schyłkowym okresem działalności ekipy Millera wydaje się rzeczywiście uzasadnione...

ez
[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook