Jedynie prawda jest ciekawa


Histeria Gajosa: Zacząłem się bać Kaczyńskiego

20.06.2016

"Czyżby Kaczyński chciał być zbawcą bez względu na wszystko i za wszelką cenę?"

Kolejny aktor staje w kolejce z napisem "histeria". Niestety, tym razem epidemia zagarnęła bardzo dobrego aktora - Janusza Gajosa, który w rozmowie z portalem Komitetu Obrony Demokracji (koduj24) snuje fatalistyczne wizje, jakie mają dopaść Polskę pod rządami Jarosława Kaczyńskiego i PiS.

"Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że spora grupa dorosłych ludzi zabawia się właśnie ołowianymi żołnierzykami w przekonaniu, że robi coś poważnego. Przyzna pani, że jest się czego bać" - mówi Janusz Gajos w rozmowie z Magdaleną Jethon dla serwisu Koduj24.pl.

Aktor w niedopowiedzianych sugestiach przekonuje, że nad Wisłą może zdarzyć się coś bardzo złego. "Wiadomo z historii, że wiele niedobrych i fatalnych w skutkach zdarzeń zaczynało się tak właśnie, jak to się dzieje teraz. Mam nadzieję, że nie dojdzie do niczego nieodwracalnego. Nie mogę uwierzyć, żeby wszyscy rozsądni ludzie, których są całe tłumy - vide marsze KOD-u - nie byli w stanie zapobiec najgorszemu. Przecież większość z nas nie wierzy w brednie typu "Polska w ruinie", nie chce spokojnie słuchać wyzwisk i obelg [rzucanych] tylko dlatego, że ma inne zdanie na temat tej "dobrej zmiany". Ludzie chcą po prostu spokojnie żyć i pracować" - czytamy.

W rozmowie pojawia się również wątek Jarosława Kaczyńskiego. Czy aktor boi się prezesa PiS? "Na pytanie "Kim chciałbyś być?" Jarosław Kaczyński odpowiedział wiele lat temu Teresie Torańskiej, że chciałby być emerytowanym zbawcą narodu. Trafiłem na ten wywiad rok temu. Zacząłem się nad nim zastanawiać. Dlaczego 45-letni, dojrzały mężczyzna poważnie mówił o takim akurat marzeniu" - mówi Janusz Gajos. "Czyżby chciał być zbawcą bez względu na wszystko i za wszelką cenę? Nagle zobaczyłem w wyobraźni 60-letniego chłopca, który realizuje to swoje marzenie. Ratuje z opresji jakąś wyimaginowaną księżniczkę i zaraz potem w papierowej koronie, z drewnianym mieczem u boku oddala się w jakiś czarodziejski, tylko jemu znany świat. Od tego czasu zacząłem się naprawdę bać" - ocenia.

Epidemia histerii nie ustaje. Szkoda.

LL, koduj24.pl

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook