Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Zmarli 10/04 byli nie do zastąpienia

11.04.2017

„Dziś być może jesteśmy coraz bliżej tego, co stało się z tupolewem, ale ciągle jeszcze jesteśmy daleko” - powiedział w rozmowie z Radiem Maryja Witold Gadowski, publicysta.

Zdaniem Witolda Gadowskiego, równie ważne jak odkrycie prawdziwych przyczyn katastrofy smoleńskiej, jest wyjaśnienie zachowania polskiego rządu po 10 kwietnia. 

„Musimy jeszcze poznać prawdę na temat tego, dlaczego polski rząd w 2010 r. zachowywał się tak haniebnie, tchórzliwie, bez rozsądku i świadomości majestatu państwa, który dźwigał na swoich barkach” - wskazał publicysta. 

„Po siedmiu latach od katastrofy nadal nie wiemy, co tam się wydarzyło. Jest to wina poprzedniego rządu, w tym osobiście Donalda Tuska” - podkreślił Gadowski. 

Publicysta mówił też o przemianie polskiego społeczeństwa po siedmiu latach od tragedii smoleńskiej. 

„Jednak dopiero ostatnie dwa lata sprawiły, że w Polsce poczuliśmy się wreszcie jak u siebie. Jesteśmy w swoim kraju, który ma swoje mankamenty, swoje wady, ale jest nasz” - powiedział, dodając również, że ludzie, którzy judzą i podgrzewają atmosferę, używają argumentów rodem z przesłuchań SB. 

Jak podkreślił Witold Gadowski, ci którzy odeszli 10 kwietnia 2010 r., byli ludźmi nie do zastąpienia i dlatego ich brakuje. 

„Gdyby żyli, może dzisiaj byłaby inna dyskusja w Polsce, może nie byłoby tylu złych emocji. Ich już niestety nie ma. W międzyczasie wyrosło nowe pokolenie ludzi ciekawych i uczciwych. Jestem optymistą” – mówił.

 

ak/radiomaryja.pl

[fot. YouTube/Salve TV]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook