Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: za Amber Gold stały służby?

22.03.2016

"Prawdopodobnie Amber Gold byłą przykrywką do gry operacyjnej wokół PLL LOT".

Dziennikarz śledczy tygodnika „wSieci” Witold Gadowski komentował w TVP Info mechanizm, który mógł zadziałać w przypadku afery Amber Gold. "Zachowanie Marcina P. potwierdza, że za ich plecami stoją inne osoby. Małżeństwo P. to jedynie słupy" - stwierdził Gadowski.

"Kiedy Amber Gold upada – sierpień 2012 i w sierpniu 2012 wybucha afera w Agencji Wywiadu. Aresztowany zostaje chorąży o niezgrabnym pseudonimie Carrington, który był kasjerem Agencji. Okazuje się, że ścinki papieru znajdują się w sejfie AW i pojawia się pytanie, gdzie te pieniądze były inwestowane i czy pieniądze powierzane przez Amerykanów na jakąś wrażliwą operację i nieksięgowane były tak inwestowane. (…) AW prowadzi operacje, które nie są publiczne, tylko że operacje i przeznaczone na nie pieniądze stały się okazją do nielegalnych interesów. Czy ktoś inwestował w Amber Gold i wyciągnął nadwyżkę? I drugie pytanie, które podpowiedział mi młody, zdolny dziennikarz Paweł Miter, dlaczego nie odtajniono pierwszych 50 lokat w Amber Gold? Kto te lokaty uczynił? Bo to są prawdziwi beneficjenci!" — powiedział reporter.

"Prawdopodobnie Amber Gold byłą przykrywką do gry operacyjnej toczonej wokół przedsiębiorstwa PLL LOT. W tym celu powstały linie OLT Express i za tym wszystkim – jak twierdzą specjaliści – stał znany mafiozo i gangster Rabinowicz, obecnie bardzo mocno znany panem Kołomojskim. (…) Ci ludzi przymierzali się do sprywatyzowania i przejęcia Polskich Linii Lotniczych. (…) Ta gra może być wyjaśniona w trakcie procesu, dlatego pan P. wnioskuje o utajnienie tego procesu" - wyjaśnił gość TVP Info.

Dziennikarz śledczy wspomniał również o rosyjskiej platynie i złocie ze Wschodu. "Szukano możliwości wyprania tych kruszców" - podkreślił. "Trudno przypuszczać, że Amber Gold był firmą nielegalną, ale firmą prowadzoną przez służby w celu wypracowania tzw. funduszu operacyjnego – takich firm jest trochę, co można wskazać i świadczy o słabości polskich służb. (…) Sądzę, że jeżeli będziemy szukać śladów służb, to prywatnych oficerów u nas i oficerów ze Wschodu. (…) Ci ludzie zachowują się jak zgraja hien i gdzie tylko mogą, łapią każdy kęs. (…) To zdemoralizowana międzynarodówka oficerów pod nadzorem tych poważnych służb" - zaznaczył Gadowski.

ez,wPolityce.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook