Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: W Berlinie pachniało zamachem

20.12.2016

"Niemcy zostały odczarowane. Mówiono, że jako stolica europejskiego Salafizmu będą wolne od zamachów, okazało się, że nie" - mówił na antenie Radia Wnet dziennikarz Witold Gadowski.

W poniedziałek wieczorem w Berlinie doszło do kolejnego już w Europie zamachu terrorystycznego, za którym stoi Państwo Islamskie. W jarmark bożonarodzeniowy wjechał TIR, którym kierował Pakistańczyk, który kilka miesięcy temu przybył do Niemiec. W "Poranku Radia Wnet" Witold Gadowski poinformował, że właśnie wrócił ze stolicy Niemiec, gdzie realizował film o Salfitach.

"Wróciłem właśnie z Berlinie, gdzie realizowałem film o Salafitach i o zagrożeniu terrorystycznym. Muszę przyznać, że pachniało zamachem i zdarzyło się" - zaznaczył. Gadowski podkreślił, że islamizacja Berlina jest bardzo zaawansowana. 

"Całe dzielnice Berlina, jak np. Kreuzberg są opanowane przez Salafitów, tam się pobiera podatek - dżizje -  od przedsiębiorców, tam się wymusza przenoszenie interesów z tych rejonów. Te targi bożonarodzeniowe były pozbawione jakichkolwiek chrześcijańskich akcentów, nie było krzyży, nie było szopek, ani aniołków. To nie jest już Boże Narodzenie, ale jakieś inne dziwne święto" - podkreślił. Jakie będą więc konsekwencje zamachu?

"Niemcy zostały odczarowane. Mówiono jako stolica europejskiego Salafizmu będą wolne od zamachów, okazało się, że nie. Przypomnijmy, że już wcześniej udaremniono trzy zamachy, które były zaplanowane" - mówił Gadowski.

kk/Radio Wnet

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook