Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski we "wSieci": "Zanim nadejdzie islam"

20.08.2016

"Zanim przyjdą oni — ci, którzy będą chcieli rozwinąć sztandar proroka nad Wisłą — dobrze uświadomić sobie kilka zasadniczych różnic między nami, chrześcijanami, a nimi, wyznawcami Mahometa" – pisze w swoim tekście w najnowszym numerze tygodnika "wSieci" Witold Gadowski.

"Nasze prawdy wiary dają nam doskonały oręż do rozmowy z obcymi i sposobią do wykazania im, jak wspaniały dom na ziemi uczynił nam nasz Pan. Tylko w chrześcijaństwie Bóg zawarł z człowiekiem dwukrotne przymierze" – zaznacza. 

Autor dodaje, że chrześcijaństwo jest religią wolności, przymierza z Bogiem. "W relacji miłości Bóg stworzył płaszczyznę naszej wolnej woli i partnerstwa wobec niego.W islamie zaś wierny jest niewolnikiem nieprzeniknionego, ukrytego i okrutnego Allaha. Jedyne, co wierny muzułmanin może zrobić, to bezwolnie poddać się Allahowi" – podkreśla Gadowski. 

Publicysta wskazuje różnice między tymi religiami. Nigdzie Jezus nie nie wskazywał, że należy ścinać głowy niewiernym, a związek mężczyzny i kobiety jest świętym sakramentem, w przeciwieństwie do łatwo rozwiązywalnego małżeńskiego kontraktu w islamie. Autor wskazuje też kontrast w stosunku do demokracji, pozycji kobiety, czy stosowania przemocy. 

"Islam pochwala stosowanie wobec kobiet przemocy. Nie toleruje także innych religii nakazuje, aby ich wyznawcy byli obywatelami drugiej kategorii na terenach opanowanych przez muzułmanów (obowiązujące od VII w. tzw. zasady Dhimmia)" - pisze. 

"Nie słuchajcie „specjalistów”, bowiem żaden z nich nie jest w stanie podważyć jednej linijki z tego, co napisałem. Przeczytajcie kilka razy i... spokojnie czekajcie, aż się pojawią. Wy już wiecie, czego od nich oczekiwać" – kończy felieton Gadowski.


"wSieci"

[fot. wSieci/YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook