Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski we "wSieci": Rząd przywołuje w wyobraźni monstrum

30.01.2015

Zdaniem Witolda Gadowskiego rola przeciwników Platformy Obywatelskiej nie jest dziś łatwa.

Walka z tym rządem nikomu nie przyniesie chwały. Tak to się bowiem w dziejach ludzkości składa, że aby zdobyć rycerskie ostrogi, należy albo dobrze się urodzić (i potem życiem potwierdzić szlachectwo), albo też pokonać wybitnego przeciwnika” - pisze publicysta tygodnikawSieci”.

Rządy PO przywołują dziennikarzowi na myśl literackie skojarzenia. „Rząd Donalda Tuska i nieprzyjemnie ciągnący się za nim gabinet madame Kopacz przywołują w wyobraźni jedynie monstrum, które ongiś prześladowało pana Cogito” - pisze Gadowski.

Publicysta podkreśla jednak, że opozycja nie powinna składać broni. „Jeśli zmagania z rządem nie przyniosą nikomu ani chwały, ani też mołojeckiej sławy, to znaczy, że ta walka pozbawiona jest sensu i niepotrzebna? Przeciwnie, wymaga jednak zgody na zmęczenie, czasem zniechęcenie. Wymaga – heroicznej z natury – zgody na niezauważenie. Wojowników z magmą nie czekają wawrzyny. Prawda potrzebuje pozbawionych realizmu obrońców” - podkreśla felietonista „wSieci”.

Cały felieton Witolda Gadowskiego „Kornik, Kopacz, Cogito” w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”, które pojawiło się w sprzedaży 26 stycznia br., także w formie e-wydania na www.wsieci.pl/e-wydanie.

[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook