Jedynie prawda jest ciekawa

Gadowski we "wSieci": Rząd przywołuje w wyobraźni monstrum

30.01.2015

Zdaniem Witolda Gadowskiego rola przeciwników Platformy Obywatelskiej nie jest dziś łatwa.

Walka z tym rządem nikomu nie przyniesie chwały. Tak to się bowiem w dziejach ludzkości składa, że aby zdobyć rycerskie ostrogi, należy albo dobrze się urodzić (i potem życiem potwierdzić szlachectwo), albo też pokonać wybitnego przeciwnika” - pisze publicysta tygodnikawSieci”.

Rządy PO przywołują dziennikarzowi na myśl literackie skojarzenia. „Rząd Donalda Tuska i nieprzyjemnie ciągnący się za nim gabinet madame Kopacz przywołują w wyobraźni jedynie monstrum, które ongiś prześladowało pana Cogito” - pisze Gadowski.

Publicysta podkreśla jednak, że opozycja nie powinna składać broni. „Jeśli zmagania z rządem nie przyniosą nikomu ani chwały, ani też mołojeckiej sławy, to znaczy, że ta walka pozbawiona jest sensu i niepotrzebna? Przeciwnie, wymaga jednak zgody na zmęczenie, czasem zniechęcenie. Wymaga – heroicznej z natury – zgody na niezauważenie. Wojowników z magmą nie czekają wawrzyny. Prawda potrzebuje pozbawionych realizmu obrońców” - podkreśla felietonista „wSieci”.

Cały felieton Witolda Gadowskiego „Kornik, Kopacz, Cogito” w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”, które pojawiło się w sprzedaży 26 stycznia br., także w formie e-wydania na www.wsieci.pl/e-wydanie.

[fot. PAP/Paweł Supernak]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook