Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski we „wSieci”: Obecne służby psują państwo

04.09.2015

"Czepiam się dzisiejszych polskich służb specjalnych. Nie czynię tego jednak ze złośliwości ani z malkontenctwa, ale z prawdziwej troski o stan państwa" - pisze Witold Gadowski w swoim felietonie tygodniku „wSieci”.

Zdaniem dziennikarza „wSieci” polskie służby w swojej konstrukcji, są odzwierciedleniem komunistycznej bezpieki.

"Dziwaczne służby wojskowe zajmujące się nie wiadomo czym, konsumujące nieujawnione środki z budżetu państwa, oraz służby cywilne wyrosłe w szczerej rodzinie czekistów i zapatrzone we wzorce takie jak Zacharski, Czempiński czy Makowski" - czytamy w felietonie Gadowskiego.

Taki stan rzeczy to zdaniem dziennikarza dowód na to, że PRL wcale się nie skończyła. Cała sytuacja jego zdaniem łączy się z nepotyzmem, brakiem profesjonalizmu i karierowiczostwem. Gadowski jest przekonany, że gdyby pozbyć się służb, sytuacja w państwie byłaby dużo lepsza.

"Takie służby nie mogą dłużej trwać, bo psują państwo, deprawują jego mechanizmy" - pisze Gadowski.

Cały felieton Witolda Gadowskiego w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 31 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

 

Warto poczytać

 1. 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook