Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski we „wSieci”: Kościół to Armia Boga

30.10.2015

„Polski Kościół to hufiec rycerski, jeden z ostatnich mobilnych oddziałów, które mogą stanąć do obrony Naszego Świata. Wojsko jest rozleniwione, rozmiękłe, ogłuchłe lekko od nieustannego szumu pochlebców” - pisze Witold Gadowski w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” i zwraca uwagę na potrzebę większego zdecydowania.

„A, do cholery, po co jest Kościół?! To już nie wolno mówić o tym, że jedynie nasza religia jest natchniona, prawdziwa, że tylko w Kościele jest zbawienie i Duch Boży?! Dziś każdy ksiądz powinien mieć świadomość, że przywdziewa sutannę jak rycerski strój! Kościół to Armia Boga” – czytamy w felietonie Witolda Gadowskiego.

Dziennikarz „wSieci” przypomina, że dla Islamu nie istnieją takie problemy jak gender czy ekumenizm. Islam nie przejmuje się demokracją.

„Islam idzie tu jak po swoje. Dobro — oręż, którym Armia Boga ma wojować — to przecież nie tchórzowskie międlenie banałów pod nosem. Dobro to miecz w wojnie z szatanem” - pisze Gadowski.

„Co? Zwariowałem? Przemawiam „mową nienawiści”?! A może jestem po prostu zwykłym grzesznikiem, który jednak zauważa, że nadchodzi czas próby” - pyta publicysta.

Więcej w nowym wydaniu największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce, w sprzedaży od 26 września br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

 

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook