Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: W Polsce zaroiło się ekspertów od terroryzmu i bezpieczeństwa

18.03.2017

"W Polsce zaroiło się od ekspertów od terroryzmu i bezpieczeństwa. Nie przeszkadza im fakt, że w życiu nie spotkali terrorysty, ba, niewielu z nich było nawet turystycznie w krajach uznawanych dziś za wylęgarnie międzynarodowego terroryzmu. Ogłosili się ekspertami i pękają od nich ekrany telewizorów" – pisze swoim felietonie na łamach „wSieci” Witold Gadowski.

Gadowski tłumaczy jak działa system nowych ekspertów ds. terroryzmu.

- Prześledźmy prosty przykład: kilka tygodni temu media mówiły o śmierci w Syrii polskiego „bojownika dżihadu”, niejakiego Abu Khattaba al-Bulandi. Natychmiast ruszyli do wypowiedzi „eksperci”. Niewiele się od nich dowiedzieliśmy, ale przecież jak fachowo się zaprezentowali. Nieoceniona i znana z profesjonalizmu telewizja TVN24 ustaliła nawet, że Abu Khattab naprawdę nazywał się Jakub Jakus i przybrał islamskie imię Bismillah ir-Rahman ir-Rahim. Nikt jednak nie podał do publicznej wiadomości podstawowego faktu, że Jakus już kilka lat temu był dokładnie namierzony przez ABW – czytamy.

Autor programu „Łowca smoków” na antenie TVP1 przypomina w jaki sposób funkcjonariusze ABW zajmowali się sprawą dwóch „polskich dźihadystów” Jakuba Jakusa i Adama al N.

 - Oni mogą skomentować tylko to, co przeczytają w zagranicznych periodykach. Na przykładzie sprawy Jakusa i Adama al. N. dokładnie widać zarówno niefrasobliwość i amatorszczyznę polskich służb specjalnych, jak też komiczną wiedzę dyżurnych „ekspertów”– pisze Gadowski i przestrzega:  

 - Niech sobie nie dają, szanowni państwo, nawijać makaronu na uszy. Problem terroryzmu dotyczy także naszego kraju i nadszedł już chyba moment, aby rozmową na ten temat zajmowali się nie mitomani, ale prawdziwi fachowcy. Jeśli obecny rząd ich jeszcze nie poznał, to chętnie wskażę – czytamy.

Cały felieton Witolda Gadowskiego w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 13 marca, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

[fot.youtube]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook