Jedynie prawda jest ciekawa

Gadowski: W Polsce zaroiło się ekspertów od terroryzmu i bezpieczeństwa

18.03.2017

"W Polsce zaroiło się od ekspertów od terroryzmu i bezpieczeństwa. Nie przeszkadza im fakt, że w życiu nie spotkali terrorysty, ba, niewielu z nich było nawet turystycznie w krajach uznawanych dziś za wylęgarnie międzynarodowego terroryzmu. Ogłosili się ekspertami i pękają od nich ekrany telewizorów" – pisze swoim felietonie na łamach „wSieci” Witold Gadowski.

Gadowski tłumaczy jak działa system nowych ekspertów ds. terroryzmu.

- Prześledźmy prosty przykład: kilka tygodni temu media mówiły o śmierci w Syrii polskiego „bojownika dżihadu”, niejakiego Abu Khattaba al-Bulandi. Natychmiast ruszyli do wypowiedzi „eksperci”. Niewiele się od nich dowiedzieliśmy, ale przecież jak fachowo się zaprezentowali. Nieoceniona i znana z profesjonalizmu telewizja TVN24 ustaliła nawet, że Abu Khattab naprawdę nazywał się Jakub Jakus i przybrał islamskie imię Bismillah ir-Rahman ir-Rahim. Nikt jednak nie podał do publicznej wiadomości podstawowego faktu, że Jakus już kilka lat temu był dokładnie namierzony przez ABW – czytamy.

Autor programu „Łowca smoków” na antenie TVP1 przypomina w jaki sposób funkcjonariusze ABW zajmowali się sprawą dwóch „polskich dźihadystów” Jakuba Jakusa i Adama al N.

 - Oni mogą skomentować tylko to, co przeczytają w zagranicznych periodykach. Na przykładzie sprawy Jakusa i Adama al. N. dokładnie widać zarówno niefrasobliwość i amatorszczyznę polskich służb specjalnych, jak też komiczną wiedzę dyżurnych „ekspertów”– pisze Gadowski i przestrzega:  

 - Niech sobie nie dają, szanowni państwo, nawijać makaronu na uszy. Problem terroryzmu dotyczy także naszego kraju i nadszedł już chyba moment, aby rozmową na ten temat zajmowali się nie mitomani, ale prawdziwi fachowcy. Jeśli obecny rząd ich jeszcze nie poznał, to chętnie wskażę – czytamy.

Cały felieton Witolda Gadowskiego w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 13 marca, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

[fot.youtube]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook