Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: W Polsce zaroiło się ekspertów od terroryzmu i bezpieczeństwa

18.03.2017

"W Polsce zaroiło się od ekspertów od terroryzmu i bezpieczeństwa. Nie przeszkadza im fakt, że w życiu nie spotkali terrorysty, ba, niewielu z nich było nawet turystycznie w krajach uznawanych dziś za wylęgarnie międzynarodowego terroryzmu. Ogłosili się ekspertami i pękają od nich ekrany telewizorów" – pisze swoim felietonie na łamach „wSieci” Witold Gadowski.

Gadowski tłumaczy jak działa system nowych ekspertów ds. terroryzmu.

- Prześledźmy prosty przykład: kilka tygodni temu media mówiły o śmierci w Syrii polskiego „bojownika dżihadu”, niejakiego Abu Khattaba al-Bulandi. Natychmiast ruszyli do wypowiedzi „eksperci”. Niewiele się od nich dowiedzieliśmy, ale przecież jak fachowo się zaprezentowali. Nieoceniona i znana z profesjonalizmu telewizja TVN24 ustaliła nawet, że Abu Khattab naprawdę nazywał się Jakub Jakus i przybrał islamskie imię Bismillah ir-Rahman ir-Rahim. Nikt jednak nie podał do publicznej wiadomości podstawowego faktu, że Jakus już kilka lat temu był dokładnie namierzony przez ABW – czytamy.

Autor programu „Łowca smoków” na antenie TVP1 przypomina w jaki sposób funkcjonariusze ABW zajmowali się sprawą dwóch „polskich dźihadystów” Jakuba Jakusa i Adama al N.

 - Oni mogą skomentować tylko to, co przeczytają w zagranicznych periodykach. Na przykładzie sprawy Jakusa i Adama al. N. dokładnie widać zarówno niefrasobliwość i amatorszczyznę polskich służb specjalnych, jak też komiczną wiedzę dyżurnych „ekspertów”– pisze Gadowski i przestrzega:  

 - Niech sobie nie dają, szanowni państwo, nawijać makaronu na uszy. Problem terroryzmu dotyczy także naszego kraju i nadszedł już chyba moment, aby rozmową na ten temat zajmowali się nie mitomani, ale prawdziwi fachowcy. Jeśli obecny rząd ich jeszcze nie poznał, to chętnie wskażę – czytamy.

Cały felieton Witolda Gadowskiego w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 13 marca, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

[fot.youtube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook