Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: "W PO zaczyna dominować zwykła hołota"

03.11.2013

"Mam nadzieje, że wybory na trwałe wykreślą Platformę z polskiego pejzażu politycznego, bo Polsce nie przydarzyło się nic gorszego jak taka partia karierowiczów i ludzi nieuczciwych" - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Witold Gadowski.

Stefczyk.info: W jaki sposób szum medialny wokół incydentu z posłem Przemysławem Wiplerem wpływa na polityczną pozycję Jarosława Gowina?
Witold Gadowski:
Jarosław Gowin potencjalnie ma teraz możliwość uzyskania takiej pozycji, jak miała partia FPD w Niemczech. Czyli, jeżeli sprawnie zorganizuje swoją formację to może uzyskać nawet 8 procent głosów, co jest niebagatelne jeśli się weźmie pod uwagę polityczną przyszłość i zawarcia koalicji między PiS-em, a ruchem Gowina. Że tak może być, zorientowały się nasze służby specjalne, które specjalizują się bardziej w zakłócaniu polskiej sceny politycznej niż w dbaniu o bezpieczeństwo polskich interesów. No i usiłują teraz utrudniać Gowinowi zadanie.
To się wiąże także z tym, że jak wyciekły taśmy z Dolnego Śląska dzięki którym można się przekonać, jakie standardy funkcjonują w Platformie, to natychmiast sztucznie rozdmuchano sprawę incydentu z posłem Wiplerem. No, ale takie jest po prostu mechanizm działania mediów głównego nurtu, że zamiast informowania obywateli zajmują się propaganda i ogłupianiem obywateli.

No, ale Wipler to jest jednostkowy przypadek, którym służby i media mogą się „posłużyć”, ze strony obozu rządowego dobiega dużo więcej odgłosów, że Platforma prawie się sypie…

Przykłady można rzeczywiście mnożyć. Jeden z ludzi którzy w Krakowie zakładali Platformę Obywatelską, potem dziwnie się ten człowiek z niej wycofał, ale do dzisiaj czerpie profity z tego, że zakładał Platformę, dlatego, że posiada niemal monopol na pewne usługi w Krakowie. To proszę się zapytać, jakie motywacje kierują tymi ludźmi od samego początku. Takie standardy, które są skandalem są wszędzie. Powiem teraz także o krakowskim podwórku, gdzie dwóch prominentnych działaczy PO po prostu się poszarpało i pobiło. Akurat to byli konkurenci w wyborach na szefa zarządu regionu Małopolska i obaj oskarżali się o pompowanie kół. Jeden sprawniej pompował, no to drugi nie wytrzymał, zareagował agresją i dał mu po buzi. I takie przypadki przechodzą właściwie bez echa. Poprzedni szef PO w Krakowie rozmawiał z dziennikarzem pijany, groził mu, ale w żaden sposób tego nie nagłośniono. Takich zdarzeń jest bardzo dużo, śmiem twierdzić, że w Platformie Obywatelskiej zaczyna dominować zwykła hołota, która nie posiada żadnej kindersztuby i absolutnie nie ma pojęcia o tym, co to są dobre obyczaje.
Ale oni się mogą bić po twarzach, czołgać w błocie, to mnie zupełnie nie obchodzi, bo ja nie chcę mieć z tymi ludźmi nic do czynienia, natomiast oni takie standardy narzucają całej przestrzeni publicznej, to już jest groźne.

W Platformie zawsze tak było i dopiero teraz o tym słychać, czy to jakaś nowość?
Takie rzeczy w PO dzieją się ciągle, od czasu do czasu o nich słyszymy, ale jest to wypadkowa tego, jakie towarzystwo, a raczej „towarzycho” zleciało się do Platformy. To nie jest towarzystwo ideowe, to nie są ludzie, którzy wierzą w jakieś dalekosiężne plany budowania Polski. To są zwyczajni karierowicze, to są ludzie, którzy zapisywali się do PZPR-u w czasach komunistycznych, a teraz zapisują się do PO, aby dorwać się gdzieś do jakichś funduszy budżetowych i wydać je na swój użytek. Już nawet nie ma co mówić o tym, co wyrabia się w Agencji Mienia Wojskowego, co dzieje się w wielu de facto podległych Platformie organach państwa. Wszędzie tam pleni się korupcja, złodziejstwo, nepotyzm na skalę nienotowana od czasu PRL-u. Te standardy PRL-owskie zostały przeniesione prze PO do dzisiejszych czasów, z tym, że w czasach PRL obowiązywała tzw. mentalność socjalistyczna. Jakkolwiek by z tego nie wyśmiewać to towarzyszom zabraniano zbytniego wywyższania się nad ludem i klasa robotniczą. Dzisiaj ludzie z Platformy, słabo z reguły wyposażeni intelektualnie wręcz pysznią się tym, że mogą więcej i są bezkarni. I to jest groźne.

A ci karierowicze, do czego oni byli Tuskowi potrzebni?
Karierowicze byli potrzebni Tuskowi, który sam jest karierowiczem, po to, aby wyplenić z PO cały ideowy element i odejście Jarosława Gowina pokazuje, że nawet bardzo spolegliwi ideowo ludzie, spolegliwi charakterologicznie nie są w stanie wytrzymać tego, co tam się dzieje. Skala złych zachowań już przekracza jakąś rozsądną miarę. W Platformie została już tylko taka złodziejko-karierowiczowska magma.

Jeśli nawet taki lizus, jakim jest poseł Libicki mówi, że PO idzie w kierunku autodestrukcji, to chyba rzeczywiście nie ma w kim Tusk mieć oparcia?
Takie zgniłe bandy, dopóki posiadają władze, to mogą zastraszać innych. Jak stracą nadzieje na to, że będą rządzić, to rozlecą się w oka mgnieniu. Dopóki ta władza pozwala im na osiąganie własnych celów to będą się trzymać razem, bo to jest najlepsze spoiwo dla takich gangów. A Platforma ma mentalność gangu.

Czyli co, wybory skończą wielki projekt pod szyldem „Platforma Obywatelska”?
Mam nadzieje, że wybory na trwałe wykreślą Platformę z polskiego pejzażu politycznego, bo Polsce nie przydarzyło się nic gorszego jak taka partia karierowiczów i ludzi nieuczciwych. Wcześniej był to Kongres Liberalno Demokratyczny, ale miał dużo mniejsze wpływy. Z tym, że ci, którzy obserwowali działalność KLD, mogli spodziewać się, co będzie się działo z PO jeśli główne lejce przejma tzw. gdańscy liberałowie. No i nie pomyliśmy się, twierdząc, że będą rządzili bezideowi karierowicze i złodzieje. I tak się stało.

Rozmawiał Marcin Wikło

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook