Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: "W PO zaczyna dominować zwykła hołota"

03.11.2013

"Mam nadzieje, że wybory na trwałe wykreślą Platformę z polskiego pejzażu politycznego, bo Polsce nie przydarzyło się nic gorszego jak taka partia karierowiczów i ludzi nieuczciwych" - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Witold Gadowski.

Stefczyk.info: W jaki sposób szum medialny wokół incydentu z posłem Przemysławem Wiplerem wpływa na polityczną pozycję Jarosława Gowina?
Witold Gadowski:
Jarosław Gowin potencjalnie ma teraz możliwość uzyskania takiej pozycji, jak miała partia FPD w Niemczech. Czyli, jeżeli sprawnie zorganizuje swoją formację to może uzyskać nawet 8 procent głosów, co jest niebagatelne jeśli się weźmie pod uwagę polityczną przyszłość i zawarcia koalicji między PiS-em, a ruchem Gowina. Że tak może być, zorientowały się nasze służby specjalne, które specjalizują się bardziej w zakłócaniu polskiej sceny politycznej niż w dbaniu o bezpieczeństwo polskich interesów. No i usiłują teraz utrudniać Gowinowi zadanie.
To się wiąże także z tym, że jak wyciekły taśmy z Dolnego Śląska dzięki którym można się przekonać, jakie standardy funkcjonują w Platformie, to natychmiast sztucznie rozdmuchano sprawę incydentu z posłem Wiplerem. No, ale takie jest po prostu mechanizm działania mediów głównego nurtu, że zamiast informowania obywateli zajmują się propaganda i ogłupianiem obywateli.

No, ale Wipler to jest jednostkowy przypadek, którym służby i media mogą się „posłużyć”, ze strony obozu rządowego dobiega dużo więcej odgłosów, że Platforma prawie się sypie…

Przykłady można rzeczywiście mnożyć. Jeden z ludzi którzy w Krakowie zakładali Platformę Obywatelską, potem dziwnie się ten człowiek z niej wycofał, ale do dzisiaj czerpie profity z tego, że zakładał Platformę, dlatego, że posiada niemal monopol na pewne usługi w Krakowie. To proszę się zapytać, jakie motywacje kierują tymi ludźmi od samego początku. Takie standardy, które są skandalem są wszędzie. Powiem teraz także o krakowskim podwórku, gdzie dwóch prominentnych działaczy PO po prostu się poszarpało i pobiło. Akurat to byli konkurenci w wyborach na szefa zarządu regionu Małopolska i obaj oskarżali się o pompowanie kół. Jeden sprawniej pompował, no to drugi nie wytrzymał, zareagował agresją i dał mu po buzi. I takie przypadki przechodzą właściwie bez echa. Poprzedni szef PO w Krakowie rozmawiał z dziennikarzem pijany, groził mu, ale w żaden sposób tego nie nagłośniono. Takich zdarzeń jest bardzo dużo, śmiem twierdzić, że w Platformie Obywatelskiej zaczyna dominować zwykła hołota, która nie posiada żadnej kindersztuby i absolutnie nie ma pojęcia o tym, co to są dobre obyczaje.
Ale oni się mogą bić po twarzach, czołgać w błocie, to mnie zupełnie nie obchodzi, bo ja nie chcę mieć z tymi ludźmi nic do czynienia, natomiast oni takie standardy narzucają całej przestrzeni publicznej, to już jest groźne.

W Platformie zawsze tak było i dopiero teraz o tym słychać, czy to jakaś nowość?
Takie rzeczy w PO dzieją się ciągle, od czasu do czasu o nich słyszymy, ale jest to wypadkowa tego, jakie towarzystwo, a raczej „towarzycho” zleciało się do Platformy. To nie jest towarzystwo ideowe, to nie są ludzie, którzy wierzą w jakieś dalekosiężne plany budowania Polski. To są zwyczajni karierowicze, to są ludzie, którzy zapisywali się do PZPR-u w czasach komunistycznych, a teraz zapisują się do PO, aby dorwać się gdzieś do jakichś funduszy budżetowych i wydać je na swój użytek. Już nawet nie ma co mówić o tym, co wyrabia się w Agencji Mienia Wojskowego, co dzieje się w wielu de facto podległych Platformie organach państwa. Wszędzie tam pleni się korupcja, złodziejstwo, nepotyzm na skalę nienotowana od czasu PRL-u. Te standardy PRL-owskie zostały przeniesione prze PO do dzisiejszych czasów, z tym, że w czasach PRL obowiązywała tzw. mentalność socjalistyczna. Jakkolwiek by z tego nie wyśmiewać to towarzyszom zabraniano zbytniego wywyższania się nad ludem i klasa robotniczą. Dzisiaj ludzie z Platformy, słabo z reguły wyposażeni intelektualnie wręcz pysznią się tym, że mogą więcej i są bezkarni. I to jest groźne.

A ci karierowicze, do czego oni byli Tuskowi potrzebni?
Karierowicze byli potrzebni Tuskowi, który sam jest karierowiczem, po to, aby wyplenić z PO cały ideowy element i odejście Jarosława Gowina pokazuje, że nawet bardzo spolegliwi ideowo ludzie, spolegliwi charakterologicznie nie są w stanie wytrzymać tego, co tam się dzieje. Skala złych zachowań już przekracza jakąś rozsądną miarę. W Platformie została już tylko taka złodziejko-karierowiczowska magma.

Jeśli nawet taki lizus, jakim jest poseł Libicki mówi, że PO idzie w kierunku autodestrukcji, to chyba rzeczywiście nie ma w kim Tusk mieć oparcia?
Takie zgniłe bandy, dopóki posiadają władze, to mogą zastraszać innych. Jak stracą nadzieje na to, że będą rządzić, to rozlecą się w oka mgnieniu. Dopóki ta władza pozwala im na osiąganie własnych celów to będą się trzymać razem, bo to jest najlepsze spoiwo dla takich gangów. A Platforma ma mentalność gangu.

Czyli co, wybory skończą wielki projekt pod szyldem „Platforma Obywatelska”?
Mam nadzieje, że wybory na trwałe wykreślą Platformę z polskiego pejzażu politycznego, bo Polsce nie przydarzyło się nic gorszego jak taka partia karierowiczów i ludzi nieuczciwych. Wcześniej był to Kongres Liberalno Demokratyczny, ale miał dużo mniejsze wpływy. Z tym, że ci, którzy obserwowali działalność KLD, mogli spodziewać się, co będzie się działo z PO jeśli główne lejce przejma tzw. gdańscy liberałowie. No i nie pomyliśmy się, twierdząc, że będą rządzili bezideowi karierowicze i złodzieje. I tak się stało.

Rozmawiał Marcin Wikło

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook