Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gadowski: w PO jak w gangu

24.10.2014

Rozmowa z dziennikarzem, publicystą tygodnika „wSieci” Witoldem Gadowskim.

Stefczyk.info: Donald Tusk przyznał, że nie zamierza spełniać swojej obietnicy związanej z raportem dotyczącym afery taśmowej. Dodał, że „rozczarowanych przeprasza” i zapowiedział, że nowa władza wyjaśni sprawę. Dziwi Pana takie stanowisko?

Witold Gadowski: Ta wypowiedź przypomina mi pewną wpadkę telewizyjną. W programie dla dzieci „Miś z okienka” emisja programu nie została wyłączona na czas. I aktor podkładający głos pod misia powiedział: „a teraz kochane dzieci możecie mnie pocałować w d...”. To poszło na antenę. Ta sytuacja przypomina mi postawę Donalda Tuska. On mówi: „nie mam raportu i co mi zrobicie? Teraz obywatele możecie mnie pocałować...” To jest cyniczne i można mnożyć na ten temat komentarze. Jednak nie zmienia to ceny tej sytuacji.

Dlaczego Tusk sobie pozwolił?

Donaldowi Tuskowi nie możemy niczego zrobić. On ma już swoją posadę, w której nie zależy od obywateli RP. W związku z tym nie musi nawet udawać przed nimi, że o cokolwiek się stara. On nie musi przed obywatelami prowadzić nawet PR-u. Skończył się już dla niego ten przykry obowiązek, który polegał na zarządzaniu tym, co dla niego jest „nienormalnością”, czyli Polską.

Sądzi Pan, że Ewa Kopacz będzie chciała wyjaśnić tę sprawę?

Spodziewam się, że Ewa Kopacz tak wyjaśni aferę, jak wyjaśniła katastrofę w Smoleńsku, gdzie kopała na metr w głąb. Ona mówiła o tym publicznie, ale okazało się, że to nie prawda. Tu jednak nie chodzi o prawdę, ale o to jak się komu wydaje.

A może jakieś tarcia w PO sprawią, że jednak premier, albo komuś ważnemu w partii, opłacało się będzie wyjaśnić aferę taśmową?

Ja sądzę, że nie ma takiej możliwości. Mentalność gangu jest taka, że można się wewnątrz spierać, kłócić czy walczyć ze sobą. Jednak nie może to wychodzić poza poczucie bezpieczeństwa gangu. Nie można rozbić gangu, bo wtedy wszyscy zostaną złapani i wsadzeni. Nie sądzę, by tarcia w Platformie doprowadziły do znaczących pęknięć. To są tarcia, które trafnie opisali Mazurek i Zalewski. Jak wskazali Grzegorz Schetyna będzie się uśmiechał coraz szerzej, ponieważ on będzie najczęściej występującym w Brukseli polskim ministrem. A zatem będzie miał okazję bardzo często denerwować Donalda Tuska. Takie są „tarcia” w PO, że „prezydent” Europy będzie musiał słuchać Schetyny.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook