Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Terroryzm islamski uderza we wszystko co jest nam drogie

23.05.2017

„Trzeba przeciwdziałać systemowo, uderzać w ośrodki, gdzie formują się tego typu radykalne poglądy. To meczety, gdzie nauczają radykalni imamowie. Trzeba uderzyć w siatkę radykalnych imamów, którzy są znani służbom bezpieczeństwa” - podkreślił w rozmowie z Telewizją Republika Witold Gadowski, dziennikarz, publicysta.

Dodał, że terroryści stosują ekonomię, muszą dokonać zamachu, to chcą zminimalizować ryzyko wykrycia. 

„To pokazuje, że możemy być atakowany w sposób bardzo niespodziewany, tak jak to miało miejsce w Tunezji, gdzie terroryści przypłynęli łodziami, w mundurach policji i strzelali z karabinów maszynowych. Tak było w Paryżu, gdzie wpadli do Bataclan, czy do redakcji Charlie Hebdo. Oni mogą tych zamachów dokonywać wszędzie, mogą wpaść do przedszkola i wystrzelać dzieci” - zwrócił uwagę Gadowski.

Zdaniem dziennikarza atak po koncercie Ariany Grande w Manchesterze pokazuje, że radykałowie nie kierują się żadnymi zasadami.

„Nie ma zasad. W pierwszej fazie terroryzmu zasadą było działanie ideowe. Natomiast wypadki terroryzmu początkowe, chociażby terroryzmu palestyńskiego, uderzały w przedstawicieli państw, w wyimaginowanych wrogów. Terroryzm islamski uderza we wszystko co jest drogie, tak żeby nas zabolało. Jedyny cel to zastraszenie nas, wywołanie bólu” - zwrócił uwagę Gadowski.

Zapytany o to, cze jest szansa na całkowite zabezpieczenie chociażby miejsc masowych imprez stwierdził, że nie da się do końca wyeliminować ryzyka zamachu.

„Każdy zamach w metrze, w godzinach szczytu, to są dziesiątki ofiar. Nie da się kontrolować wszystkich, którzy wchodzą do metra, poruszają się w tym labiryncie, w każdym dużym mieście. To jest niemożliwe. Takie miejsca, gdzie się gromadzą ludzie, są kompletnie pozbawione zabezpieczeń. Potrzeba trafu, monitoringu, policjanta na miejscu, żeby wykrył zamachowca” - mówił Witold Gadowski.

Dodał, że w przypadku zamachów działa prawo serii, a jeden udany zamach wzbudza natychmiast następnych, żeby przeprowadzali kolejne.

„Spodziewam się, że szybko będą kolejne zamachy. Nie można temu przeciwdziałać śledząc jedynie siatki dżihadystyczne, bądź znanych radykałów. Trzeba przeciwdziałać systemowo, uderzać w ośrodki, gdzie formują się tego typu radykalne poglądy. To meczety, gdzie nauczają radykalni imamowie. Trzeba uderzyć w siatkę radykalnych imamów, którzy są znani służbom bezpieczeństwa. Należy z całą bezwzględnością ich wyeliminować” - podkreślił Witold Gadowski, dziennikarz, publicysta. 

wkt/Telewizja Republika

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook