Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Terroryzm islamski uderza we wszystko co jest nam drogie

23.05.2017

„Trzeba przeciwdziałać systemowo, uderzać w ośrodki, gdzie formują się tego typu radykalne poglądy. To meczety, gdzie nauczają radykalni imamowie. Trzeba uderzyć w siatkę radykalnych imamów, którzy są znani służbom bezpieczeństwa” - podkreślił w rozmowie z Telewizją Republika Witold Gadowski, dziennikarz, publicysta.

Dodał, że terroryści stosują ekonomię, muszą dokonać zamachu, to chcą zminimalizować ryzyko wykrycia. 

„To pokazuje, że możemy być atakowany w sposób bardzo niespodziewany, tak jak to miało miejsce w Tunezji, gdzie terroryści przypłynęli łodziami, w mundurach policji i strzelali z karabinów maszynowych. Tak było w Paryżu, gdzie wpadli do Bataclan, czy do redakcji Charlie Hebdo. Oni mogą tych zamachów dokonywać wszędzie, mogą wpaść do przedszkola i wystrzelać dzieci” - zwrócił uwagę Gadowski.

Zdaniem dziennikarza atak po koncercie Ariany Grande w Manchesterze pokazuje, że radykałowie nie kierują się żadnymi zasadami.

„Nie ma zasad. W pierwszej fazie terroryzmu zasadą było działanie ideowe. Natomiast wypadki terroryzmu początkowe, chociażby terroryzmu palestyńskiego, uderzały w przedstawicieli państw, w wyimaginowanych wrogów. Terroryzm islamski uderza we wszystko co jest drogie, tak żeby nas zabolało. Jedyny cel to zastraszenie nas, wywołanie bólu” - zwrócił uwagę Gadowski.

Zapytany o to, cze jest szansa na całkowite zabezpieczenie chociażby miejsc masowych imprez stwierdził, że nie da się do końca wyeliminować ryzyka zamachu.

„Każdy zamach w metrze, w godzinach szczytu, to są dziesiątki ofiar. Nie da się kontrolować wszystkich, którzy wchodzą do metra, poruszają się w tym labiryncie, w każdym dużym mieście. To jest niemożliwe. Takie miejsca, gdzie się gromadzą ludzie, są kompletnie pozbawione zabezpieczeń. Potrzeba trafu, monitoringu, policjanta na miejscu, żeby wykrył zamachowca” - mówił Witold Gadowski.

Dodał, że w przypadku zamachów działa prawo serii, a jeden udany zamach wzbudza natychmiast następnych, żeby przeprowadzali kolejne.

„Spodziewam się, że szybko będą kolejne zamachy. Nie można temu przeciwdziałać śledząc jedynie siatki dżihadystyczne, bądź znanych radykałów. Trzeba przeciwdziałać systemowo, uderzać w ośrodki, gdzie formują się tego typu radykalne poglądy. To meczety, gdzie nauczają radykalni imamowie. Trzeba uderzyć w siatkę radykalnych imamów, którzy są znani służbom bezpieczeństwa. Należy z całą bezwzględnością ich wyeliminować” - podkreślił Witold Gadowski, dziennikarz, publicysta. 

wkt/Telewizja Republika

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook