Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Syryjscy chrześcijanie wciąż zagrożeni

17.07.2015

Apelujemy o przyjmowanie imigrantów chrześcijańskich z rejonów Doliny Niniwy i północnej Syrii, gdzie ich życie jest najbardziej zagrożone ze strony Państwa Islamskiego – wyjaśniła na antenie Radia Wnet Witold Gadowski, dziennikarz, autor filmów dokumentalnych.

Dziennikarz przebywa obecnie na pograniczu turecko-syryjskim, gdzie realizuje ostatnie zdjęcia do filmu dokumentalnego pt. „Insha Allah. Krew Męczenników”. Film ten będzie opowiadał o Państwie Islamskim, o metodach jego zbrodniczego działania, o prześladowaniach chrześcijan.

- Chcemy powiedzieć o najstarszej grupie chrześcijan na świecie, którzy są teraz przepędzani z terenów gdzie chrześcijanie żyli od przeszło tysiąca lat. Nie mają się gdzie podziać – wyjaśnił Witold Gadowski i dodał, że w tej sprawie jest także polski wątek.

- Od dłuższego czasu apelujmy o przyjmowanie chrześcijańskich uchodźców z Syrii, których życie jest zagrożone – wyjaśnił Gadowski.

Dodał także, że mimo iż na pograniczu turecko-syryjskim wciąż słychać strzały to nie jest to – jak podają światowe agencje –  punkt przerzutu terrorystów IS.

- Faktem jest, że tureckie służby zatrzymały w ostatnich dniach grupę Tadżyków, którzy chcieli przekroczyć granicę i dotrzeć do Aleppo, gdzie mieli zasilić szeregi islamistów – dodał dziennikarz i podkreślił, że tureckie władze po zamachu w Tunezji zmieniły politykę względem IS.

- Prezydent Turcji Erdogan zorientował się, że jeżeli w ich kraju doszłoby do takiego wypadku, to zrujnowałoby ważną gałąź gospodarki tureckiej, jakim jest turystyka. Stąd zapewne wynika zmiana polityki Erdogan i aktywne działanie przeciwko państwu islamskiemu – dodał Gadowski.

Wyjaśniła także, że Polska nie powinna przyjmować uchodźców, którzy zostaną przydzieleni przez Unię Europejską. – Nie możemy się biernie godzić na to, co Unia nam podyktuje. My możemy powiedzieć, że chcemy konkretnych uchodźców, ludzi, którzy będą się asymilować z polskim społeczeństwem, którzy są naszymi braćmi w wierze – dodał reżyser.

Radio Wnet/mmil

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook