Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Syryjscy chrześcijanie wciąż zagrożeni

17.07.2015

Apelujemy o przyjmowanie imigrantów chrześcijańskich z rejonów Doliny Niniwy i północnej Syrii, gdzie ich życie jest najbardziej zagrożone ze strony Państwa Islamskiego – wyjaśniła na antenie Radia Wnet Witold Gadowski, dziennikarz, autor filmów dokumentalnych.

Dziennikarz przebywa obecnie na pograniczu turecko-syryjskim, gdzie realizuje ostatnie zdjęcia do filmu dokumentalnego pt. „Insha Allah. Krew Męczenników”. Film ten będzie opowiadał o Państwie Islamskim, o metodach jego zbrodniczego działania, o prześladowaniach chrześcijan.

- Chcemy powiedzieć o najstarszej grupie chrześcijan na świecie, którzy są teraz przepędzani z terenów gdzie chrześcijanie żyli od przeszło tysiąca lat. Nie mają się gdzie podziać – wyjaśnił Witold Gadowski i dodał, że w tej sprawie jest także polski wątek.

- Od dłuższego czasu apelujmy o przyjmowanie chrześcijańskich uchodźców z Syrii, których życie jest zagrożone – wyjaśnił Gadowski.

Dodał także, że mimo iż na pograniczu turecko-syryjskim wciąż słychać strzały to nie jest to – jak podają światowe agencje –  punkt przerzutu terrorystów IS.

- Faktem jest, że tureckie służby zatrzymały w ostatnich dniach grupę Tadżyków, którzy chcieli przekroczyć granicę i dotrzeć do Aleppo, gdzie mieli zasilić szeregi islamistów – dodał dziennikarz i podkreślił, że tureckie władze po zamachu w Tunezji zmieniły politykę względem IS.

- Prezydent Turcji Erdogan zorientował się, że jeżeli w ich kraju doszłoby do takiego wypadku, to zrujnowałoby ważną gałąź gospodarki tureckiej, jakim jest turystyka. Stąd zapewne wynika zmiana polityki Erdogan i aktywne działanie przeciwko państwu islamskiemu – dodał Gadowski.

Wyjaśniła także, że Polska nie powinna przyjmować uchodźców, którzy zostaną przydzieleni przez Unię Europejską. – Nie możemy się biernie godzić na to, co Unia nam podyktuje. My możemy powiedzieć, że chcemy konkretnych uchodźców, ludzi, którzy będą się asymilować z polskim społeczeństwem, którzy są naszymi braćmi w wierze – dodał reżyser.

Radio Wnet/mmil

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook