Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gadowski: służby to oddziały do niszczenia PiSu

29.05.2014

Rozmowa z dziennikarzem śledczym, publicystą tygodnika „wSieci” Witoldem Gadowskim.

Stefczyk.info: Sejm ma się zająć uchyleniem immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu w związku z jego działalnością w CBA. Jak Pan odbiera sejmową debatę w tej sprawie?

Witold Gadowski: To jest kolejna farsa, którą produkuje się, by zająć publiczność czymś innym niż afery obozu rządzącego. One wyłażą na światło dzienne coraz mocniej. W ten sposób przykrywa się niesprawność, nepotyzm, korupcję panujące w kręgach rządowych. Zawsze rządzący wyciągają, niczym królika z kapelusza, wniosek o pociągnięcie Jarosława Kaczyńskiego do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu, albo właśnie rozliczanie Mariusza Kamińskiego za rzekome zbrodnie CBA za jego czasów.

Może coś jest na rzeczy?

Przeciwnie, to jest mocno pokrętne, to jest cyniczne. Jednak działa... A zatem rządzący, jak dziecko, które zauważy jakąś prawidłowość, powtarzają ten sam scenariusz. To jak małpa z brzytwą, która raz przecięła, więc będzie cięła dziesięć razy. Tak to traktuję. Sprawa, o której mówimy, dotyczy najlepszego okresu działalności CBA, w którym ta służba udowadniała swoją przydatność. CBA było rzetelne i wartościowe za czasów Mariusza Kamińskiego. Dziś ta służba zajmuje się łapaniem pomniejszych łapserdaków na poziomie gminnym. I to wszystko. Obecna działalność Biura stawia pod wielkim znakiem zapytania, czy ta formacja jest wciąż potrzebna.

Jednak to obecnie wypłynęła na jaw afera informatyzacyjna, która – jak mówił obecny szef Biura - miała być największą aferą III RP. Może zatem sprawa Kamińskiego ma być również przywołaniem do porządku obecnej formacji?

Odpowiem pewnym przykładem. Mój znajomy zawiadomił CBA o nieprawidłowościach związanych z informatyzacją Wojewódzkich Ośrodków Ruch Drogowego. Ta sprawa wiąże się z pieniędzmi, których suma może wynosić nawet 1 mld złotych. Ta afera może być porównywalna z infoaferą. Jednak znajomy usłyszał od funkcjonariusza CBA, że w tej sprawie nie ma śladów przestępstwa. Tymczasem w tym obszarze jeden koncern, który zresztą występuje i w infoaferze, monopolizuje obsługę WORDów, ponieważ jako jedyny posiada odpowiedni interfejs. Żadna z firm, bez tego interfejsu nie może zostać kontrahentem. Jakimś dziwnym trafem natomiast sprawa tego interfejsu jest kluczowa. Podaję to jako przykład tego, jak dziś traktuje się poważne zawiadomienia w CBA. Odpycha się rękami i nogami wszystko, co może być związane z obozem rządzącym i polityką. Po co taka służba? Taka służba jest zupełnie niepotrzebna.

Dlaczego jest pan taki stanowczy w ocenie CBA?

CBA jest obecnie jedynie kolejnym oddziałem do niszczenia PiSu. Zresztą jak wszystkie służby, które są oddziałami do niszczenia opozycji jedynej i prawdziwej, czyli PiSu.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Witold Gadowski

,

korpucja

,

Polska

,

polityka

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook