Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gadowski: służby to oddziały do niszczenia PiSu

29.05.2014

Rozmowa z dziennikarzem śledczym, publicystą tygodnika „wSieci” Witoldem Gadowskim.

Stefczyk.info: Sejm ma się zająć uchyleniem immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu w związku z jego działalnością w CBA. Jak Pan odbiera sejmową debatę w tej sprawie?

Witold Gadowski: To jest kolejna farsa, którą produkuje się, by zająć publiczność czymś innym niż afery obozu rządzącego. One wyłażą na światło dzienne coraz mocniej. W ten sposób przykrywa się niesprawność, nepotyzm, korupcję panujące w kręgach rządowych. Zawsze rządzący wyciągają, niczym królika z kapelusza, wniosek o pociągnięcie Jarosława Kaczyńskiego do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu, albo właśnie rozliczanie Mariusza Kamińskiego za rzekome zbrodnie CBA za jego czasów.

Może coś jest na rzeczy?

Przeciwnie, to jest mocno pokrętne, to jest cyniczne. Jednak działa... A zatem rządzący, jak dziecko, które zauważy jakąś prawidłowość, powtarzają ten sam scenariusz. To jak małpa z brzytwą, która raz przecięła, więc będzie cięła dziesięć razy. Tak to traktuję. Sprawa, o której mówimy, dotyczy najlepszego okresu działalności CBA, w którym ta służba udowadniała swoją przydatność. CBA było rzetelne i wartościowe za czasów Mariusza Kamińskiego. Dziś ta służba zajmuje się łapaniem pomniejszych łapserdaków na poziomie gminnym. I to wszystko. Obecna działalność Biura stawia pod wielkim znakiem zapytania, czy ta formacja jest wciąż potrzebna.

Jednak to obecnie wypłynęła na jaw afera informatyzacyjna, która – jak mówił obecny szef Biura - miała być największą aferą III RP. Może zatem sprawa Kamińskiego ma być również przywołaniem do porządku obecnej formacji?

Odpowiem pewnym przykładem. Mój znajomy zawiadomił CBA o nieprawidłowościach związanych z informatyzacją Wojewódzkich Ośrodków Ruch Drogowego. Ta sprawa wiąże się z pieniędzmi, których suma może wynosić nawet 1 mld złotych. Ta afera może być porównywalna z infoaferą. Jednak znajomy usłyszał od funkcjonariusza CBA, że w tej sprawie nie ma śladów przestępstwa. Tymczasem w tym obszarze jeden koncern, który zresztą występuje i w infoaferze, monopolizuje obsługę WORDów, ponieważ jako jedyny posiada odpowiedni interfejs. Żadna z firm, bez tego interfejsu nie może zostać kontrahentem. Jakimś dziwnym trafem natomiast sprawa tego interfejsu jest kluczowa. Podaję to jako przykład tego, jak dziś traktuje się poważne zawiadomienia w CBA. Odpycha się rękami i nogami wszystko, co może być związane z obozem rządzącym i polityką. Po co taka służba? Taka służba jest zupełnie niepotrzebna.

Dlaczego jest pan taki stanowczy w ocenie CBA?

CBA jest obecnie jedynie kolejnym oddziałem do niszczenia PiSu. Zresztą jak wszystkie służby, które są oddziałami do niszczenia opozycji jedynej i prawdziwej, czyli PiSu.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Witold Gadowski

,

korpucja

,

Polska

,

polityka

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook