Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: służby to oddziały do niszczenia PiSu

29.05.2014

Rozmowa z dziennikarzem śledczym, publicystą tygodnika „wSieci” Witoldem Gadowskim.

Stefczyk.info: Sejm ma się zająć uchyleniem immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu w związku z jego działalnością w CBA. Jak Pan odbiera sejmową debatę w tej sprawie?

Witold Gadowski: To jest kolejna farsa, którą produkuje się, by zająć publiczność czymś innym niż afery obozu rządzącego. One wyłażą na światło dzienne coraz mocniej. W ten sposób przykrywa się niesprawność, nepotyzm, korupcję panujące w kręgach rządowych. Zawsze rządzący wyciągają, niczym królika z kapelusza, wniosek o pociągnięcie Jarosława Kaczyńskiego do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu, albo właśnie rozliczanie Mariusza Kamińskiego za rzekome zbrodnie CBA za jego czasów.

Może coś jest na rzeczy?

Przeciwnie, to jest mocno pokrętne, to jest cyniczne. Jednak działa... A zatem rządzący, jak dziecko, które zauważy jakąś prawidłowość, powtarzają ten sam scenariusz. To jak małpa z brzytwą, która raz przecięła, więc będzie cięła dziesięć razy. Tak to traktuję. Sprawa, o której mówimy, dotyczy najlepszego okresu działalności CBA, w którym ta służba udowadniała swoją przydatność. CBA było rzetelne i wartościowe za czasów Mariusza Kamińskiego. Dziś ta służba zajmuje się łapaniem pomniejszych łapserdaków na poziomie gminnym. I to wszystko. Obecna działalność Biura stawia pod wielkim znakiem zapytania, czy ta formacja jest wciąż potrzebna.

Jednak to obecnie wypłynęła na jaw afera informatyzacyjna, która – jak mówił obecny szef Biura - miała być największą aferą III RP. Może zatem sprawa Kamińskiego ma być również przywołaniem do porządku obecnej formacji?

Odpowiem pewnym przykładem. Mój znajomy zawiadomił CBA o nieprawidłowościach związanych z informatyzacją Wojewódzkich Ośrodków Ruch Drogowego. Ta sprawa wiąże się z pieniędzmi, których suma może wynosić nawet 1 mld złotych. Ta afera może być porównywalna z infoaferą. Jednak znajomy usłyszał od funkcjonariusza CBA, że w tej sprawie nie ma śladów przestępstwa. Tymczasem w tym obszarze jeden koncern, który zresztą występuje i w infoaferze, monopolizuje obsługę WORDów, ponieważ jako jedyny posiada odpowiedni interfejs. Żadna z firm, bez tego interfejsu nie może zostać kontrahentem. Jakimś dziwnym trafem natomiast sprawa tego interfejsu jest kluczowa. Podaję to jako przykład tego, jak dziś traktuje się poważne zawiadomienia w CBA. Odpycha się rękami i nogami wszystko, co może być związane z obozem rządzącym i polityką. Po co taka służba? Taka służba jest zupełnie niepotrzebna.

Dlaczego jest pan taki stanowczy w ocenie CBA?

CBA jest obecnie jedynie kolejnym oddziałem do niszczenia PiSu. Zresztą jak wszystkie służby, które są oddziałami do niszczenia opozycji jedynej i prawdziwej, czyli PiSu.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook