Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: "Rozczarował mnie rząd PiS ws. CETA". WIDEO

02.11.2016

"Prawdziwa istota amerykańskiej polityki nie zmienia się od lat, jest z gruntu przesiąknięta interesem. Amerykanie mają tam uczucia, gdzie mają interesy" - mówi Witold Gadowski w swoim najnowszym komentarzu tygodnia, poświęconym w dużej mierze polityce zagranicznej i wyborom w USA, a także rewelacjom Juergena Rotha

Na początku swojego wideo felietonu Gadowski nawiązał do podpisania umowy CETA: "Podpisali CETA, zgwałcili biednych Walonów, którzy jako jedyni trochę oponowali i Europa powoli wkracza w sferę wolnego handlu z Kanadą, a później USA. (…) Myślę, że nie będzie to dobre. Rozczarował mnie rząd PiS, który nawet nie pisnął w tej sprawie jakiegoś niezależnego słowa. Co więcej, politycy PiS nie tłumaczą nam, czym będą te umowy. (…) Zobaczymy, co z tego wyniknie - trwajmy w krytycznym oporze, nie traćmy ducha, bo to nic nie jest zaklepane na zawsze" - mówił dziennikarz.

Gadowski sporą część swojego komentarza poświęcił wyborom prezydenckim w Stanach Zjednoczonych."Szanse ciągle są pół na pół, bo nie wierzę w medialne kłamstwa wschodniego wybrzeża, w prasową i sondażową nagonkę na Trumpa, która ma powiedzieć, że wszystko jest rozstrzygnięte, bo liczą się nastroje elit. (…) Cóż się stanie, jeśli wygra Hillary Clinton? Nic się nie stanie, bo ta pani dowodziła już polityką zagraniczną Stanów i cóż można powiedzieć… Ten ciąg politycznych zdarzeń przypisywany Obamie i kreowany przez amerykański establishment to ciąg porażek, prowokacji i bałkanizowania świata" - ocenił reporter.

Zdaniem dziennikarza nastawienie pani Clinton nie jest przesadnie pozytywne do Polski. "Prawdziwa istota amerykańskiej polityki nie zmienia się od lat, jest z gruntu przesiąknięta interesem. Amerykanie mają tam uczucia, gdzie mają interesy. (…) Jeżeli wygra Clinton, będą się pogłębiały napięcia społeczne wewnątrz Stanów i często nieudana polityka zagraniczna" - tłumaczył Gadowski.

Co w przypadku zwycięstwa Trumpa? "Czy dla Polski będzie lepiej? Nie wiem. Być może będzie to najpotężniejszy wiceprezydent w dziejach USA, a Trump będzie kontrolował „fachowca” - już dziś mówi się o pewnym gubernatorze, zawodowym dyplomacie i polityku. Nie ma się co obawiać, że USA staną się nieprzewidywalne - będą przewidywalne tak jak ich interesy" - podkreślił dziennikarz. W komentarzu pojawiają się również oceny poszczególnych działań rządu, a także rewelacji Juergena Rotha.

kk/wPolityce.pl

[fot. YouTube]


Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook