Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Rosja maczała palce w incydencie w Łucku. WIDEO

01.04.2017

"W cywilizowanym kraju, jakim zdawałoby się jest Ukraina, dochodzi do ostrzelania z granatnika polskiego konsulatu, a wcześniej do zdewastowania polskich pomników upamiętniających masakry dokonywane przez UPA. Ale to nie wszystko" – powiedział w "Komentarzu tygodnia" Witold Gadowski.

Tego samego dnia, kiedy ostrzelano konsulat RP w Łucku, na cmentarzu we wschodniej części Lublina demonstracyjnie zdewastowano żydowskie groby - przypomina dziennikarz. 

"Na szczęście tej sprawie przyglądali się działacze Jewish Defense League. Natychmiast przesłali mi zdjęcia zdewastowanych grobów oraz informacje, że sprawcami tego zdarzenia było trzech mężczyzn, którzy wjechali na cmentarz samochodem na ukraińskich rejestracjach. Dobrze, bo chociaż raz udało się złapać ślad tych nieznanych dotąd sprawców" - zauważył Gadowski. 

"Wyobraźcie sobie państwo, że w Warszawie wychodzi na ulicę ktoś z wyrzutnią granatników i wystrzeliwuje pocisk do ambasady izraelskiej. Można sobie to wyobrazić? Warto się nad tym zastanowić i pomyśleć, komu tak naprawdę zależy na tym, aby Polacy mieli jak najgorsze stosunki z Ukrainą i społecznością żydowską" – podkreślił publicysta.

Gadowski zaznaczył, że tropy wiodą do Rosji. 

"W momencie kiedy Polska staje na nogi i zaczyna wyraźnie artykułować swoje postulaty, co budzi ogromne oburzenie, wydarzają się historię, które odciągają naszą energię i uwagę od spraw najważniejszych. Tropy wiodą w jednym kierunku – do Rosji. Cenię Rosję i rosyjską kulturę, natomiast nie cenię polityki, którą uprawia Władimir Putin. Jest to wielkomocarstwowa, neocarska podszyta sosem Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich polityka, której nie cenię, bo przynosi ona jedynie zamęt" – powiedział Gadowski. 

Zobacz cały "Komentarz Tygodnia" Witolda Gadowskiego.

wkt

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook