Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Rokosz sędziów

29.04.2016

Witold Gadowski komentuje awanturę polityczną z udziałem najważniejszych sędziów w Polsce.

„Mamy do czynienia z sytuacją, w której szczyty polskiego sądownictwa czyli Naczelny Sąd Administracyjny, Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny obsiedli ludzie, którzy rozpoczynali swoje kariery w czasach PRL-u a potem robili je na służbie III RP, a szczególnie panu Adamowi Michnikowi” – mówi Witold Gadowski w swoim „komentarzu tygodnia”.

Gadowski nazywa działania sędziów rokoszem i twierdzi, że niektórzy z sędziów powinni martwić się tym co jest na ich temat w archiwach IPN.

„Dziś w nagrodzie za zasługi, a nie kompetencje prawne , znaleźli się na szczycie sądownictwa i wykorzystują tą pozycję do swoistego rokoszu. Szczerze mówiąc to trochę wykorzystują, a trochę są wykorzystywani. Bowiem wielu z nich ma bogate kartoteki w Instytucie Pamięci Narodowej i w aktach wojskowych służb specjalnych” – mówi Gadowski.

Dziennikarz przypomina, że prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński był działaczem PZPR.

„ I co się dzieje? Najpierw Trybunał Konstytucyjny w postaci byłego członka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, pana prof. Rzeplińskiego odmawia de facto posłuszeństwa władzy ustawodawczej, czyli Sejmowi i Senatowie – nie mówiąc już o władzy wykonawcze. Potem na pomoc wezwany zostaje sąd najwyższy, który w dość kuriozalnej ustawie miesza się w sprawy polityczne, do których mieszać się nie powinien. A na koniec to wszystko jest podparte autorytetem Naczelnego Sądu Administracyjnego” – mówi dziennikarz „wSieci”.

Sędziowie, zdaniem Gadowskiego, chcą bronić swojego statusu materialnego.

„Mamy do czynienia z rokoszem sędziów. I bardzo dobrze, że pokazali się sędziowie. Bo tak jakby ominęła ich dekomunizacja, tak jakby ominęło ich przejście z PRL-u do w miarę niepodległej Polski. Było o nich cicho i bez potrzeby składania oświadczeń majątkowych nabijali swoje kiesy. A dziś, kiedy prześwietlenie majątkowe zaczęło się zbliżać, kiedy rząd Prawa i Sprawiedliwości i minister Ziobro zapowiedzieli, że należy się przyjrzeć środowisku sędziowskiemu, które czasem feruj skandaliczne wyroki  - rokosz i bunt. Ciekawe jak długo będą tak odważni” – mówi Witold Gadowski.

Cały komentarz do obejrzenia na YouTube:

 

Mly/YouTube

Fot. [wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook