Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: "Reakcja ministra świadczy o jego bezsilności"

14.07.2013

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, najprawdopodobniej na polecenie Bartłomieja Sienkiewicza, nowego szefa MSW, skierowała do prokuratury sprawę opublikowanego w tygodniu "Sieci" artykułu. Witold Gadowski opisywał w nim niezwykle niepokojącą sytuację, w której polskie służby nie zatrzymały szpiega rozpracowującego środowisko polskich nacjonalistów. O zachowaniu się służb wobec "zbrodniarza" Gadowskiego rozmawiamy z nim samym.

STEFCZYK.INFO: Czy czujesz się przestępcą?

Witold Gadowski: Jeżeli prawo w tym kraju ustanawia minister Sienkiewicz i pan Bondaryk, to ja rzeczywiście mogę czuć się przestępcą. Natomiast mówiąc zupełnie poważnie – absolutnie nie czuję się przestępcą. Uważam, że wykonuję swoją robotę dziennikarską najlepiej jak potrafię. Nie naruszam standardów jak wielu innych. Reakcja ministra świadczy o jego bezsilności.

No właśnie, skąd taka reakcja? Dosyć ostra. Sienkiewicz chce się wykazać niczym w tym przysłowiu o nowej miotle?

Myślę, że chce się wykazać i wynika z jego niekompetencji oraz bezsilności. Niekompetencja polega na tym, że nie potrafi zrobić porządków w służbach, a bezsilność, że jednak chce zrobić z kimś porządek; nie może ze służbami, to może zrobi z Gadowskim.

Wróżysz mu sukces w jednym przedsięwzięciu lub w drugim?

Nie, nie wróżę mu żadnego sukcesu, ponieważ byłoby to szkodliwe dla kraju. A ja przecież dobrze życzę mojemu krajowi. Nie widzę w ogóle podstaw, aby mógł odnieść jakiś sukces. To jest taka historia, że ja mu mówię, iż w jego służbach są krety, osoby mogące pracować dla obcych służb, a on mówi, że trzeba zamknąć tego, który o tym informuje, a wtedy problem sam się zlikwiduje.

Czyli sprawa stara jak świat. Władze, które sobie nie radzą likwidują tych, którzy przynoszą wieść o tym nieradzeniu sobie.

Tak, to obcinanie głowy posłańcowi, który przynosi złą nowinę.

A czy według twojej wiedzy służby podległe Sienkiewiczowi bardzo ciekną?

Moim zdaniem służby podległe Sienkiewiczowi są w stanie całkowitego rozkładu – moralnego i fachowego. Należy je jak najszybciej mu zabrać i zmienić ordynację służb, zmienić ich sposób działania, a przede wszystkim zmienić skład personalny wśród tych, którzy dowodzą służbami.

Czyli ty de facto swoja pracą pokazujesz słabe punkty służb i władze powinny cię wynagrodzić za to, a nie ścigać.

Władze niepodległej Polski powinny być może dać mi medal. Ale ja nie wiem, czy niepodległość jest głównym priorytetem obecnych władz.

ROZMAWIAŁ: Sławomir Sieradzki

[FOTO: wPolityce.pl]

O DONOSIE NA DZIENNIKARZA CZYTAJ NA PORTALU wPolityce.pl.

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook