Jedynie prawda jest ciekawa

Gadowski: Przez Merkel mogą zginąć setki ludzi

01.04.2016

"Europie grozi wojna z islamistami. Zacznie się od manifestacji i podpalania samochodów".

Witold Gadowski w TV Republika wskazuje, że zamachy w Brukseli są częścią większej wojny, jaką Zachodowi wypowiedzieli dżihadyści. "Byłem przekonany, że wiosną ruszy dżihad, ponieważ islamiści zapowiadali to już dawno" – mówił o zamachach terrorystycznych Gadowski. Dodał, że Europie grozi wojna z islamistami.

Dziennikarz zaznacza, że na Starym Kontynencie trwa wyścig z czasem. "Albo islamistom uda się przeprowadzić w Europie całą serię zamachów, albo wcześniej upadnie Mosul. Jeżeli tak się stanie, to duch ISIS (Państwo Islamskie - red.) też zmaleje i być może uda się ich wyłapać zanim coś zrobią" – oświadczył. Zaznaczył, przez politykę kanclerz Niemiec Angeli Merkel mogą zginąć setki ludzi.

Dziennikarz mówił, że polityczna poprawność "wiąże dziś ręce elitom europejskim". W jego ocenie natychmiast należy deportować z Europy kilkudziesięciu najbardziej radykalnych imamów, którzy wzbudzają w swoich wyznawcach "fanatycznego ducha". "Kilku z nich działa w dzielnicy Molenbeek w Brukseli i wszyscy o tym wiedzą, także służby specjalne" – dodał.

Zdaniem Gadowskiego Europie grozi otwarta wojna z islamistami. "Zacznie się od manifestacji i podpalania samochodów. Potem pojawią się zbrojne grupy, które dzisiaj nazywane są policją szariacką i kontrolują najbardziej muzułmańskie dzielnice. To nie jest garstka ekstremistów, bo za nimi pójdą zwykli ludzie" – stwierdził, podkreślając, że środowiska muzułmańskie cieszą się z każdego skutecznie przeprowadzonego zamachu.

Dziennikarz tłumaczył, że największym zagrożeniem dla Europy jest świeża sunnicka imigracja arabska. "To są ludzie zdeterminowani i fanatyczni. Obawiam się, że na białym koniu tej krucjaty antyislamskiej może przyjechać Władimir Putin, świeży chrześcijanin moskiewski, którego przedstawia się, jako zbawcę i obrońcę chrześcijańskich wartości. To jest zupełne nieporozumienie" – zaznaczył.

"To cyniczna gra Rosji, która jest zainteresowana wzrostem zagrożenia terrorystycznego, bo zawsze je prowokowała" – mówił Gadowski.

ez
[Fot. Youtube.pl]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook