Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Poważne państwo musi naprawiać błędy. WIDEO

14.04.2017

"Do obiegu publicznego weszły ustalenia komisji Berczyńskiego, mówiące o tym, że samolot w trakcie lotu rozpadł się w powietrzu. Jeżeli tak jest, to zmienia to zupełnie postać rzeczy. Zmienia naszą optykę patrzenia na Smoleńsk" - powiedział w Komentarzu Tygodnia Witold Gadowski, dziennikarz, publicysta.

Przyznał, że chciałby, żebyśmy zbliżyli się do odpowiedzi na dwa pytania.

"Co rzeczywiście stało się w Smoleńsku? Dlaczego w 2010 roku skompromitowano Polskę oddając wszystkie uprawnienia śledcze w ręce Rosjan. Kto powinien ponieść za to odpowiedzialność? Poważne państwo musi naprawiać takie błędy, chociażby po siedmiu czy dziesięciu latach" - podkreślił Gadowski.

"Bez naprawienia smoleńskiej wyrwy, będziemy mieć ciągle kompleks tego, że nie zachowaliśmy się odważnie" - dodał.

Witold Gadowski odniósł się także do tego, co dzieje się poza granicami Polski.

"Dzieje się źle i bardzo dużo. Najpierw zamach w Sztokholmie, kilka dni później zamach w momencie przejazdu drużyny Borussii Dortmund. Terroryści usiłują sparaliżować nasze życie tuż przed świętami. Niestety Państwo Islamskie zapowiedziało już, że w święta Zmartwychwstania Pańskiego planują ofensywę bombową i z zamachami samobójczymi" – przypomniał dziennikarz.

Zwrócił także uwagę, że na tę okoliczność opublikowano w internecie film werbunkowy mówiący o tym, że dla Państwa Islamskiego nie ma ludzi straconych – także niepełnosprawny może się przydać.

"Wydaje mi się, że Państwo Islamskie kurcząc się coraz bardziej – tracą kolejne dzielnice w Mosulu, zbliża się ofensywa w kierunku Rakki, utracili już Aleppo – to przemienia się ono w takie biuro podróży, które zajmuje się wysyłaniem wiernych w podróż do islamskiego raju. Wystarczy wsiąść do wyładowanego bombami samochodu i uderzyć w coś, co jest ważne dla niewiernych" – podkreślił Gadowski.

Poruszona została także kwestia zbliżających się wyborów w Iranie, w których startuje Mahmud Ahmadineżad. Więcej o tej kwestii oraz m.in. o zmianach w Nowoczesnej w nowym „Komentarzu Tygodnia”. 


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 3. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 4. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 5. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 6. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook