Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gadowski: Potrzebna komisja śledcza ws. służb

02.11.2015

Rozmowa z Witoldem Gadowskim, dziennikarzem, publicystą „wSieci”.

Stefczyk.info: Alarmuje Pan na Facebooku, że w Agencji Wywiadu ma miejsce niszczenie dokumentów. Skąd takie podejrzenia?

Witold Gadowski: Ze wszystkich służb dochodzą informacje, że trwa proces czyszczenia archiwów, zwłaszcza archiwów podręcznych i operacyjnych, tych, które nie były kwitowane w innych miejscach. Informacja z AW, która do mnie przyszła, była najpoważniejsza, więc i ja ją potraktowałem najbardziej poważnie. Podobne informacje jednak docierają do mnie również z innych służb. Mam wiele sygnałów w tej sprawie.

Dlaczego w służbach miałyby się dziać rzeczy o których Pan mówi? Może to jedynie plotki?

W służbach trwa zacieranie śladów związanych z działalnością przestępczą, jaką prowadziły te służby.

Mocne oskarżenie. O jakiej działalności Pan mówi?

Mówię o działaniach mających na celu prowokowanie, destabilizowanie i kreowanie wydarzeń politycznych w Polsce. Oficerowie służb oczywiście działali na zlecenie polityków rządzącej koalicji. Postuluję więc, by powołać komisję śledczą, sejmową komisję śledczą, która zbada działanie służb specjalnych w czasie rządów PO-PSL. Jedną z głównych postaci, jaką powinna się ta komisja zainteresować, musi być Paweł Graś. On obecnie przezornie schował się w Brukseli. Ale powinniśmy go odszukać.

Dlaczego? Przecież Graś już dawno nie zajmuje się służbami...

Paweł Graś bardzo często wsadzał bowiem swoje łapki w różne sprawy, które mogą być nazwane sprawami służb. Powinien więc zostać przesłuchany przez taką komisję, jako jeden z pierwszych, być może główny, świadek. Taka komisja musi powstać, ponieważ musimy obnażyć skalę deprawacji służb specjalnych za rządów PO-PSL i skalę zepsucia państwa. To jest konieczne, by stworzyć raport otwarcia.

Brakowanie dokumentacji nie zablokuje procesu wyjaśnienia tego, co działo się w Polsce w ostatnich latach?

Na szczęście funkcjonariusze, którzy chcą przetrwać i są w miarę uczciwi, albo chcą choćby układać się z drugą stroną zachowują sobie pewne dowody. Archiwa ostatecznie nie płoną, pozostają. Może poszlakowe, może nie wprost, ale pozostają. Komisja powinna się przyjrzeć służbom od tragedii smoleńskiej, aż do ostatnich wyborów – te wszystkie tematy powinny być przedmiotem badania komisji śledczej. Całe społeczeństwo powinno zobaczyć, czym zajmowały się służby za czasów Tuska i Kopacz.

Służby zdaje się jednak powinny pozostać tajne.

Polacy muszą wiedzieć, co się działo, by zrozumieć, dlaczego służby należy gruntownie przebudować.

Mamy obecnie okres politycznych przemian. Nie boi się Pan, że jest Pan obiektem różnych gierek związanych ze służbami? Że te doniesienia to próba mącenia w opinii publicznej?

Cały czas mam taką świadomość, dostaję bardzo dużo ciekawych, ale niewiarygodnie brzmiących informacji. Nie mogę wykluczyć, że mam do czynienia z pewnymi prowokacjami i gierkami. Jednak na tyle długo zajmuję się tym tematem, że wiem, co jest prawdopodobne, a co nie. Otrzymuje przerażające informacje na temat polityków, oficerów służb itd. Jednak nie wykorzystuję tych materiałów właśnie dlatego, że wiem, że mogę być obiektem manipulacji.

Może Pan nadal jest?

Nie mogę oczywiście tego wykluczyć. Ale to musiałaby być jakaś mocno wysublimowana gra.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. aleppowsieci12 21.10.2016

  Zagłada Aleppo – Jan Rokita o wojnie w Syrii

  Opublikowany właśnie w internecie film, przedstawiający obraz Aleppo uchwycony z drona, do złudzenia przypomina lotnicze zdjęcia Warszawy z jesieni 1944 roku – pisze w najnowszym felietonie w tygodniku „wSieci” Jan Rokita.

 2. 6c618aabdb14477ea960f19536779233s 21.10.2016

  Pospieszalski: „Wielka pokuta była cudem”

  „Czy my, Polacy, mamy jakoś szczególnie przepraszać za grzechy aborcji i komunizmu?”

 3. skrzypczaktvrep2110 21.10.2016

  Skrzypczak: „Rosja na nas nie najedzie”

  „Troska o interes Polski to troska o przemysł i o polskiego żołnierza”.

 4. 75ad6489e98245dbb3997b4a2e579654stff 21.10.2016

  Ziemiec podsumowuje rządy PiS

  „Nie wolno padać przez rządzącymi na kolana, należy oceniać ich bez uprzedzeń”.

 5. gadowskikomorsteg 21.10.2016

  Gadowski: Gdzie jest Komorowski ws. Caracali?

  „Jak świat światem, banderowiec nie będzie Polakowi bratem”.

 6. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 7. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 8. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook