Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Polskie wątki w Panama Papers...

12.05.2016

"Pojawia się wielu polityków tylko jakoś nie pojawiają się ci, którzy byli ostatnio bardzo ugodowi wobec Niemiec..."

"Zawsze zastawiam się kto to zrobił i czemu to służy. Być może to jest spiskowa teoria dziejów ale dobrze sobie zadawać takie pytania. Wydaje mi się gdyby za sprawą nie stał instytucjonalny wywiad dużego państwa to to by się nie ukazało" – o dalszym ciągu Panama Papers w rozmowie, w Poranku Wnet mówił Witold Gadowski, dziennikarz śledczy.

Pojawia się wielu polityków tylko jakoś nie pojawiają się ci, którzy byli ostatnio bardzo ugodowi wobec Niemiec. Nie ma tutaj polityków PSL i PO, przynajmniej w tych dokumentach, które odczytaliśmy teraz. Być może wśród klientów firmy Inter Home, którzy teraz przeglądam znajdą się jacyś politycy. Na razie znalazł się tam Mariusz Walter i inne osoby które zakładały ITI, o których wiedzieliśmy od dawna , że mają nie jasne związki z różnymi specjalnymi służbami zwłaszcza bloku komunistycznego – mówił Witold Gadaowski.

Wynika z tego tylko, że w rajach podatkowych wykonywano optymalizację podatkową. Próbowano oszukiwać fiskusa z różnych krajów. Jest pytanie dlaczego Ze Deutsche Zeitung zjawił się ten człowiek a nie w na przykład w New York Times. Odpowiedź jest bardzo prosta. Gdyby to wyszło, w którejś z amerykańskich gazet od razu podejrzewalibyśmy amerykańskie służby, że próbują wywrzeć nacisk na polityków. Jak pojawiło się to w gazecie Niemieckiej podejrzenia są mniejsze – opowiadał w Poranku Wnet Gadowski.

LL

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook