Jedynie prawda jest ciekawa

Gadowski: Po PO trzeba będzie odbudowywać Polskę

01.10.2015

Rozmowa z Witoldem Gadowskim, dziennikarzem śledczym, publicystą „wSieci”.

Stefczyk.info: Ewa Kopacz spełniła obietnice, jakie złożyła rok temu w epxose. Ta przynajmniej przekonywała na środowej konferencji. Przyklaśnie Pan rządowi, że tak szybko działa?

Witold Gadowski: Jest taka dziecięca bajka o sroczce, która każdemu coś dała, ale w rezultacie, jak to sroka, wszystkich okradła. Konferencja premier Kopacz przywodzi mi na myśl tę bajeczkę. Tyle tylko, że sroka była przynajmniej przebiegła. Pani Kopacz przebiegła nie jest. To ją różni od Donalda Tuska. Zmiana na fotelu szefa rządu oznaczała obniżenie klasy. Tusk był wyzbyty zasad, ale przynajmniej przebiegły. Pani Kopacz nie jest przebiegła, nie jest tak inteligentna jak Tusk, choć i on nie był geniuszem. Widać, że mamy obecnie obronę walącej się potiomkinowskiej wioski.

Pokazuje się Polakom obecnie prawdziwy obraz rządów PO?

Polacy mogą się czuć jakby przejeżdżali przez taką wioskę, i to, co ma był ładne z zewnątrz na naszych oczach się rozpada. To jak w słynnej komedii „Miś”. Największą wadą obecnej potiomkinowskiej wioski jest to, że rozpadnie się na oczach inspekcji. Na naszych oczach rozpadają się wszystkie miraże rządów PO. Okazało się, że to, co działo się przez ostatnie 8 lat, było jedynie pustynną fatamorganą, uprawianą dzięki medialnej przewadze, dzięki medialnej przemocy. Kiedy dziś, sprawdzamy co jest efektem polityki tego rządu, okazuje się, że miraże się rozwiewają, pozostaje pustynia.

Ewa Kopacz przekonuje, że chce i ma pomysł na dalsze rządy. Będzie w stanie zbudować na tej pustyni oazę?

Na pewno tej oazy nie da się zbudować za pomocą ekipy, która ją przez ostatnie lata próbowała budować. Skoro przez tyle czasu nie zbudowała to nie zbuduje jej i przez następne 8 lat. Powstaje pytanie, czy jest w Polsce ekipa, która może taką oazę zbudować. A przynajmniej rozpocząć budowę fundamentów, by kolejne pokolenia mogły już korzystać.

Widzi Pan taką ekipę?

Na razie pozostaje nam wiara w to, że jedyna realna opozycja, czyli PiS, jest w stanie to zrobić.

PiS może mieć obawy o to, że państwo jest w tak złym stanie, że nie uda się go naprawić?

Warto spojrzeć na to, w jakim stanie zostawiono Kancelarię Prezydenta po przegranych wyborach prezydenckich. W małej skali jest to obrazek, który pokazuje, w jakim stanie nowy rząd może odziedziczyć państwo po PO i PSL. Skoro w Kancelarii Prezydenta ukradziono nawet obrazy, czy miniwieżę i wypompowano wszystkie pieniądze, które udało się wypompować, to proszę pomyśleć, co będzie się działo w skali państwa, co dzieje się z państwem.

Co się dzieje?

Już odbywa się skok na spółki Skarbu Państwa, skok na Trybunał Konstytucyjny, gorączkowe poszukiwanie miejsc zatrudnienia dla ludzi, którzy przez lata wysługiwali się władzy i tworzyli miraże na rzecz PO i PSL. To dzieje się na naszych oczach. To widzimy. Nie liczmy na cuda, zostaniemy z ogromnym deficytem, z długiem publicznym, z ogromnym problemem ZUS-u, rozpadającą się służbą zdrowia, z problemem zajechanych kompletnie kopalni na Śląsku, zajechanych przez klasę próżniaczą i pasożytniczą, która żeruje na kopalniach. Zostaniemy w kraju, który trzeba będzie odbudowywać.

Polska w runie? PO odrzuca tę opinię.

To, że Platforma mówi, że to przesada, bo mamy w kraju ładne ogródki, bo mamy dobre domy, to bezczelne i pozbawione taktu. To zwykli polscy obywatele, wbrew rządowi potrafili przetrwać i urządzić swoje bezpośrednie otoczenie. I to dzięki nim Polska wygląda dziś lepiej. Polska wygląda lepiej również dlatego, że żyjemy na kontynencie, gdzie dokonuje się postęp cywilizacyjny. Ten postęp cywilizacyjny zmienia Polskę. Nie jeździmy już małymi fiatami, ale używanymi niemieckimi samochodami. Te samochody są lepsze, to oczywiste, ale czy to zasługa PO? Raczej nie. Postęp dokonał się wbrew rządowi. Warto zadać sobie pytanie, gdzie byśmy dziś byli, gdybyśmy mieli lepszy rząd...

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook