Jedynie prawda jest ciekawa

Gadowski: Państwo Islamskie jest swoistą franczyzą

24.03.2017

Dziennikarz "wSieci" o islamskim terroryzmie w Europie.

„Państwo Islamskie nie istniałoby gdyby nie pewien zbieg okoliczności, który nie jest przypadkiem” – przekonywał Witold Gadowski w programie „Minęła Dwudziesta” na antenie TVP Info.

„Gdyby nie wpuszczono z Camp Bucca pana Al-Baghdadiego, to nie zostałby samozwańczym kalifem. Gdyby nie fakt, że z Mosulu wycofało się kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy, Mosul zdobyła grupa 1300 żołnierzy. To jest strategicznie niemożliwe” – tłumaczył autor programu „Łowca Smoków”, który można zobaczyć na antenie TVP1.

Gadowski, odnosząc się do zamachu w Londynie, opowiadał jak w takich przypadkach działa ISIS.

„ISIS jest dziś najmocniejszą marką w świecie terroru islamskiego. Jest swoistą franczyzą. W momencie gdy nawet wariat wysadzi się w powietrze krzycząc „Allahu Akbar” za moment do tego zamachu przyzna się Państwo Islamskie” – powiedział.

Dziennikarz „wSieci” przedstawił swoją receptę na walkę z islamskim terroryzmem. Gadowski mówi o dwóch ważnych aspektach.

„Odpowiedź na to jak zatrzymać falę terroru, która będzie wzrastała w Europie, jest bardzo prosta – trzeba wyrzucić z Europy radykalnych imamów i skończyć wojnę na Bliskim Wschodzie” – powiedział.

Gadowski przypomina też, że to nie Europejczycy najczęściej padają ofiarą islamskiego terroryzmu. To właśnie wyznawcy Allaha najczęściej giną w wyniku zamachów organizowanych przez ich współwyznawców.

„Najwięcej ofiar terroryzmu islamskiego to wyznawcy islamu. Najmężniej z Państwem Islamskim walczą Kurdowie, którzy są sunnitami i szyici. Liban byłby kolejnym państwem, gdzie panuje ISIS, gdyby nie Hezbollah. Tu burzy się nasz stereotypowy obraz świata, który mamy poukładany przez media amerykańskie i europejskie” – powiedział Witold Gadowski.

Mly/tvp.info

fot. [YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook