Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Państwo Islamskie jest swoistą franczyzą

24.03.2017

Dziennikarz "wSieci" o islamskim terroryzmie w Europie.

„Państwo Islamskie nie istniałoby gdyby nie pewien zbieg okoliczności, który nie jest przypadkiem” – przekonywał Witold Gadowski w programie „Minęła Dwudziesta” na antenie TVP Info.

„Gdyby nie wpuszczono z Camp Bucca pana Al-Baghdadiego, to nie zostałby samozwańczym kalifem. Gdyby nie fakt, że z Mosulu wycofało się kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy, Mosul zdobyła grupa 1300 żołnierzy. To jest strategicznie niemożliwe” – tłumaczył autor programu „Łowca Smoków”, który można zobaczyć na antenie TVP1.

Gadowski, odnosząc się do zamachu w Londynie, opowiadał jak w takich przypadkach działa ISIS.

„ISIS jest dziś najmocniejszą marką w świecie terroru islamskiego. Jest swoistą franczyzą. W momencie gdy nawet wariat wysadzi się w powietrze krzycząc „Allahu Akbar” za moment do tego zamachu przyzna się Państwo Islamskie” – powiedział.

Dziennikarz „wSieci” przedstawił swoją receptę na walkę z islamskim terroryzmem. Gadowski mówi o dwóch ważnych aspektach.

„Odpowiedź na to jak zatrzymać falę terroru, która będzie wzrastała w Europie, jest bardzo prosta – trzeba wyrzucić z Europy radykalnych imamów i skończyć wojnę na Bliskim Wschodzie” – powiedział.

Gadowski przypomina też, że to nie Europejczycy najczęściej padają ofiarą islamskiego terroryzmu. To właśnie wyznawcy Allaha najczęściej giną w wyniku zamachów organizowanych przez ich współwyznawców.

„Najwięcej ofiar terroryzmu islamskiego to wyznawcy islamu. Najmężniej z Państwem Islamskim walczą Kurdowie, którzy są sunnitami i szyici. Liban byłby kolejnym państwem, gdzie panuje ISIS, gdyby nie Hezbollah. Tu burzy się nasz stereotypowy obraz świata, który mamy poukładany przez media amerykańskie i europejskie” – powiedział Witold Gadowski.

Mly/tvp.info

fot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook