Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Odetnijmy PSL

12.02.2016

Zdaniem publicysty, należy pozbawić ludowców wpływów.

„Nadchodzi post, więc trzeba mówić prawdę. Kluczyć już nie można. Przynajmniej w te 40 dni, które zmuszają nas do większego duchowego wysiłku. Popiół na głowę posypać powinno najbardziej działacze Platformy i PSL-u. Pozostawili Polskę w stanie trochę na niby. Trochę na niby mamy politykę zagraniczną, trochę na niby mamy służby, armię i społeczeństwo. Tego społeczeństwo nie słuchano dotychczas” - zaczyna swój komentarz tygodnia Witold Gadowski.

„Czy władza Prawa i Sprawiedliwości odda społeczeństwu państwo? To wielkie pytanie i należałoby o nim ciągle myśleć” - pyta publicysta „wSieci”.

Najwięcej uwagi poświęca jednak Polskiemu Stronnictwu Ludowemu i temu jak ta partia zmieniała się po upadku PRL.

„Rozpoczęło się posypywanie głów dawnego ZSL-u, przemalowanego na PSL. Pamiętam moment tego przemalowania i pamiętam jak wtedy zacny człowiek Roman Bartoszcze został przez aparatczyków wykorzystany i zniszczony” - mówi Gadowski.

„Ukradziono i posługiwano się nazwą PSL-u dla związku zawodowego wiejskiej nomenklatury, nastawionej na ssanie państwa we wszystkich miejscach, gdzie to tylko możliwe” - dodaje.

Gadowski przypomina też o wyjątkowej aktywności PSL w obsadzaniu stanowisk w spółkach Skarbu Państwa.

„Zaczął się popłoch w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Okazało się, że kilkaset stanowisk kierowniczych tylko w tej agencji pełnili członkowie PSL-u, członkowie rodzin psl-owskich bonzów” - mówi.

Zdaniem publicysty Stefczyk.info, należy odciąć ludowców od państwowych pieniędzy.

„Proces odcinania PSL-u od państwowych funduszy jest procesem uzdrawiania państwa. Im wcześnie odetnie się PSL od tych wszystkich możliwości, które tworzyły księstwa pana Burego, Karapyty, Struzika na Mazowszu, tym lepiej dla państwa” - mówi Gadowski.

Gadowski odniósł się też do sprawy nominacji i natychmiastowej rezygnacji Mariusza Antoniego Kamińskiego z państwowej spółki.  

„Nie należy robić takiego nieładnego widowiska. Zresztą nie wiem, czy to politycy są najlepsi do kierowania spółkami Skarbu Państwa” - mówi.

„Nie ukrywam, że trochę identyfikuję się z tymi zmianami w Polsce i nie chciałbym, by spłynęły one trochę na manowce jak zawsze spływały po każdej wymianie władzy” - dodaje.

Mly/gadowskiwitold.pl

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook