Jedynie prawda jest ciekawa

Gadowski: Odciąć od dojenia

05.09.2014

O kondycji mainstreamowych mediów i pracujących w nich dziennikarzy pisze w najnowszym tygodniku "wSieci" jego stały felietonista Witold Gadowski.

"Wszyscy oni mają usta pełne gęgania o wolności słowa i o niesłychanej misji, jaką wypełniają, wykonując swój zawód. Środowisko dziennikarskie nie istnieje, istnieją jedynie uczciwi ludzie, którzy porządnie wykonują swój zawód, i jest cała (ogromna) reszta – bez talentów, bez charakteru, bez twarzy" - opisuje publicysta i pisarz „dziennikarzy”, którzy jak podkreśla - "świadomie biorą udział w reżimowym zakładaniu polskiej opinii publicznej kagańca".

"Andrzej Garapich, człek ze wszech miar rozsądny i media znający, podpowiedział mi jeden prosty postulat: należy bezwzględnie odciąć publiczne pieniądze od mediów (wszystkich). Dość pozorowanego wolnego rynku, dość uwieszania się u cyca władzy. Odcięcie mediów od środków publicznych zmusi je do zabiegania o widza, czytelnika, słuchacza. Dziś mogą ich sobie olewać, bo obecnie więcej znaczy dla nich szczodrość jednego ministra niż gros odbiorców - zauważa Gadowski.

"Jeśli nie skończymy z praktyką walenia nas po głowach za nasze pieniądze, to nigdy się nie doczekamy powiewu świeżego powietrza w medialnym światku" - konkluduje publicysta "wSieci".


Greg/"wSieci"
CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook