Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Odciąć od dojenia

05.09.2014

O kondycji mainstreamowych mediów i pracujących w nich dziennikarzy pisze w najnowszym tygodniku "wSieci" jego stały felietonista Witold Gadowski.

"Wszyscy oni mają usta pełne gęgania o wolności słowa i o niesłychanej misji, jaką wypełniają, wykonując swój zawód. Środowisko dziennikarskie nie istnieje, istnieją jedynie uczciwi ludzie, którzy porządnie wykonują swój zawód, i jest cała (ogromna) reszta – bez talentów, bez charakteru, bez twarzy" - opisuje publicysta i pisarz „dziennikarzy”, którzy jak podkreśla - "świadomie biorą udział w reżimowym zakładaniu polskiej opinii publicznej kagańca".

"Andrzej Garapich, człek ze wszech miar rozsądny i media znający, podpowiedział mi jeden prosty postulat: należy bezwzględnie odciąć publiczne pieniądze od mediów (wszystkich). Dość pozorowanego wolnego rynku, dość uwieszania się u cyca władzy. Odcięcie mediów od środków publicznych zmusi je do zabiegania o widza, czytelnika, słuchacza. Dziś mogą ich sobie olewać, bo obecnie więcej znaczy dla nich szczodrość jednego ministra niż gros odbiorców - zauważa Gadowski.

"Jeśli nie skończymy z praktyką walenia nas po głowach za nasze pieniądze, to nigdy się nie doczekamy powiewu świeżego powietrza w medialnym światku" - konkluduje publicysta "wSieci".


Greg/"wSieci"

Warto poczytać

 1. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 2. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 3. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 4. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 5. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 6. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 7. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 8. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook