Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Obrońmy ten rząd!

31.12.2016

W swoim cyklu programów „Komentarz tygodnia” dziennikarz i publicysta Witold Gadowski podkreślił, że opozycja będzie się uciekała do wszelkich środków, aby obalić demokratycznie wybrany przez Polaków rząd. Publicysta wskazał, że przez takie działania poparcie dla opozycji spada.

że mijający rok był zły, a nadchodzący będzie straszny. Ja Państwa namawiam do tego, żebyście się nie bali”– powiedział Witold Gadowski.

„Pierwszy raz od dłuższego czasu czuję, że coś ode mnie zależy, że ktoś mnie słucha. Rząd popełnia błędy, sam piętnuje je, co tydzień rozmawiając z Państwem, ale to jest nasz rząd, który słucha Polaków. (…) Sądząc po efektach roku rządów Prawa i Sprawiedliwości, to był dobry rok. To jest polski rząd, z wadami i zaletami, ale po raz pierwszy od dawna mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że mamy polski rząd, z którym co prawda się spieram, o którym czasami źle mówię, ale jest to mój rząd” – zaznaczył.

Gadowski odniósł się do wydarzeń, jakie miały miejsce w Sejmie 16 grudnia i wskazał, że należy wspierać demokratycznie wybraną władzę w Polsce.

„Nie bójcie się Państwo! Po pierwsze, nie jesteśmy sami. Po drugie, jest nas bardzo wielu i obronimy ten rząd przed zamiarami zarówno zewnętrznych agresorów, jak i wewnętrznych sprzedawczyków. Przepraszam, że nazywam po imieniu te zawody i funkcje, ale tak jest. Od 16 grudnia w Sejmie trwa szopka. Uczyniono z Sejmu targowisko. Tych przekupnych można by jeszcze pejczem – jak nasz Mistrz – rozgonić, poroztrącać im stragany i porozrzucać pieniądze. Tylko to jest targowisko ludzi opłaconych z zewnątrz, którym w ogóle nie chodzi o Polskę. Ale nie udało im się obalić rządu za pomocą ulicy” – podkreślił.

„Od razu po przejęciu rządu przez Prawo i Sprawiedliwość powstał Komitet Obrony Demokracji i od razu od razu przystąpił do działalności wywrotowej. Oni wiedzieli, że każdy mijający miesiąc zabiera mi kolejne pieniądze i wpływy” – dodał.

„Kurczy się ich państwo, kurczy się w Polsce antypaństwo, w którym zarządzali oficerowie i te pacynki, które występują, jako twarze opozycji. Miesiąc w miesiąc oni słabną, a my rośniemy, dlatego musimy wytrwać jak najdłużej” - przekonuje.

Według niego to wszystko zamieniło się w coś, co nawet zaczęto nazywać pogardliwie „ciamajdanem”. „Nie udało się na ulicy, więc spróbowano w Sejmie. Spróbowano wariant rumuński, czyli wariant, w którym Securitate obaliło Nicolae Ceausescu. Aby już nic nie powiedział, zastrzelono go później z żoną pod murem szkoły. Securitate przeprowadziło rewolucje w Rumunii i wszystko się zmieniło. Zapanowała tam „demokracja” pod rządami Securitate” - tłumaczy.

„W Polsce wariant rumuński został wcześniej zastosowany, jako wariant okrągłego stołu. Dalej rządziła bezpieka, ale „obalono” komunistów. Nikt nie zginął, nikomu nie strzelono w głowę. Teraz Ryszard Petru, Grzegorz Schetyna i to, co zostało z Platformy próbowali zastosować wariant rumuński. Chodziło o to, by zająć parlament, zablokować telewizje publiczną, potem ją przejąć i w ten sposób od Warszawy zacząć sterować Polską. To się im również nie udało” –wskazał. Jego zdaniem pozycja miała jednak pecha. Na świecie, bowiem miały miejsce wydarzenia, które odwróciły uwagę od ich protestów.

„Kiedy opozycja zaczynała akcje, doszło do zamachu w Berlinie czy zabójstwa rosyjskiego ambasadora w Ankarze. To wszystko przysłoniło i oderwało uwagę publiczności międzynarodowej od Polski. Ale George Soros, Angela Merkel i parę innych osób dalej kibicują tej grupie wywrotowej. Co by się stało, gdyby wybory w USA wygrała Hillary Clinton? Przecież za pomocą Stanów Zjednoczonych oni by obalili ten rząd. A tak jest Donald Trump, trudno powiedzieć, czy przyjaciel Polaków, ale na pewno nie weźmie udziału w tej zbiorowej orgii wywracania rządu z zewnątrz”– zaznaczył publicysta.

„Uważajmy, bo zamach rumuński się nie udał, ale pozostał jeszcze trzeci etap tego zamachu, czyli do akcji przystąpią oficerowie dawnych Wojskowych Służb Informacyjnych i wszystkie środowiska z nimi związane” – wskazał redaktor Gadowski.

„Jest to poważne grono od mokrej roboty. Grono, które na rękach ma krew już niejednego człowieka. Dlatego wcale nie jest do śmiechu. Trzeba być uważnym, poważnym i spokojnym, ale nie bójmy się. My mamy rację, więc oni przegrają. Wygramy z nimi spokojem i czasem. Czas działa na ich niekorzyść, bo codziennie tracą przywileje i codziennie robią coś głupiego. Wystarczy, żebyśmy im się przyglądali i zachowali nerwy na wodzy” – zaznaczył publicysta i dodał, że kiedy będzie marsz poparcia dla rządu, każdy wspierający demokratycznie wybraną władzę powinien się na nim stawić.

„Będą próbowali rozpowszechniać dziwne dokumenty, szantażować, rozbijać Prawo i Sprawiedliwość od wewnątrz, rozbijać koalicję rządowe od wewnątrz, ale my przyglądajmy się temu i oglądajmy to” – wskazał.

Według niego najlepiej byłoby, gdyby osoby z obozu rządzącego, którzy maja jakieś papiery „bezpieczniackie”, sami się do tego przyznali i oczyścili atmosferę. „To będzie najlepsze. Dla dobra rządu niech to zrobią, a my im wybaczymy. My, Polacy, wybaczymy Kmicicom, ale nie wybaczymy kłamcą. Nie wybaczymy tym, którzy za pieniądze będą sprzedawać Polskę” – podkreślił Witold Gadowski.

Ryb, radiomaryja.pl

Fot. [Youtube.com]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook