Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski o liście Dekana: "Idź pan w diabły!". WIDEO

28.03.2017

"Gdybym był dziennikarzem jednego z mediów tego koncernu, pokazałbym pewien znak palcem i przestałbym tam pracować" - mówi w „Komentarzu Tygodnia” Witold Gadowski, odnosząc się do instrukcji Marka Dekana, szefa Axel Ringier Springer skierowanej do dziennikarzy w Polsce.

"Namawiam do tego dziennikarzy, którzy tam pracują i mają jeszcze honor, rzecz nie dotyczy naczelnego „Newsweeka”, bo o nim Państwo wszystko wiecie, a ja nie mam zamiaru obrażać ludzi" - mówi w „Komentarzu Tygodnia” Witold Gadowski, odnosząc się do instrukcji Marka Dekana, szefa Axel Ringier Springer skierowanej do dziennikarzy w Polsce.

Gadowski podkreśla, że instrukcja Dekana pokazuje, że w Polsce potrzebujemy czym prędzej polskich mediów. "Jak najszybciej musimy mieć w Polsce polskie media, a nie polskojęzyczne. To ważna sprawa, nie pisowska, a polska. Polskie media powinny mówić po polsku, ale nie tylko w polskim języku, ale przedstawiać problemy ważne dla Polaków. To nie jest kolonia panie Dekan, może pan swoją wypielęgnowaną rączką machać w Szwajcarii, albo w Niemczech, może ktoś tam pana posłucha, ale nie tutaj. Ludzie tacy jak ja, a jest ich bardzo wielu, mówią idź pan w diabły" - podkreślił.

W „Komentarzu Tygodnia” Gadowski mówi także o liście do papieża Franciszka dziennikarza Marka Lenerta oraz o wiceminister Justynie Skrzydło.

kk/GadowskiTV

[fot. Fratria/YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook