Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski o kontrolach CBA: to działania państwa prawa

22.06.2016

Kontrole CBA powinny być zwykłą pragmatyką działania państwa prawa. Sprawdzamy instytucje, które wydaja pieniądze publiczne i nie ma w tym ani wielkiej sensacji, ani podejrzeń, że jest to jakaś zemsta. Chciałbym, aby państwo działało niezależnie od sezonów politycznych i od tego, kto jest przy władzy - powiedział Witold Gadowski, dziennikarz i publicysta tygodnika 'wSieci".

Gadowski podkreślił, że kontrole CBA nie powinny budzić takiego popłochu wśród opozycji, ale dziś powinni się ich bać ci którzy nie wierzyli w siłę państwa, którzy nie wierzą w oficjalne procedury, które obowiązują w państwie.

"Powinni bać się ci, którzy dotychczas czerpali profity z tego, co nazywam antypaństwem. Od 2015 roku do dziś narasta starcie pomiędzy państwem polskim, jego strukturami, a antypaństwem, które sprawowało ogromną rolę po 1989 roku, po Okrągłym Stole" - dodał dziennikarz.

Zdaniem Gadowskiego  kłamstwo Okrągłego Stołu miało swoje konsekwencje.

"Porządni ludzie, którzy wchodzili w te struktury kłamstwa, w logikę publicznego kłamania, siłą rzeczy się deprawowali. Publiczne kłamstwo ma niesłychanie dużą moc i wraca do nadawcy. To także ostrzeżenie dla dzisiejszych ludzi władzy: lepiej mówić nawet najgorszą prawdę niż stosować małe kłamstewka" podkreślił.

"Dla ludzi z Czerskiej pojęcie „ojczyzna” kojarzy się  z nacjonalizmem. To przykre, że w przestrzeni publicznej ważny głos tak właśnie brzmi. Dzisiejsza lewica jest chora. Ludzie uciekają od lewicy jak od choroby, ponieważ jest ideowo niedookreślona, jest fałszywym modernizmem".

Dziennikarz odniósł się również do zmian w mediach publicznych.

"Media publiczne powinny mieć jakiś standard. Powinny być czytelnie sterowane. Powinien być nadzorca, który czytelnie nimi steruje, sprawiedliwy, zdroworozsądkowy podział jeśli chodzi o poglądy. Jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia, to niech przyjdzie i to powie, a nie przychodzi ciągle dyżurny ekspert, który ma do powiedzenia coś na każdy temat" - dodał Witold Gadowski.

ZOBACZ WIDEO


 

wkt

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook