Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: o co chodzi w grze o tarnowskie Azoty?

28.07.2013

Publicysta Tygodnika "Sieci" tłumaczy, dlaczego Wiaczesław Kantor chce przejąć właśnie to polskie przedsiębiorstwo.

Odpowiedź na pytanie: "W czyim interesie działają polskie służby specjalne?" jest smutna. Biblijnie patrząc - po owocach ich poznacie, no więc poznajemy. Polska gospodarka jest w stanie opłakanym, polskie przedsiębiorstwa strategiczne nie są w żaden sposób chronione. W Polsce działają bezkarnie agentury różnych wywiadów, nie tylko rosyjskiego, natomiast służb specjalnych ja już naliczyłem kilkanaście. Kilkanaście służb ma nas śledzić, podglądać i sprawdzać, bowiem największą bolączką służb specjalnych w Polsce jest kierunek ich działania. Służby nie są nakierowane na ochranianie polskiej gospodarki i państwa jako takiego, ale na inwigilacje jego obywateli. To ma utrzymywać społeczeństwo w posłuchu wobec obecnej ekipy rządowej. To smutna konstatacja, ale ona znajduje potwierdzenie w praktyce.

Jeżeli jeszcze ktoś śledzi ekrany telewizorów, to macie państwo przed oczami rozgrywająca się grę o tarnowskie Azoty. Widzicie państwo przeróżne ruchy, które trudno ocenić. Bo zachodzą różne zdarzenia i my właściwie nie wiemy, co tak naprawdę dzieje się pod podszewka tych wydarzeń. A dzieje się tyle, że na polecenie rosyjskiego oligarchy, pana Kantora zostaje zwolniony polski minister, pan Budzanowski. Kilkakrotnie krytycznie wypowiadałem się o panu Budzanowskim, ale dziś muszę oddać mu honor i powiedzieć, że był to chyba jedyny minister w rządach Platformy Obywatelskiej, który naprawdę starał się zabezpieczyć polskie interesy. Jego ruch, polegający na stworzeniu konsorcjum "Polska chemia", który krytykowałem, w świetle tego, co wiem dziś, był jednak ruchem dobrym, bo zablokował przejęcie pakietu większościowego tarnowskich Azotów.

W skrócie, o co chodzi z tarnowskimi Azotami. Otóż mówi się nam, że Wiaczesław Kantor chce kupić duży zakład w Unii Europejskiej, po to, aby wejść na rynek nawozów sztucznych w Unii Europejskiej. Być może oficjalnie taka właśnie jest wersja tych działań - potwierdzają ją rzecznik rządu i inne osoby prominentne. Tylko zachodzi pytanie. Jeżeli w Polsce pan kantor ma problem z przejęciem zakładu chemicznego, to gwarantuję, że takiego problemu nie miałby w Bułgarii, w Rumunii, czy tez na Słowacji, a przecież to także kraje Unii Europejskiej, i w ten sposób także wszedł by na rynek nawozów sztucznych w UE. Także ten argument wydaje mi się nieco bałamutny. 

Moim zdaniem w grze o tarnowskie Azoty chodzi o prawa do produkcji grafenu - nowego materiału węglopochodnego, który ma właściwości lepsze niż krzem. Dużo szybciej niż krzem przewodzi. Także można sobie wyobrazić rewolucje na rynku IT, właściwie rewolucję w każdej dziedzinie gospodarki po wprowadzeniu grafenu. I okazuje się, że polscy naukowcy, jako jedyni opracowali przemysłowa technologie wytwarzania grafenu. A tą technologię zakupiły właśnie tarnowskie Azoty.

CAŁOŚĆ NAGRANIA WIDEO ZNAJDZIESZ NA BLOGU JÓZEF WIECZOREK – W KRAKOWIE (I NIE TYLKO) W 2013 ROKU

fot. Józef Wieczorek

 

Zainteresował Cię artykuł? Śledź nas na facebooku!

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook