Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski o BOR: "Może trzeba powołać inną formację"?

14.02.2017

"Co się dzieje z BOR? Może trzeba powołać inną formację, która zapewni bezpieczeństwo rządu" – ocenił publicysta Witold Gadowski na swoim kanale Youtube.

Witold Gadowski skomentował sprawę ostatniego zamieszania wokół Biura Ochrony Rządu.

"Przejawy są niepokojąca. Dymisja gen. Pawlikowskiego szefa BOR; przyjrzałem się dymisji, nie była spowodowana złym stanem zdrowia generała. Przyczyną jest tajemniczy przetarg z firmą stojącą za organizacją Światowych Dni Młodzieży. Chodziło o dworce kolejowe. Dobrze by było, żeby rząd wyjaśnił tę sprawę. Resort infrastruktury to resort, przez który przechodzą duże pieniądze. Nie wiem czy ręce tego resortu są fachowe.
Wypadek limuzyny Andrzeja Dudy, wypadek z kolumny Antoniego Macierewicza, znowu postępowanie, wypadek kolumny Beaty Szydło. Co się dzieje z BOR? Może trzeba powołać inną formację, która zapewni bezpieczeństwo rządu" – ocenił.

Publicysta wziął pod lupę zamieszanie wokół Bartłomieja Misiewicza.
"Należy tez rozwiązać problem Misiewicza. Stał on się przyczyną wielu dziwnych zdarzeń. Albo mamy do czynienia z gigantyczną prowokacją, w która zaangażowane są byłe komórki WSI, albo z idiotyzmem Misiewicza. Wtedy należy podać go do dymisji. Narasta wokół tego atmosfera prowokacji. Sprawę te trzeba załatwić bardzo szybko, inaczej będziemy tonąć w jakiejś dziwnej substancji" – powiedział.

Gadowski ocenił ostatnią wizytę Kanclerz Niemiec w Polsce.
"Warto zauważyć, że Angela Merkel poszła po rozum do głowy i zeznała, że formacja Kaczyńskiego istnieje naprawę i trzeba z nią rozmawiać, a nie się boczyć. Po jej przyjeździe zobaczyliśmy kto jest swój, a kto obcy.
Merkel udała się do ambasady niemieckiej, i tak udali się Ci, którzy od dawna idą na pasku niemieckim. Ci którzy od Niemców są zależni. Przylecieli wypłakać się w kieckę Merkel. Jest to blisko zdrady.
Kanclerz przyjechała do Polski, bo ma niepewną sytuację u siebie. AfD jest to dużą konkurencją dla niej. Merkel, aby zostać na kolejną kadencję, będzie musiała stworzyć tęczową koalicję, złożoną z komunistów i zielonych. Wszyscy przeciwko AfD" – tak będzie wyglądała przyszła koalicja niemiecka.


Gadowski wyraził krytyczne stanowisko wobec sytuacji w polskiej energetyce. "Niemcy za dużo sobie pozwalają. Na pewno za dużo pozwalają sobie w polskim górnictwie. Traktują węgiel jako swój zasób strategiczny. Chcą przejąc te złoża. Znamienny jest bój o kopalnie „Krupiński”. Ma być ogłoszony jej upadek. Wyeksportowała to co było najsłabsze i pozostawiła, to co jest najlepsze. Ma powstać upadłość tej kopalni. Obok dostał koncesję były minister z rąk SLD- który de facto reprezentuje interesy niemieckie. Jeżeli stracimy węgiel, stracimy niepodległość. Stracimy niezależność energetyczną. Jeżeli będziemy budować elektrownie gazowe- będziemy uniezależnienie od Rosji. Tak chce pan Pawlak. Rosjanie też tego chcą" – podkreślił Gadowski.

[fot.youtube]
MW/youtube

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook