Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski o BOR: "Może trzeba powołać inną formację"?

14.02.2017

"Co się dzieje z BOR? Może trzeba powołać inną formację, która zapewni bezpieczeństwo rządu" – ocenił publicysta Witold Gadowski na swoim kanale Youtube.

Witold Gadowski skomentował sprawę ostatniego zamieszania wokół Biura Ochrony Rządu.

"Przejawy są niepokojąca. Dymisja gen. Pawlikowskiego szefa BOR; przyjrzałem się dymisji, nie była spowodowana złym stanem zdrowia generała. Przyczyną jest tajemniczy przetarg z firmą stojącą za organizacją Światowych Dni Młodzieży. Chodziło o dworce kolejowe. Dobrze by było, żeby rząd wyjaśnił tę sprawę. Resort infrastruktury to resort, przez który przechodzą duże pieniądze. Nie wiem czy ręce tego resortu są fachowe.
Wypadek limuzyny Andrzeja Dudy, wypadek z kolumny Antoniego Macierewicza, znowu postępowanie, wypadek kolumny Beaty Szydło. Co się dzieje z BOR? Może trzeba powołać inną formację, która zapewni bezpieczeństwo rządu" – ocenił.

Publicysta wziął pod lupę zamieszanie wokół Bartłomieja Misiewicza.
"Należy tez rozwiązać problem Misiewicza. Stał on się przyczyną wielu dziwnych zdarzeń. Albo mamy do czynienia z gigantyczną prowokacją, w która zaangażowane są byłe komórki WSI, albo z idiotyzmem Misiewicza. Wtedy należy podać go do dymisji. Narasta wokół tego atmosfera prowokacji. Sprawę te trzeba załatwić bardzo szybko, inaczej będziemy tonąć w jakiejś dziwnej substancji" – powiedział.

Gadowski ocenił ostatnią wizytę Kanclerz Niemiec w Polsce.
"Warto zauważyć, że Angela Merkel poszła po rozum do głowy i zeznała, że formacja Kaczyńskiego istnieje naprawę i trzeba z nią rozmawiać, a nie się boczyć. Po jej przyjeździe zobaczyliśmy kto jest swój, a kto obcy.
Merkel udała się do ambasady niemieckiej, i tak udali się Ci, którzy od dawna idą na pasku niemieckim. Ci którzy od Niemców są zależni. Przylecieli wypłakać się w kieckę Merkel. Jest to blisko zdrady.
Kanclerz przyjechała do Polski, bo ma niepewną sytuację u siebie. AfD jest to dużą konkurencją dla niej. Merkel, aby zostać na kolejną kadencję, będzie musiała stworzyć tęczową koalicję, złożoną z komunistów i zielonych. Wszyscy przeciwko AfD" – tak będzie wyglądała przyszła koalicja niemiecka.


Gadowski wyraził krytyczne stanowisko wobec sytuacji w polskiej energetyce. "Niemcy za dużo sobie pozwalają. Na pewno za dużo pozwalają sobie w polskim górnictwie. Traktują węgiel jako swój zasób strategiczny. Chcą przejąc te złoża. Znamienny jest bój o kopalnie „Krupiński”. Ma być ogłoszony jej upadek. Wyeksportowała to co było najsłabsze i pozostawiła, to co jest najlepsze. Ma powstać upadłość tej kopalni. Obok dostał koncesję były minister z rąk SLD- który de facto reprezentuje interesy niemieckie. Jeżeli stracimy węgiel, stracimy niepodległość. Stracimy niezależność energetyczną. Jeżeli będziemy budować elektrownie gazowe- będziemy uniezależnienie od Rosji. Tak chce pan Pawlak. Rosjanie też tego chcą" – podkreślił Gadowski.

[fot.youtube]
MW/youtube

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook