Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Wymiar sprawiedliwości ma napadowe zaniki pamięci. WIDEO

03.03.2017

„Komisja badająca aferę Amber Gold już kilka miesięcy zmaga się z niedostatkami pamięci przedstawicieli naszego wymiaru sprawiedliwości. Jak wiadomo, nasz wymiar sprawiedliwości choruje na napadowe zaniki pamięci. One zwykle występują w momencie, kiedy sędziowie czy prokuratorzy sami muszą występować podczas przesłuchał, zwłaszcza przesłuchań publicznych. Do tego kosza przyjemności, których ostatnio doświadczają sędziowie i prokuratorzy, dodam malutki kwiatuszek, którego doświadczy tym razem telewizja TVN” - powiedział w najnowszym „Komentarzu tygodnia” Witold Gadowski.

Zwrócił on uwagę, że TVN w ostatnim czasie mocno występuje w obronie wolności słowa, i krytykuje „reżimową” TVP. Postanowił więc przypomnieć TVN coś bardzo interesującego w kontekście Amber Gold.

„Pełną parą działa przedsiębiorstwo „oszustnicze” Amber Gold pana Marcina P. i jego zony – ludzi, którzy już wcześniej byli podejrzewani o różne ciemne sprawki związane z machinacjami finansowymi. Oto w krakowskiej redakcji „Superwizjera” zgłaszają się ludzie, którzy mają dokumenty dotyczące przestępczej działalności Amber Gold. Mówiąc krótko, chcą pokazać, że Amber Gold jest piramidą finansową” - przypomniał Gadowski.

Zgłoszenie odebrał młody dziennikarz, który poinformował o tym swojego szefa. Ten zapalił się do zrobienia materiału śledczego o dziwnej firmie Amber Gold, o której w tamtym czasie było głośno. Jednak po rozmowie ze swoim szefostwem, zapał osłabł, aż okazało się, że temat nie jest fajny.

„Superwizjer nie podjął wówczas tematu śledczego pod tytułem Amber Gold. Gdyby wtedy ten temat został podjęty, ostrzeżono by wiele osób. Wielu nie straciłoby dorobku swojego życia. Walcząca o wolność słowa telewizja nie podjęła tego tematu, bo był on nie na rękę władzy. Przypominam, że wtedy rządzi Donald Tusk i jego kompanii z PSL” - powiedział dziennikarz.

Przypomniał, że sprawę opisał na swoim blogu, który wówczas prowadził. Wybuchła wtedy krótka awantura.

„Grupa oficjalnie poszkodowanych przez Amber Gold donosi do prokuratury, że opisałem takie zdarzenie. Rozpoczęło się śledztwo z paragrafu 119, w sprawie, że „dziadek wiedział, nie powiedział” - przypomniał.

Jak tłumaczył, chodziło o to, że dziennikarze powzięli tę informację, ale nie przekazali jej dalej, co jest obowiązkiem dziennikarskim. Zwrócił się więc do komisji śledczej:

„Nie wiem, co dzieje się ze śledztwem. Pewnie zostało ukręcone. Ale droga komisjo śledcza, która teraz biedzisz się przesłuchując tych wszystkich cierpiących na napadowe zaniki pamięci: właśnie wrzucam kolejny kwiatuszek do twojego ogródka. Proszę zbadaj, jak tłumione były w mediach informacje o aferze” - apeluje Witold Gadowski.  

Więcej o Amber Gold, o polskiej dyplomacji i islamskiej gazecie dowiesz się z najnowszego "Komentarza tygodnia".

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook