Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Wymiar sprawiedliwości ma napadowe zaniki pamięci. WIDEO

03.03.2017

„Komisja badająca aferę Amber Gold już kilka miesięcy zmaga się z niedostatkami pamięci przedstawicieli naszego wymiaru sprawiedliwości. Jak wiadomo, nasz wymiar sprawiedliwości choruje na napadowe zaniki pamięci. One zwykle występują w momencie, kiedy sędziowie czy prokuratorzy sami muszą występować podczas przesłuchał, zwłaszcza przesłuchań publicznych. Do tego kosza przyjemności, których ostatnio doświadczają sędziowie i prokuratorzy, dodam malutki kwiatuszek, którego doświadczy tym razem telewizja TVN” - powiedział w najnowszym „Komentarzu tygodnia” Witold Gadowski.

Zwrócił on uwagę, że TVN w ostatnim czasie mocno występuje w obronie wolności słowa, i krytykuje „reżimową” TVP. Postanowił więc przypomnieć TVN coś bardzo interesującego w kontekście Amber Gold.

„Pełną parą działa przedsiębiorstwo „oszustnicze” Amber Gold pana Marcina P. i jego zony – ludzi, którzy już wcześniej byli podejrzewani o różne ciemne sprawki związane z machinacjami finansowymi. Oto w krakowskiej redakcji „Superwizjera” zgłaszają się ludzie, którzy mają dokumenty dotyczące przestępczej działalności Amber Gold. Mówiąc krótko, chcą pokazać, że Amber Gold jest piramidą finansową” - przypomniał Gadowski.

Zgłoszenie odebrał młody dziennikarz, który poinformował o tym swojego szefa. Ten zapalił się do zrobienia materiału śledczego o dziwnej firmie Amber Gold, o której w tamtym czasie było głośno. Jednak po rozmowie ze swoim szefostwem, zapał osłabł, aż okazało się, że temat nie jest fajny.

„Superwizjer nie podjął wówczas tematu śledczego pod tytułem Amber Gold. Gdyby wtedy ten temat został podjęty, ostrzeżono by wiele osób. Wielu nie straciłoby dorobku swojego życia. Walcząca o wolność słowa telewizja nie podjęła tego tematu, bo był on nie na rękę władzy. Przypominam, że wtedy rządzi Donald Tusk i jego kompanii z PSL” - powiedział dziennikarz.

Przypomniał, że sprawę opisał na swoim blogu, który wówczas prowadził. Wybuchła wtedy krótka awantura.

„Grupa oficjalnie poszkodowanych przez Amber Gold donosi do prokuratury, że opisałem takie zdarzenie. Rozpoczęło się śledztwo z paragrafu 119, w sprawie, że „dziadek wiedział, nie powiedział” - przypomniał.

Jak tłumaczył, chodziło o to, że dziennikarze powzięli tę informację, ale nie przekazali jej dalej, co jest obowiązkiem dziennikarskim. Zwrócił się więc do komisji śledczej:

„Nie wiem, co dzieje się ze śledztwem. Pewnie zostało ukręcone. Ale droga komisjo śledcza, która teraz biedzisz się przesłuchując tych wszystkich cierpiących na napadowe zaniki pamięci: właśnie wrzucam kolejny kwiatuszek do twojego ogródka. Proszę zbadaj, jak tłumione były w mediach informacje o aferze” - apeluje Witold Gadowski.  

Więcej o Amber Gold, o polskiej dyplomacji i islamskiej gazecie dowiesz się z najnowszego "Komentarza tygodnia".

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook