Jedynie prawda jest ciekawa

Gadowski: „Nam są potrzebni przyzwoici sędziowie”

25.02.2017

Ludzi traktowali jak bydło, ferowali wyroki jak chcieli - tak ocenił sędziów Witold Gadowski w najnowszym komentarzu tygodnia.

- Zabawy w piaskownicy, które urządzają dziś politycy bardziej ci z opozycji, ale niestety ci rządowi dają się w to wciągnąć, i sypią sobie piaskiem w oczy aż miło, a my już po prostu nie możemy tego znieść - mówi Witold Gadowski w swoim najnowszym komentarzu tygodnia.


Publicysta „wSieci” i dziennikarz śledczy krytycznie ocenia stan dzisiejszej debaty publicznej - zwłaszcza tej dotyczącej polityki: - Tego trajlowania, wykrzykiwania w studiach tv, tego zagłuszania się, braku kultury, po prostu chamstwa. Po prostu wyłączamy radia i telewizory. Nie okupujcie naszej świadomości ludzie bez kultury, pozbawieni elementarny zasad - ocenił.


W nagraniu nie zabrakło wątku zapowiadanej i wprowadzanej reformy wymiaru sprawiedliwości. - Krzyczą: oto w Polsce ogranicza się wolność sędziów, a przez dwadzieścia kilka lat oni ograniczali naszą wolność. (…) Ludzi traktowali jak bydło, ferowali wyroki jak chcieli - dodał.


Gadowski zwrócił się przy tym do młodych sędziów: - Nie patrzcie na tych starych sędziów, którzy wyrośli w PRLu, bo są do cna zdemoralizowani, spróbujcie odnowić morale tej grupy społecznej. Nam są potrzebni przyzwoici sędziowie – stwierdził.


Zdaniem Gadowskiego politycy PiS powinni przemyśleć uwiarygadnianie wszystkich programów publicystycznych - nawet w stacjach skrajnie nieprzychylnych rządowi: - Dziwię się PiS i ludziom z kręgu trzeźwo myślących niepodległościowców, że chodzą do telewizji TVN. Po co tam chodzicie, by służyć jako lalki do bicia? To wy chodzicie to TVN, a oni nie pójdą do „reżimowych mediów”? To znaczy że państwo polskie to reżim, a ich kombinacja, konspiracja i złodziejstwo z funduszy państwowych to wolność? - mówił.


W komentarzu pojawił się również wątek ustawy dotyczącej wycinki drzew i ochrony środowiska.


wPolityce.pl/ems
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook