Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: „Nam są potrzebni przyzwoici sędziowie”

25.02.2017

Ludzi traktowali jak bydło, ferowali wyroki jak chcieli - tak ocenił sędziów Witold Gadowski w najnowszym komentarzu tygodnia.

- Zabawy w piaskownicy, które urządzają dziś politycy bardziej ci z opozycji, ale niestety ci rządowi dają się w to wciągnąć, i sypią sobie piaskiem w oczy aż miło, a my już po prostu nie możemy tego znieść - mówi Witold Gadowski w swoim najnowszym komentarzu tygodnia.


Publicysta „wSieci” i dziennikarz śledczy krytycznie ocenia stan dzisiejszej debaty publicznej - zwłaszcza tej dotyczącej polityki: - Tego trajlowania, wykrzykiwania w studiach tv, tego zagłuszania się, braku kultury, po prostu chamstwa. Po prostu wyłączamy radia i telewizory. Nie okupujcie naszej świadomości ludzie bez kultury, pozbawieni elementarny zasad - ocenił.


W nagraniu nie zabrakło wątku zapowiadanej i wprowadzanej reformy wymiaru sprawiedliwości. - Krzyczą: oto w Polsce ogranicza się wolność sędziów, a przez dwadzieścia kilka lat oni ograniczali naszą wolność. (…) Ludzi traktowali jak bydło, ferowali wyroki jak chcieli - dodał.


Gadowski zwrócił się przy tym do młodych sędziów: - Nie patrzcie na tych starych sędziów, którzy wyrośli w PRLu, bo są do cna zdemoralizowani, spróbujcie odnowić morale tej grupy społecznej. Nam są potrzebni przyzwoici sędziowie – stwierdził.


Zdaniem Gadowskiego politycy PiS powinni przemyśleć uwiarygadnianie wszystkich programów publicystycznych - nawet w stacjach skrajnie nieprzychylnych rządowi: - Dziwię się PiS i ludziom z kręgu trzeźwo myślących niepodległościowców, że chodzą do telewizji TVN. Po co tam chodzicie, by służyć jako lalki do bicia? To wy chodzicie to TVN, a oni nie pójdą do „reżimowych mediów”? To znaczy że państwo polskie to reżim, a ich kombinacja, konspiracja i złodziejstwo z funduszy państwowych to wolność? - mówił.


W komentarzu pojawił się również wątek ustawy dotyczącej wycinki drzew i ochrony środowiska.


wPolityce.pl/ems

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook