Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski mocno do Bodnara: nie zasługuje na miano Polaka!

28.06.2017

Znany publicysta Witold Gadowski oburzony słowami rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara, który sugerował polską współodpowiedzialność za Holokaust. – Pan nie powinien ani dnia dłużej pełnić funkcji. Panu nie powinno się podawać ręki! – podsumował na swoim videoblogu Gadowski.

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara. W programie telewizyjnym powiedział on, iż „musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym także naród polski”. RPO przeprosił za formę tej wypowiedzi, ale trudno stwierdzić, żeby się z niej całkowicie wycofał.

Przedstawiciele PiS, Kukiz’15 a nawet PSL domagają się dymisji Bodnara. Ten odpowiada, że nie zrezygnuje z funkcji.

- Nie dam się wciągnąć w polityczne rozgrywki. Dla mnie najważniejsi są obywatele, ochrona ich praw i wolności – mówił Adam Bodnar w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Słowa i postawę Bodnara skomentował na swoim videoblogu Witold Gadowski, znany publicysta i pisarz, piszący także dla naszego serwisu.

- Pan Adam Bodnar tą wypowiedzią zdyskwalifikował siebie nie tylko jako rzecznika praw obywatelskich, ale także jako Polaka – twierdzi Gadowski. - Ktoś, kto wrzuca łajno do polskiego koszyka nie zasługuje na miano Polaka. Pan, panie Bodnar na takie miano nie zasługuje.

Publicysta dołącza do licznego grona Polaków domagających się natychmiastowej dymisji Bodnara.

- Pan nie powinien ani dnia dłużej pełnić funkcji rzecznika praw obywatelskich. Panu nie powinno się podawać ręki, panie Bodnar – zwraca się bezpośrednio do rzecznika Witold Gadowski. 

Według publicysty pozostawienie Adama Bodnara na stanowisku będzie błędem ze względu na interesy i wizerunek państwa polskiego.

- Im dłużej będzie pełnił pan Adam Bodnar funkcję rzecznika praw obywatelskich, tym bardziej słabo będzie prezentowało się polskie państwo – mówi Gadowski.

I puentuje: - Na pewno nie jest pan rzecznikiem praw obywatelskich. Sądzę, że trudno nawet nazwać pana obywatelem polskim…


Fot. Youtube

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook