Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Mazowiecki nakazał dezintegrowanie prawicy

18.09.2014

Rozmowa z dziennikarzem, publicystą tygodnika „wSieci” Witoldem Gadowskim.

Stefczyk.info: W TV Republika doszło do zaskakujących zmian personalnych. Bronisław Wildstein rozstał się ze spółką, nie tłumacząc o co chodzi. Pan na Facebooku napisał, że „oficjalnie” chodzi o konflikt z inwestorem, ale nie wiadomo jaka jest prawda. Widzi Pan tu jakieś drugie dno?

Witold Gadowski: Nie znam układów wewnętrznych w TV Republika. Bywam w tej stacji sporadycznie komentatorem, ale tylko wtedy, gdy o mnie tam ktoś sobie przypomni. Taki jest mój związek z tą telewizją. Wiem, że Bronisław Wildstein zrezygnował, że umotywował swoją rezygnację konfliktem z głównym inwestorem strategicznym. Wiem, że od pewnego trwał spór między Wildsteinem a Tomaszem Sakiewiczem. Obecnie wydaje się, że to właśnie Sakiewicz będzie miał kontrolę nad telewizją. Został bowiem sam.

Dlaczego sam?

Kiedyś we władzach spółki wydającej Telewizję były trzy osoby, Pan Barełkowski, Pan Wildstein i Pan Sakiewicz. Teraz został sam Sakiewicz. Jak wiemy obecnie samą telewizją pokieruje Tomasz Terlikowski, a jego zastępczynią jest Anita Gargas.

W internecie od razu pojawiły się pytania, czy prawica znów musi się kłócić, rozbijać itd. Pan kilkakrotnie sugerował, że podziały na prawicy nie zawsze są dziełem przypadku...

Wyznaję zasadę, że należy sądzić po owocach. Powinniśmy więc odczekać trochę. Z drugiej jednak strony rzeczywiście poszukuję zawsze drugiego dna. Na prawicy często swary są powodowane przez działania dezintegracyjne służb specjalnych. To jest oczywiste, bowiem prowadzi do rozbijania opozycji. To działalność bezprawna i pozakonstytucyjna, ale służby uwielbiają to robić, od kiedy Mazowiecki nakazał takie rzeczy.

Mocne oskarżenie.

On to nakazał milcząco. Mazowiecki, święty od urodzenia, milcząco nakazywał różne rzeczy. Zobaczymy, jaka będzie obecnie rewolucja TV Republika. Kto odejdzie, kto przyjdzie.

Jak Pan ocenia Tomasza Terlikowskiego?

Terlikowski nie jest w panteonie moich mistrzów publicystyki, myślenia czy niezależności. Mam takich mistrzów jednak coraz mniej, a z żyjących już prawie nikogo. Trudno więc wymagać, żeby Pan Terlikowski tam był. On nie dał się poznać z niczego specjalnego.

Jest jednak uznanym publicystą

Głównie powtarza obiegowe komunały, które podciąga się pod myślenie katolickie. Myślenie katolickie prezentował Gilbert Keith Chesterton i tego typu myśliciele, do których Panu Terlikowskiemu jeszcze trochę brakuje. Jednak ma on jeszcze czas. Jest wciąż młody. Po owocach ich poznamy. Trudno obecnie dywagować.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook