Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Mazowiecki nakazał dezintegrowanie prawicy

18.09.2014

Rozmowa z dziennikarzem, publicystą tygodnika „wSieci” Witoldem Gadowskim.

Stefczyk.info: W TV Republika doszło do zaskakujących zmian personalnych. Bronisław Wildstein rozstał się ze spółką, nie tłumacząc o co chodzi. Pan na Facebooku napisał, że „oficjalnie” chodzi o konflikt z inwestorem, ale nie wiadomo jaka jest prawda. Widzi Pan tu jakieś drugie dno?

Witold Gadowski: Nie znam układów wewnętrznych w TV Republika. Bywam w tej stacji sporadycznie komentatorem, ale tylko wtedy, gdy o mnie tam ktoś sobie przypomni. Taki jest mój związek z tą telewizją. Wiem, że Bronisław Wildstein zrezygnował, że umotywował swoją rezygnację konfliktem z głównym inwestorem strategicznym. Wiem, że od pewnego trwał spór między Wildsteinem a Tomaszem Sakiewiczem. Obecnie wydaje się, że to właśnie Sakiewicz będzie miał kontrolę nad telewizją. Został bowiem sam.

Dlaczego sam?

Kiedyś we władzach spółki wydającej Telewizję były trzy osoby, Pan Barełkowski, Pan Wildstein i Pan Sakiewicz. Teraz został sam Sakiewicz. Jak wiemy obecnie samą telewizją pokieruje Tomasz Terlikowski, a jego zastępczynią jest Anita Gargas.

W internecie od razu pojawiły się pytania, czy prawica znów musi się kłócić, rozbijać itd. Pan kilkakrotnie sugerował, że podziały na prawicy nie zawsze są dziełem przypadku...

Wyznaję zasadę, że należy sądzić po owocach. Powinniśmy więc odczekać trochę. Z drugiej jednak strony rzeczywiście poszukuję zawsze drugiego dna. Na prawicy często swary są powodowane przez działania dezintegracyjne służb specjalnych. To jest oczywiste, bowiem prowadzi do rozbijania opozycji. To działalność bezprawna i pozakonstytucyjna, ale służby uwielbiają to robić, od kiedy Mazowiecki nakazał takie rzeczy.

Mocne oskarżenie.

On to nakazał milcząco. Mazowiecki, święty od urodzenia, milcząco nakazywał różne rzeczy. Zobaczymy, jaka będzie obecnie rewolucja TV Republika. Kto odejdzie, kto przyjdzie.

Jak Pan ocenia Tomasza Terlikowskiego?

Terlikowski nie jest w panteonie moich mistrzów publicystyki, myślenia czy niezależności. Mam takich mistrzów jednak coraz mniej, a z żyjących już prawie nikogo. Trudno więc wymagać, żeby Pan Terlikowski tam był. On nie dał się poznać z niczego specjalnego.

Jest jednak uznanym publicystą

Głównie powtarza obiegowe komunały, które podciąga się pod myślenie katolickie. Myślenie katolickie prezentował Gilbert Keith Chesterton i tego typu myśliciele, do których Panu Terlikowskiemu jeszcze trochę brakuje. Jednak ma on jeszcze czas. Jest wciąż młody. Po owocach ich poznamy. Trudno obecnie dywagować.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook