Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: "Łowca smoków" ma pomóc w odkrywaniu mechanizmów działania szatana

16.03.2017

"Już dziś spotykam Belgów, Duńczyków, Holendrów, którzy mówią mi, że Polska jest dla nich nadzieją".

„Misją „Łowcy smoków” ma być pomaganie ludziom w odkrywaniu mechanizmów działania szatana, przypominanie miejsc zapomnianych przez media, w których zło wciąż grasuje” - mówi Witold Gadowski w wywiadzie dla tygodnika „Niedziela”.

„Łowca smoków” to cykl reportaży, których autorem jest Witold Gadowski, dziennikarz tygodnika „wSieci”. Gadowski odwiedził już Iran, Tadżykistan, włoską Kalabrię, Irak. Zrealizował też program w Berlinie i Warszawie, gdzie poruszał problem islamskiego ekstremizmu i muzułmańskich mniejszości. Program Gadowskiego nadawany jest od września 2016 roku na antenie TVP1.

„Chciałbym pokazywać, że istnieje duchowość, że ona jest taką samą realnością jak to, co nas fizycznie dotyka. Najlepszym tego przykładem był nasz reportaż z Iranu” - tłumaczy dziennikarz „wSieci”.

„Wszyscy nasi rozmówcy powtarzają jedno: bez moralności, bez religii świat zginie” – dodaje Gadowski. Wizyta w Iranie okazała się szczególnie ważna dla Gadowskiego.

„Iran to wciąż kraj poetów, niezwykłej sztuki i kultury, tam ludzie nawet nie krzyczą na siebie… Chciałbym, żeby w Polsce było choć jedno środowisko, które tak traktuje sztukę i artystów, jak robią to w Iranie. Tam wszędzie widać ludzi czytających książki, obładowanych książkami. Widać kult kultury i nauki” – tłumaczy reporter. Gadowski mówi też o swoich planach związanych z realizacją cyklu „Łowca smoków”. Chce nakręcić odcinek w Indiach. Jak mówi, boi się tego państwa „anty-dekalogu”. Jednym z ostatnich reportaży cyklu ma być ten o Polsce. O swoim kraju mówi: Wydaje się, że ma wreszcie wielką szansę – której nie docenia – że może wreszcie pójść własną drogą, bo jest jednym z nielicznych realnie katolickich krajów w Europie. Jeżeli nie zrezygnujemy z naszego pierwiastka duchowego, ale go pogłębimy, to będą do nas przyjeżdżać Europejczycy, by oddychać nieskażonym duchowym powietrzem” – mówi.

„Już dziś spotykam Belgów, Duńczyków, Holendrów, którzy mówią mi, że Polska jest dla nich nadzieją” – dodaje.

Gadowski mówi też o problemach w pracy dziennikarza i atakach ze strony środowiska.

„W środowisku dziennikarskim jestem non stop atakowany, władze telewizji zaczynają kręcić nosem, że nie ma komercyjnych wyników oglądalności. Słysze pytania: O czym to jest?! Dla kogo to jest?! Kogo to interesuje?!. Właśnie dlatego muszę, powinienem to robić”.

Mly/niedziela

fot. [wPolityce.pl/TVP.info]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook