Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gadowski: Kopacz zachowuje się jak generał z Naddniestrza

28.11.2014

Otoczenie Jacka Majchrowskiego – inspirując dziennikarzy - zarzuciło Markowi Lasocie współpracę z ABW, co jest wyjątkową bezczelnością – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info, dziennikarz śledczy i publicysta tygodnika „wSieci” Witold Gadowski.

Stefczyk.info: Jak pan ocenia kończącą się kampanię wyborczą w Krakowie?

Witold Gadowski: Kampania, a zwłaszcza jej druga tura – przebiega w cieniu brudnej kampanii prowadzonej przez sztab wyborczy prezydenta Jacka Majchrowskiego, który oczywiście gra rolę człowieka niewinnego. Ze strony jego sztabu cały czas wychodzą brudne posądzenia, wobec kontrkandydata, który sam nie rozpoczął takiej kampanii.

O jakie posądzenia chodzi?

Otoczenie Jacka Majchrowskiego – inspirując dziennikarzy - zarzuciło Markowi Lasocie współpracę z ABW, co jest wyjątkową bezczelnością. To życiorys Majchrowskiego składa się z wielu znaków zapytania, a nie odwrotnie. To Majchrowski był funkcjonariuszem PZPR, a nie Marek Lasota. Następnie kandydatowi popieranemu przez PiS zarzucono, że jest z Olkusza, a nie z Krakowie, podczas gdy sam Majchrowski jest z Sosnowca. A trzeci zarzut – bardzo brudy, który teraz wyciągnięto – mówi, że córka Marka Lasoty pracuje z posłem Andrzejem Dudą. Zapomina się jednak, iż syn Jacka Majchrowskiego zakupił sobie prywatne radio. Kampania przebiega pod znakiem brudnych zachowań ekipy Majchrowskiego.

Jak na zarzuty odpowiada Marek Lasota?

Zbyt spokojnie i mało asertywnie. I tutaj upatruję małej wady. Marek Lasota jest zbyt kulturalny i nie wyciąga konkurentowi jego ewidentnych słabości, które powinny padać. Przez to debaty są nudne i nic ciekawego w czasie kampanii się nie dzieje.

Co mogą zrobić wyborcy, którzy nie wierzą w uczciwość wyborów? Czy składanie wniosków do sądu może coś pomóc?

Trzeba do skutki – do zmęczenia materiału – zgłaszać do sądu przypadki, w którym wiemy, że mogło dojść do fałszowania wyborów. Nie można oglądać się na zachowanie sądów, tylko zgłaszać wszystkie przypadki, bowiem z nich powstanie mapa naruszeń uczciwości wyborów. Trzeba zachęcać ludzi do takiego działania, bo nigdy nie możemy być pewni, że wszystkie sądu są związane z jakimś układem.

Jak pan ocenia słowa premier Ewy Kopacz, która po zamieszaniu z PKW, apeluje do Polaków: „ Idźcie na wybory, bo wasze głosy zmieniają Polskę”?

To chyba pewna ironia... Pani premier Kopacz być może jest zbyt mało inteligentna, żeby to w pewien ironiczny sposób przekazać. To brzmi humorystycznie. Tak jakby w Naddniestrze, rządzący tam generał, wzywał obywateli do wolnych wyborów i gwarantował demokratyczne zakończenie.

Rozmawiał Łukasz Żygadło  

Słowa kluczowe:

KRaków

,

Witold Gadowski

,

Majchrowski

Warto poczytać

 1. Google1477x83143-2016 28.10.2016

  "wSieci": Zacięta walka o Nowy Porządek Świata

  "Dla amerykańskiego mainstreamu jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie".

 2. malejonek 28.10.2016

  Malejonek: Byliśmy w przedsionku piekła

  "To jest konflikt biblijny, który wchodzi już w rozumienie apokaliptyczne".

 3. januskorminwikke 28.10.2016

  Korwin-Mikke: Clinton to zimna suka

  "Hillary Clinton to zimna suka, ona doprowadzi do wojny".

 4. 1232sdasdasd222 28.10.2016

  Wildstein: Dziennikarze chcą walczyć z PiS!. WIDEO

  "Mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym, aby walczyć o odzyskanie szeroko pojętej władzy".

 5. kukiz-mucha 28.10.2016

  Kukiz: Mija 66. rocznica skoku władzy na prywatne pieniądze

  "28 października 1950 roku rozpoczął się proces zagrabiania naszych pieniędzy przez zmieniające się rządy i ich zaplecza w postaci aparatu urzędniczego".

 6. sadsadasd 28.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech da pani w mordę wszystkim KOD-ziarzom!

  Na spotkaniu Michnika z KOD było sympatycznie, dopóki młody człowiek, wychodząc z sali, nie rzucił "do widzenia, panie Adamie, pan brata pozdrowi".

 7. dgfdfgfdg 27.10.2016

  Ks. Chrostowski: "Rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem". WIDEO

  "Mądra i rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem. Jej brak stanowi wielki grzech zaniechania skutkujący ignorancją, bezmyślnością i bezradnością".

 8. kowalczyk 27.10.2016

  "wSieci": Kowalczyk miała rację

  Cezary Kowalski we "wSieci" o aferze dopingowej w norweskiej kadrze narciarek.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook