Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Koniec planu Merkel

26.06.2016

Dziennikarz "wSieci" mówi o przyczynach wyjścia Wlk. Brytanii z Polski.

„Wyspy mają swoje problemy z multikulturowością i naraz jeszcze pojawia się plan niemiecki” - mówi Witold Gadowski w swoim komentarzu tygodnia na YouTube.

W swoim najnowszym komentarzu tygodnia Witold Gadowski analizuje przyczyny brytyjskiego „nie” dla Unii Europejskiej.

„Nie ma akcji bez reakcji. To wszystko co działo się w biurokratycznych młynach Unii Europejskiej było coraz mniej akceptowalne. Unia momentami szła już fałszywym torem. Być może ten zimny prysznic jest potrzebny europejskiej biurokracji, której nikt z nas nie wybiera. Anglicy podkreślali i był to jeden z głównych motywów całej kampanii, że oto zaczęła nami naraz rządzić klasa, której nikt nie wybiera, klasa biurokratyczna i próżniacza, coraz mocniej forsująca dziwne regulacje” - mówi Gadowski.

Wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, to zdaniem dziennikarza „wSieci” m.in. efekt polityki Angeli Merkel.

„Brexit to też ostateczne fiasko sprytnego planu pani Merkel. Gdy zastanawiałem się dlaczego niemiecki kanclerz i niemiecki establishment polityczny tak bardzo forsuje przyjazd imigrantów do Europy i przyjmowanie obcych, przyszła mi do głowy pewna myśl. Myśl, która wydaje się wiele wyjaśniać. Najprostsze wyjaśnienia są najbliższe temu co jest w realności. Pani Merkel widząc niedobór rąk do pracy na rynku niemieckim, myślała sobie chytrze, że najpierw nabierze całą masę imigrantów, potem z tej masy wybierze rodzynki, ludzi wykształconych, lekarzy, inżynierów, elitę, a całą resztę unijnymi regulacjami rozdzieli na inne kraje europejskie” - powiedział gadowski.

Gadowski wskazuje, że m.in. polski sprzeciw wobec przyjmowania imigrantów, był ważnym powodem niepowodzenia planu niemieckiej kanclerz.

„Nie przewidziała mocnej postawy Węgier, Czech, Słowacji i nowej Polski. I tutaj świetnie przygotowany plan zaczyna się rozłazić. Brexit to również reakcja na te plany. Wyspy mają swoje problemy z multikulturowością i naraz jeszcze pojawia się plan niemiecki. Dla Polski wynik tego referendum jest momentem, w którym musi się zastanowić dokąd zmierzamy i czego chcemy. Już nie będzie hamulca bezpieczeństwa w postaci weta Londynu wobec uregulowań niemieckich. Już Berlin będzie niepodzielnym hegemonem na terenie obecnej Unii Europejskiej” - mówił dziennikarz „wSieci”.

Cały komentarz wideo Witolda Gadowskiego można zobaczyć na portalu YouTube.

Mly/wPolityce.pl

Fot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook