Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Komorowski się skompromitował

22.12.2014

Rozmowa z Witoldem Gadowskim, dziennikarzem śledczym, publicystą tygodnika „wSieci”.

Stefczyk.info: Jak Pan ocenia przesłuchanie prezydenta Bronisława Komorowskiego w procesie m.in. Wojciecha Sumlińskiego? Co te zeznania pokazały Polakom?

Witold Gadowski: To przesłuchanie obnażyło przede wszystkim żenujące oblicze głównych polskich mediów. Okazało się, że nie są to media, tylko tuby propagandowe. A pracują w nich produkty „dziennikarzopodobne”. To pokazał Michał Rachoń, który za pomocą telefonu komórkowego umożliwił opinii publicznej zapoznanie się z zeznaniami prezydenta Komorowskiego. To jest pewien promyk nadziei, pokazujący, że coś się da. Kto chce, to wie, co Komorowski powiedział i jak się zachowywał. Większość jednak bazuje na wiadomościach podawanych przez tuby propagandowe.

O czym to świadczy?

Mamy największy kryzys mediów od 1989 roku. W mediach panuje cenzura o bardzo PRLowskim charakterze.

Może największe stacje telewizyjne uznały, że zeznania prezydenta są nieciekawe?

Głównym mediom ktoś zakazał zajmowania się tym tematem. Dysponenci zakazali nagłaśniania i pokazywania tego przesłuchania, ponieważ na tym przesłuchaniu prezydent Komorowski kompromitował się, nie tylko jako mąż stanu, którym nigdy nie był, ale również jako zwykły człowiek, który nie może w mojej ocenie aspirować nawet do bycia przyzwoitym.

Mówi Pan bardzo kategoryczne słowa. Czy w Pana ocenie ta sprawa może zakończyć karierę polityczną Prezydenta RP?

W demokratycznym kraju ta sprawa zakończyłaby karierę polityczną Bronisława Komorowskiego. Kłamanie, a trudno inaczej nazwać podawanie dwóch sprzecznych wersji wydarzeń przez jednego człowieka, oraz zasłanianie się brakiem pamięci, powoduje, że mamy do czynienia z człowiekiem ciężko chorym, albo oszukującym. Bronisław Komorowski albo ma załamania pamięci, więc nie nadaje się na prezydenta i trzeba go jak najszybciej usunąć z urzędu, by mógł się leczyć, albo zwyczajnie kłamie i nie chce mówić o wydarzeniach sprzed lat, ponieważ one są dla niego niewygodne.

A są niewygodne? Może prezydent się broni?

Sam fakt uczestnictwa Komorowskiego w tak podejrzanej aferze już świadczy o tym, że mamy do czynienia z kompromitacją człowieka i urzędu.

W swoim ostatnim tekście dla Stefczyk.info opisał Pan zaskakującą sytuację z początku lat 90. Pisał Pan, że gen. Buła zbierał wiadomości dotyczące Komorowskiego, które potem mogły trafić do Moskwy.

Gdy ujawniłem fakt, że gen. Buła zlecił przeprowadzenie drobiazgowego raportu o Bronisławie Komorowskim, media powinny zająć się tym tematem, szczególnie w zestawieniu z faktem, że gen. Buła został oskarżony przez komisję Okrzesika o przekazanie danych WSW do Moskwy. Zapewne były wśród nich również materiały dotyczące obecnego prezydenta. Te materiały trafiły do Zarządu III KGB. W tym momencie w Polsce powinna wybuchnąć afera, media powinny drążyć temat, aż do jego wyjaśnienia. Tymczasem media zajmowały się sałatką pani poseł Krystyny Pawłowicz. To nawet nie wymaga komentarza... Mamy z jednej strony temat dotyczący bezpieczeństwa narodowego, rzucający światło na Prezydenta RP, a z drugiej strony wydarzenie zupełnie nieważne, z poziomu magla. I właśnie tym maglem zajmują się media, a raport gen. Buły nie został w ogóle nagłośniony. Tymczasem on jest ważny dla poznania, kim jest pierwsza osoba w państwie. Kim jest Bronisław Komorowski? Dlaczego nie powstała biografia Bronisława Komorowskiego?

Sądzi Pan, że Polacy nie mają dostatecznie dużo wiedzy o prezydencie?

Nic nie wiemy o prezydencie. Krążą fantastyczne wersje, informacje, ale nic nie wiemy na pewno. To jest skala patologii. Warto zwrócić również uwagę na inną wiadomość podaną przez TV Republika. Telewizja podała, że jeden ze świadków w procesie Wojciecha Sumlińskiego, dysponuje nagraniem rozmowy z prezydentem Komorowskim. W związku z tym nagraniem on był aresztowany, tego nagrania szukano. Służby państwowe szukały materiałów, które mogły skompromitować prezydenta. To są rzeczy niebywałe, ale znów panuje wokół tego tematu cisza.

To cisza systemowa?

Tak, prezydent Bronisław Komorowski jest na stałe otoczony kordonem sanitarnym propagandy medialnej. Pytanie, kto jest mocodawcą tego kordonu. Czy ten mocodawca jest w Polsce?

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook