Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Janicki to człowiek skompromitowany

05.06.2014

Rozmowa z dziennikarzem śledczym, publicystą tygodnika „wSieci” Witoldem Gadowskim.

Stefczyk.info: TVN znalazł ciekawego komentatora. Przy okazji wizyty Baracka Obamy w Polsce działania amerykańskich służb oceniał gen. Marian Janicki. Były szef BOR, który popełnił wiele błędów przy okazji tragedii smoleńskiej, mówił, że działania służb z USA były bez zarzutu. Jak Pan ocenia takiego eksperta?

Witold Gadowski: Pan Janicki, słowo „generał” trudno przechodzi mi przez gardło w tym przypadku, były kierowca partyjnych bonzów powinien przede wszystkim wyjaśnić, jak działała ochrona prezydenta Polski w Smoleńsku w 2010 roku. To jest dla mnie interesujące, a sądzę, że Janicki miałby coś do powiedzenia o tej sprawie. Jeśli to by wytłumaczył, mógłby zgrywać autorytet w dziedzinie międzynarodowych zabezpieczeń głów państwa. Janicki to człowiek skompromitowany, on nie ma prawa głosu w tego typu sprawach. No, chyba że kreujemy nowego Dziewulskiego.

Ten wciąż jest stałym komentatorem wszelkich mediów.

Poziom fachowości obu panów jest zbliżony. Mogą bezkarnie wygadywać bzdury.

Sądzi Pan, że Janicki zmierzy się kiedyś z prawdziwym obrazem działań BOR ws. smoleńskiej i wyjaśni wszystko?

Mam nadzieję, że kiedyś nastąpi przynajmniej częściowe wyjaśnienie sprawy Smoleńska. I wtedy pan Janicki będzie stał przed sądem, odpowiadając za sposób zabezpieczenia wizyty głowy państwa w kraju, który nie jest i nie był przyjazny. Wizyta w Katyniu to była wizyta w kraju wrogim. Tam powinny zostać podjęte dużo większe środki ostrożności niż te podjęte przez stronę amerykańską w Polsce. Wizyta Obamy to wizyta w kraju sojuszniczym.

Janicki nie jest przygotowany merytorycznie do oceny działań służb amerykańskich?

Janicki może oceniać działania służb z USA na tej samej zasadzie, co mały chłopczyk oglądający przez szybę lody. Może nawet marzyć o tym, że je poliże. Ale wykonalność tego jest żadna. Podobnie jest w przypadku Janickiego.

Dlaczego dziennikarze TVN nie mają nic przeciwko używaniu Janickiego do komentowania takich spraw? Dlaczego nie mają w sobie żadnej refleksji w tej sprawie?

Można by rzec, jaki ekspert tacy dziennikarze. Poziom dziennikarzy, którzy robią peany na część Janickiego, jest porównywalny z poziomem fachowości Janickiego. To mnie jednak nie dziwi, jeśli z mediów wyrzucono przyzwoitych dziennikarzy, to mamy takie dziennikarstwo, jakie mamy. Czego można się spodziewać po ludziach, które są tylko sługami.

Do dziś wśród ludzi władzy widać smoleńską zmowę milczenia. Czy w Pana ocenie ona może się zakończyć? Czy ludzie władzy zaczną się atakować również za Smoleńsk?

Jestem przekonany, że to może nastąpić już niedługo. Na jaw wychodzą coraz to nowe fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej. Nie da się już utrzymać narracji, obliczonej na to, że większość społeczeństwa to kompletne durnie.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook