Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Janicki to człowiek skompromitowany

05.06.2014

Rozmowa z dziennikarzem śledczym, publicystą tygodnika „wSieci” Witoldem Gadowskim.

Stefczyk.info: TVN znalazł ciekawego komentatora. Przy okazji wizyty Baracka Obamy w Polsce działania amerykańskich służb oceniał gen. Marian Janicki. Były szef BOR, który popełnił wiele błędów przy okazji tragedii smoleńskiej, mówił, że działania służb z USA były bez zarzutu. Jak Pan ocenia takiego eksperta?

Witold Gadowski: Pan Janicki, słowo „generał” trudno przechodzi mi przez gardło w tym przypadku, były kierowca partyjnych bonzów powinien przede wszystkim wyjaśnić, jak działała ochrona prezydenta Polski w Smoleńsku w 2010 roku. To jest dla mnie interesujące, a sądzę, że Janicki miałby coś do powiedzenia o tej sprawie. Jeśli to by wytłumaczył, mógłby zgrywać autorytet w dziedzinie międzynarodowych zabezpieczeń głów państwa. Janicki to człowiek skompromitowany, on nie ma prawa głosu w tego typu sprawach. No, chyba że kreujemy nowego Dziewulskiego.

Ten wciąż jest stałym komentatorem wszelkich mediów.

Poziom fachowości obu panów jest zbliżony. Mogą bezkarnie wygadywać bzdury.

Sądzi Pan, że Janicki zmierzy się kiedyś z prawdziwym obrazem działań BOR ws. smoleńskiej i wyjaśni wszystko?

Mam nadzieję, że kiedyś nastąpi przynajmniej częściowe wyjaśnienie sprawy Smoleńska. I wtedy pan Janicki będzie stał przed sądem, odpowiadając za sposób zabezpieczenia wizyty głowy państwa w kraju, który nie jest i nie był przyjazny. Wizyta w Katyniu to była wizyta w kraju wrogim. Tam powinny zostać podjęte dużo większe środki ostrożności niż te podjęte przez stronę amerykańską w Polsce. Wizyta Obamy to wizyta w kraju sojuszniczym.

Janicki nie jest przygotowany merytorycznie do oceny działań służb amerykańskich?

Janicki może oceniać działania służb z USA na tej samej zasadzie, co mały chłopczyk oglądający przez szybę lody. Może nawet marzyć o tym, że je poliże. Ale wykonalność tego jest żadna. Podobnie jest w przypadku Janickiego.

Dlaczego dziennikarze TVN nie mają nic przeciwko używaniu Janickiego do komentowania takich spraw? Dlaczego nie mają w sobie żadnej refleksji w tej sprawie?

Można by rzec, jaki ekspert tacy dziennikarze. Poziom dziennikarzy, którzy robią peany na część Janickiego, jest porównywalny z poziomem fachowości Janickiego. To mnie jednak nie dziwi, jeśli z mediów wyrzucono przyzwoitych dziennikarzy, to mamy takie dziennikarstwo, jakie mamy. Czego można się spodziewać po ludziach, które są tylko sługami.

Do dziś wśród ludzi władzy widać smoleńską zmowę milczenia. Czy w Pana ocenie ona może się zakończyć? Czy ludzie władzy zaczną się atakować również za Smoleńsk?

Jestem przekonany, że to może nastąpić już niedługo. Na jaw wychodzą coraz to nowe fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej. Nie da się już utrzymać narracji, obliczonej na to, że większość społeczeństwa to kompletne durnie.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook