Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: III RP była krajem bezpieczniaków i agentów

23.04.2017

„III Rzeczpospolita była krajem sędziów z rodzin resortowych. Krajem bezpieczniaków i agentów. Bo to w ich obronie podnoszą się gromkie głosy” – mówi Witold Gadowski w swoim wideo blogu.

„Z kilku źródeł dotarły do mnie informacje, że pod skrzydłami Bronisława Komorowskiego w Warszawie, w kilku lokalach, spotykają się byli oficerowie Wojskowych Służb Informacyjnych, byli wysocy oficerowie armii i planują jak wywrócić rząd. Planują pucz, w którym może się polać krew. To ludzie, którzy wiedzą jak to robić. To ludzie, którzy wiedzą jak wzbudzać emocje i to ludzie, którzy maja dostęp do broni” - alarmuje w swoim wideokomentarzu Witold Gadowski, stawiając pytanie czy wie o tym polski kontrwywiad, ABW.

„Być może niektórzy oficerowie tych służb nadal uważają, że to Bronisław Komorowski jest ich protektorem i tam chodzą knuć, nie zdając raportu swoim przełożonym. Chciałbym, aby te informacje były nieprawdziwe” - dodaje Gadowski, podkreślając dobitnie, że „w kilku miejscach w Warszawie spotykają się panowie, którzy planują przewrót”. 

„Co więcej, zaczynają odwiedzać kapelanów wojskowych i chcą przeciągnąć ich na swoją stronę, tak by wywołać w armii poruszenie i doprowadzić do rewolty wewnątrz naszej armii.  Chciałbym, żeby usłyszał to także minister obrony narodowej, bo być może w tym kontekście cała awantura wokół pana ministra została rozpętana, nie jest przypadkowa; że jest to taki przygotowawczy ostrzał do ofensywy. Najpierw ostrzał medialny za pomocą agentury, WSI, która ciągle funkcjonuje w mediach” - podkreśla publicysta. 

Witold Gadowski komentuje także sprawę sędziów, którzy podejmują kolejne formy protestu wobec planowanych przez ministerstwo sprawiedliwości zmian w ustawie o KRS. „Sędziowie nie mogą strajkować, ale sędziowie wszystko mogą, dlatego 19 kwietnia zapowiedzieli jednak taki sprytny półgodzinny strajk. Dlaczego? Bo gwałcone są ich prawa. A ponieważ mają więcej praw, niż my zwykli śmiertelnicy, mogą jeździć jak piraci drogowi. Największy odsetek piratów drogowych, jeśli chodzi o zawody, jest sędziów. A ponieważ mają immunitet, nie płacą mandatów. Mogą sobie kraść po hipermarketach, mogą mieć problemy z alimentami, tak jak rzecznik KRS i nic im za to nie możemy zrobić. A kiedy rząd, minister Zbigniew Ziobro, mniej lub bardziej udanie, wzięli się za tę sprawę i próbują doprowadzić do jawności oświadczeń majątkowych sędziów, to zaczął się krzyk, lament i donosy do rożnych  instytucji europejskich, że oto gwałcone są prawa obywatelskie w Polsce. Prosty wniosek: obywatelami w Polsce są tylko sędziowie. Bo tylko oni mają prawa. Kiedy nas zatargają do sądu, zmuszą do płacenia nienależnych kar, to my nie mamy żadnych praw, bo „proszę wstać, wysoki sąd idzie”. Ale kiedy im się przyjrzeć, kiedy zacząć im zaglądać do kieszeni, kiedy ktoś zaczyna próbować unormować tę sytuację – wrzask. Mamy jeden z najwyższych odsetków sędziów, w stosunku do liczby obywateli. Mamy jedne z najdłuższych terminów postępowań, bo 4 tysiące sędziów w ogóle nie zajmują się sądzeniem, tylko pełnią funkcje administracyjne. Do tego mają prawo. Do tego mają dożywotnie immunitety.” - mówi Witold Gadowski.

Nawiązuje także do wrzawy, jaką podniosła „Gazeta Wyborcza” w sprawie ujawnienia zbioru zastrzeżonego. „Dziennikarz „Gazety Wyborczej” napisał, że IPN „zdradził naszych szpiegów”. Chodzi o ujawnienie zbioru zastrzeżonego, w którym ujawnieni zostali agenci komunistycznej bezpieki – wywiadu i kontrwywiadu. Autor tego artykułu dowodzi, że została na szwank wystawiona obronność i bezpieczeństwo Polski dziś, bo ujawniliśmy komunistycznych agentów. Tak towarzystwo czerwone przyzwyczaiło się do przywilejów IIIRP, że już nie widzi jak bredzi. Już nie widzi, że normalne działania, które zostały już dawno dokonane w Niemczech, w Czechach, w Polsce gdy są dokonywane, podnosi się znowu krzyk. A więc czym była III Rzeczpospolita? Krajem sędziów z rodzin resortowych? Krajem bezpieczniaków i agentów? Bo w ich obronie podnoszą się gromkie głosy” - dodaje Gadowski.

frost


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook