Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: III RP była jak kurtyzana. [WIDEO]

16.06.2016

"Nierozwiązane zagadki wszystkich tych śmierci spowodowały tragedię w Smoleńsku".

"III RP była jak kurtyzana upudrowana na niewinną dziewczynę" - mówi w swoim najnowszym komentarzu tygodnia Witold Gadowski. Dziennikarz śledczy - jak co tydzień - porusza kilka istotnych tematów, które odnosi do szerszych i bardziej ogólnych zjawisk. Gadowski przytacza między innymi historię pewnego polityka, która - jak ocenia dziennikarz - jest charakterystyczna dla realiów III RP. 


"W końcu ktoś wzywa tego polityka do Szczecina, w połowie drogi spotkanie się staje nieaktualne, wraca do mieszkania, pije wodę, wchodzi do łazienki i traci przytomność. Inni znajdują go powieszonego w biurze. Sejf polityka jest pusty – oficjalna diagnoza jest taka, że popełnił samobójstwo. Jeżeli spojrzymy na dzieje III RP, to znajdziemy w niej wszystkie klasyczne figury dramatu mówiącego o podwójnym życiu III RP. Nasza III RP, która w mediach i oficjalnie prowadziła się bardzo dobrze jak układna panna, miała drugie życie – pozazdrościłaby jej niejedna kurtyzana" - mówi Gadowski. I wylicza niewyjaśnione śmierci Falzmanna, Sekuły czy Papały. "Będziemy tę kołderkę odsłaniać coraz bardziej, by pokazać, jaką nierządnicą była III RP upudrowana na niewinną dziewczynę. Po co o tych śmierciach mówię? Nierozwiązane zagadki wszystkich tych śmierci spowodowały tragedię w Smoleńsku – tak mści się przechodzenie do porządku dziennego nad sprawami mordów, dziwnych samobójstw i dziwnych zdarzeń, które nie zostały sprawdzone" - podkreśla. 


Gadowski zwraca również uwagę na rozgrywkę w Telewizji Publicznej, a także zamieszanie wokół zagrożenia ze strony dżihadystów. "Rozejrzyjcie się po swoich ulicach i dzielnicach arabskich – oni tam już są. To szczególna nauczka przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Przyjdzie jeszcze czas, by bliżej się temu przyjrzeć" - ocenia. W komentarzu nie zabrakło również oceny słów Lecha Wałęsy, który przygotowuje się do poprowadzenia ruchu antyrządowego: "Będzie to szczególne powstanie – bo z miękkich foteli powstaną dziady. To będzie pierwsze w dziejach Polski powstanie dziadygów – na czele pójdzie Jerzy Urban, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i inni. Będzie się to odbywało tanecznym krokiem i dostarczy nam wiele radości". 

Na koniec - przestroga dla rządu PiS. "Zauważam, że rząd coraz mocniej grzęźnie w kompromisy, coraz bardziej podobają mu się salony, coraz trudniej podejmować trudne decyzje. Pług jak jedzie w zaspę śnieżną, to z każdym metrem posuwa się coraz wolniej. Gdy impet zgaśnie, trzeba będzie uruchomić społeczną akcję nacisku na rządzących, by zmiany szły dalej" - mówił Gadowski. I wskazywał na wspólne stanowisko radnych PiS, PO i tych związanych z Jackiem Majchrowskim. LL

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook