Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Gdzie jest Komorowski ws. Caracali?

21.10.2016

„Jest polityka i biznes, a czasami biznes jest polityką. Jedna rzecz mnie dziwi w tej sprawie bardzo” – mówił Witold Gadowski na antenie TVP Info, zauważając, że w sprawie Caracali zapomniano o ważnym aktorze, jakim jest Bronisław Komorowski.

„Dlaczego do dziś nie odezwał się główny aktor tej sprawy, Bronisław Komorowski. Dlaczego nikt nie zrobił z nim wywiadu na temat? Dlaczego nie wypytał o szczegóły, może o jego wizyty na północy Polski?” – dopytywał się Gadowski. 

Z kolei w Komentarzu Tygodnia na kanale youtube'owym Gadowski TV publicysta odnosi się do umowy CETA i próbuje wyjaśnić, na czym polega ta „nieszczęsna” umowa. 

„W tej sprawi chodzi o to, że większość z polskich polityków, nie przeczytała zawierającej ponad 1000 stron CETA. Ta umowa jest oczywiście tylko otwarciem dla większej umowy, dla TTIP” - stwierdza i ocena jednocześnie: „To będzie umowa, która zdeterminuje obraz gospodarczy całej Europy”. 

„Chodzi o system rozstrzygania ewentualnych sporów, które zajdą pomiędzy ogromnymi korporacjami Ameryki Północnej, a krajami europejskimi, w tym Polską” - dodaje. 

Gadowski alarmuje, że w ten sposób „zabiera się wszelkie plenipotencje demokratycznie wybranych organom poszczególnych państw, ogranicza się ich niepodległość wobec pewnej ponadnarodowej umowy”. 

Ocenia także surowo fakt, że rządzący unikają jasnych odpowiedzi ws. tych umów. 

„Jeżeli rząd PiS i prezydent Andrzej Duda, który kompletnie zakopał się w swoich pieleszach i w ogóle ani nie piśnie w tej spawie, nie zajmą jasnego, klarownego stanowiska ws. umowy CETA a potem TTIP, to będziemy musieli im stawiać pytania o to, czy rzeczywiście służą polskiej niepodległości, czy tez drżą, tylko dla odróżnienia nie przed Bruksela, Berlinem i Moskwą, a przed Waszyngtonem” - mówił Gadowski. 

Podając przykłady poważnych sporów koncernów z państwami, zadaje pytanie: „Co się tworzy? Oto tworzy się nowe źródło zysków. Międzynarodowe korporacje będą pozywać rządy krajów członkowski Unii Europejskiej o wielkie odszkodowania z różnych powodów i będą te odszkodowania wygrywać. Tworzy się grupa reketierów finansowych, którzy będą okradać państwa UE” - stwierdza. 

W swoim komentarzu Gadowski poruszył również wątek oskarżeń pod adresem Antoniego Macierewicza o jego kontakty z senatorem D'Amato.   

"Spodziewałbym się, że po takiej publikacji pan Antoni Macierewicz, czy MON pozwie „GW” i sprawa się wyjaśni. Nie stało się tak, więc pytam czy to prawda” – powiedział publicysta. 

Jak podkreśla, awantura wokół Caracali trwa i przypomina, że D'Amato to „wyjątkowa paskudna postać”, „typek o dziwnych powiązaniach”, która oskarżała kiedyś Polskę o czerpanie zysków z Holocaustu. „Nie chciałbym, by taka figura zarabiała polskie pieniądze” - ocenił. 

Gadowski odniósł się także do potencjalnej budowy śmigłowców wespół z Ukraińcami. 

„My będziemy budować bojowe śmigłowce z krajem, który jest poza NATO, który jest makabrycznie poddany korupcji, do gruntu zinfiltrowany przez rosyjskie służby? My będziemy budować z Ukraińcami śmigłowce dla państw NATO? Niemądre. Proszę z tego wycofać” – zaapelował publicysta. 

Przypomina też, że Ukraińcy zażądali wycofania pokazów filmu Wołyń.

„Jak świat światem, banderowiec nie będzie Polakowi bratem” - spuentował publicysta. 

Nie zabrakło również wspomnienia dwóch jubileuszy: 70. urodzin Adama Michnika i 30-lecie Trybunału Konstytucyjnego. 

„Nawet najbardziej wpływowy redaktor czasami straci poczucie realności i dobrze jest włożyć głowę do kubła z zimną wodą, dobrze ją tam wytaplać i popatrzeć na świat. Wtedy widzi się lepiej” - odniósł się do Michnika autor komentarza. 

Z kolei fetę z okazji rocznicy powołania TK nazwał Gadowski „niemiecką imprezą z Jaruzelskim w tle”, przypominając, że tę instytucję powołał właśnie generał zaraz po stanie wojennym. 

Gadowski surowo ocenił prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. „Niesymboliczne są działania mające na celu oderwanie Gdańska od Polski” - stwierdził publicysta. 


ak/Twitter: TVP Info/YouTube: Gadowski TV

[fot. YouTube/Gadowski TV]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook