Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Gdzie jest Komorowski ws. Caracali?

21.10.2016

„Jest polityka i biznes, a czasami biznes jest polityką. Jedna rzecz mnie dziwi w tej sprawie bardzo” – mówił Witold Gadowski na antenie TVP Info, zauważając, że w sprawie Caracali zapomniano o ważnym aktorze, jakim jest Bronisław Komorowski.

„Dlaczego do dziś nie odezwał się główny aktor tej sprawy, Bronisław Komorowski. Dlaczego nikt nie zrobił z nim wywiadu na temat? Dlaczego nie wypytał o szczegóły, może o jego wizyty na północy Polski?” – dopytywał się Gadowski. 

Z kolei w Komentarzu Tygodnia na kanale youtube'owym Gadowski TV publicysta odnosi się do umowy CETA i próbuje wyjaśnić, na czym polega ta „nieszczęsna” umowa. 

„W tej sprawi chodzi o to, że większość z polskich polityków, nie przeczytała zawierającej ponad 1000 stron CETA. Ta umowa jest oczywiście tylko otwarciem dla większej umowy, dla TTIP” - stwierdza i ocena jednocześnie: „To będzie umowa, która zdeterminuje obraz gospodarczy całej Europy”. 

„Chodzi o system rozstrzygania ewentualnych sporów, które zajdą pomiędzy ogromnymi korporacjami Ameryki Północnej, a krajami europejskimi, w tym Polską” - dodaje. 

Gadowski alarmuje, że w ten sposób „zabiera się wszelkie plenipotencje demokratycznie wybranych organom poszczególnych państw, ogranicza się ich niepodległość wobec pewnej ponadnarodowej umowy”. 

Ocenia także surowo fakt, że rządzący unikają jasnych odpowiedzi ws. tych umów. 

„Jeżeli rząd PiS i prezydent Andrzej Duda, który kompletnie zakopał się w swoich pieleszach i w ogóle ani nie piśnie w tej spawie, nie zajmą jasnego, klarownego stanowiska ws. umowy CETA a potem TTIP, to będziemy musieli im stawiać pytania o to, czy rzeczywiście służą polskiej niepodległości, czy tez drżą, tylko dla odróżnienia nie przed Bruksela, Berlinem i Moskwą, a przed Waszyngtonem” - mówił Gadowski. 

Podając przykłady poważnych sporów koncernów z państwami, zadaje pytanie: „Co się tworzy? Oto tworzy się nowe źródło zysków. Międzynarodowe korporacje będą pozywać rządy krajów członkowski Unii Europejskiej o wielkie odszkodowania z różnych powodów i będą te odszkodowania wygrywać. Tworzy się grupa reketierów finansowych, którzy będą okradać państwa UE” - stwierdza. 

W swoim komentarzu Gadowski poruszył również wątek oskarżeń pod adresem Antoniego Macierewicza o jego kontakty z senatorem D'Amato.   

"Spodziewałbym się, że po takiej publikacji pan Antoni Macierewicz, czy MON pozwie „GW” i sprawa się wyjaśni. Nie stało się tak, więc pytam czy to prawda” – powiedział publicysta. 

Jak podkreśla, awantura wokół Caracali trwa i przypomina, że D'Amato to „wyjątkowa paskudna postać”, „typek o dziwnych powiązaniach”, która oskarżała kiedyś Polskę o czerpanie zysków z Holocaustu. „Nie chciałbym, by taka figura zarabiała polskie pieniądze” - ocenił. 

Gadowski odniósł się także do potencjalnej budowy śmigłowców wespół z Ukraińcami. 

„My będziemy budować bojowe śmigłowce z krajem, który jest poza NATO, który jest makabrycznie poddany korupcji, do gruntu zinfiltrowany przez rosyjskie służby? My będziemy budować z Ukraińcami śmigłowce dla państw NATO? Niemądre. Proszę z tego wycofać” – zaapelował publicysta. 

Przypomina też, że Ukraińcy zażądali wycofania pokazów filmu Wołyń.

„Jak świat światem, banderowiec nie będzie Polakowi bratem” - spuentował publicysta. 

Nie zabrakło również wspomnienia dwóch jubileuszy: 70. urodzin Adama Michnika i 30-lecie Trybunału Konstytucyjnego. 

„Nawet najbardziej wpływowy redaktor czasami straci poczucie realności i dobrze jest włożyć głowę do kubła z zimną wodą, dobrze ją tam wytaplać i popatrzeć na świat. Wtedy widzi się lepiej” - odniósł się do Michnika autor komentarza. 

Z kolei fetę z okazji rocznicy powołania TK nazwał Gadowski „niemiecką imprezą z Jaruzelskim w tle”, przypominając, że tę instytucję powołał właśnie generał zaraz po stanie wojennym. 

Gadowski surowo ocenił prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. „Niesymboliczne są działania mające na celu oderwanie Gdańska od Polski” - stwierdził publicysta. 


ak/Twitter: TVP Info/YouTube: Gadowski TV

[fot. YouTube/Gadowski TV]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook