Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Frasyniuk, gdzie są amerykańskie pieniądze dla "Solidarności"?

09.12.2016

"Jak dzielono te pieniądze, kto je dostawał, a kto nie dostawał i czy są gdzieś sprawozdania? Może pan sobie przypomni, to byłoby bardzo ciekawe" - pyta Władysława Frasyniuka w "Komentarzu Tygodnia" Witold Gadowski.

Dziennikarz w swoim cotygodniowym wideo komentarzu skupia się na zbliżających się obchodach 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Gadowski podkreśla, że nie należy obawiać się "kabaretu strasznych panów i pań", którzy 13 grudnia wychodzą na ulice świętować wydarzenia sprzed ponad trzech dekad. 

"Nie bójmy się 13 grudnia „kabaretów starszych panów”, a raczej „kabaretów strasznych panów i pań”. Ani demokracji, ani państwu to nie zagraża. Cała ta szopka robiona jest jednak po to, aby dać sygnał Zachodowi „przyślijcie nam pomoc, aby razem rozwalić to, co w Polsce zaczyna się odbudowywać" - wyjaśnia. Gadowski wspomniał także o toczących się postępowaniach wobec dwóch osób, którym postawiono zarzuty kontaktowania się z FSB.

"Rozpoczęły  się postępowania przeciwko generałom Januszowi N. i Piotrowi P. Obaj są generałami z przypadku. Oby panom stawiane są zarzuty nieformalnych kontaktów z przedstawicielami FSB Rosji, poza wiedzą premiera. Jeżeli oby panom zostanie udowodnione, że pili wódę z ruskimi bezpieczykami, to blisko od tego, do zarzutu zdrady. Chlanie wódki z rosyjskimi służbami, zawsze źle się kończy dla naszych służb. I tak już jest przynajmniej od 1939 roku, tak dalej być nie może" - podkreślił dziennikarz.

Publicysta wystosował także apel do Władysława Frasyniuka.

"Ostatnio często głos zabiera Władysław Frasyniuk pełniący zawód legendy „Solidarności”. Chciałbym zapytać pana Frasyniuka jak to było z Funduszem Pomocy „Solidarności”, który szedł ze Stanów Zjednoczonych, jak dzielono te pieniądze, kto je dostawał, a kto nie dostawał i czy są gdzieś sprawozdania? Może pan sobie przypomni, to byłoby bardzo ciekawe, gdybyśmy poznali listę beneficjentów amerykańskich pieniędzy. Wyjaśniłaby się z pewnością tajemnica niektórych fortun i przedsiębiorstw" - dopytywał Gadowski.

Jednak to nie wydarzenia na polskim podwórku najbardziej przerażają Gadowskiego, a działania Putina.

"Bardziej obawiam się tego, co dzieje się na arenie międzynarodowej, a tutaj powoli żarty się kończą. Putin wykorzystuje moment słabości władzy w Stanach Zjednoczonych i przesuwa akcenty coraz szybciej w kierunku swoich roszczeń. I tak, np. w Syrii, kończy się ofensywa na Aleppo. Na Białorusi skończyły się ćwiczenia wojsk białoruskich, które przebiegały pod hasłem walki z zielonymi ludzikami. Łukaszenka musiał się czegoś bardzo wystraszyć" - powiedział.

Było też o mierze demokracji, którą w Polsce wyznaczają swobody Tomasza Lisa.

"Gdyby w Polsce nie było demokracji, Tomasz Lis dawno by dostał kilka pałek i siedział w kryminale. (…) Ten pan łamie wszelkie reguły dobrego wychowania, ale widocznie takie maniery przywiózł spod Zielonej Góry i tak manier nauczył się od swojego tatusia. To jakimi swobodami cieszy się dzisiaj Tomasz Lis, świadczy o poziomie demokracji w Polsce. Niech nikt nie mówi, że w Polsce zagrożona jest demokracja. Na pewno jest jej więcej niż za czasów PO-PSL. W tamtych czasach sam odczuwałem na własnej skórze jak tropiono i prześladowano wszystkich ludzi, którzy myśleli niezależnie" - zaznaczył.

 

kk

 

Warto poczytać

 1. tomaszewski18062018 19.06.2018

  J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

  Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

 2. 1270rossijaasiuraek 14.06.2018

  Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

  Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet, oprócz wielu niewątpliwych korzyści niesie za sobą mnóstwo zagrożeń. Przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice, często mimo szczerych chęci, nie są w stanie kontrolować wszystkiego, co w Sieci robią ich pociechy

 3. 1270rossijaas 14.06.2018

  Hit. Rosjanie znów malują trawę na zielono i wstawiają sztucznych kibiców

  Zachodnie sankcje są coraz dotkliwsze, rosyjska gospodarka jest w zapaści, stan życia Rosjan wyraźnie się pogarsza

 4. studenci13062018 13.06.2018

  Czego potrzebują strajkujący studenci? „Sałatek wegańskich, mleka sojowego i gier dla zabicia czasu”

  Do protestu warszawskich studentów, którzy nie zgadzają się z przygotowanym przez Jarosława Gowina projektem ustawy o uczelniach wyższych, dołączyli koledzy z Krakowa, Łodzi i Gdańska.

 5. 1270widzetas 13.06.2018

  „Kaczyński to marny przywódca, żaden mąż stanu” – polityczni przegrani oceniają prezesa PiS

  Jan Vincent Rostowski, Leszek Balcerowicz i Janusz Palikot, to postacie, które na trwałe spadły z firmamentu sceny politycznej, a ten ostatni, można to śmiało powiedzieć, przeszedł wręcz do politycznego niebytu. Nie dziwi zatem ich frustracja i niemożność pogodzenia się z tym stanem.

 6. 1270niesiooeks1206 12.06.2018

  Niesiołowski znowu w amoku nienawiści o TV Trwam: Zlikwidować tę antykatolicką sektę!

  Stefan Niesiołowski słynie z agresywnych, przepełnionych jadem i nienawiścią wypowiedzi. Znowu dał popis

 7. 1270waleknapolsacie1206 12.06.2018

  Wałęsa wspiera Jakiego! Ale Trzaskowskiego wspiera bardziej. Znowu "jest za, a nawet przeciw”

  Lech Wałęsa znowu wzniósł się na wyżyny logiki. Były prezydent, którego syn najprawdopodobniej będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska, postanowił zabrać głos w sprawie prezydentury Warszawy

 8. missmundial10062018 10.06.2018

  Gorąco? Co Wy wiecie o upale. To dopiero jest hot! Tak wygląda nowa „Miss Mundialu 2018”

  Mistrzostwa świata jeszcze się nie zaczęły, ale gorące serca kibiców już są rozgrzane do czerwoności.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook