Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Frasyniuk, gdzie są amerykańskie pieniądze dla "Solidarności"?

09.12.2016

"Jak dzielono te pieniądze, kto je dostawał, a kto nie dostawał i czy są gdzieś sprawozdania? Może pan sobie przypomni, to byłoby bardzo ciekawe" - pyta Władysława Frasyniuka w "Komentarzu Tygodnia" Witold Gadowski.

Dziennikarz w swoim cotygodniowym wideo komentarzu skupia się na zbliżających się obchodach 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Gadowski podkreśla, że nie należy obawiać się "kabaretu strasznych panów i pań", którzy 13 grudnia wychodzą na ulice świętować wydarzenia sprzed ponad trzech dekad. 

"Nie bójmy się 13 grudnia „kabaretów starszych panów”, a raczej „kabaretów strasznych panów i pań”. Ani demokracji, ani państwu to nie zagraża. Cała ta szopka robiona jest jednak po to, aby dać sygnał Zachodowi „przyślijcie nam pomoc, aby razem rozwalić to, co w Polsce zaczyna się odbudowywać" - wyjaśnia. Gadowski wspomniał także o toczących się postępowaniach wobec dwóch osób, którym postawiono zarzuty kontaktowania się z FSB.

"Rozpoczęły  się postępowania przeciwko generałom Januszowi N. i Piotrowi P. Obaj są generałami z przypadku. Oby panom stawiane są zarzuty nieformalnych kontaktów z przedstawicielami FSB Rosji, poza wiedzą premiera. Jeżeli oby panom zostanie udowodnione, że pili wódę z ruskimi bezpieczykami, to blisko od tego, do zarzutu zdrady. Chlanie wódki z rosyjskimi służbami, zawsze źle się kończy dla naszych służb. I tak już jest przynajmniej od 1939 roku, tak dalej być nie może" - podkreślił dziennikarz.

Publicysta wystosował także apel do Władysława Frasyniuka.

"Ostatnio często głos zabiera Władysław Frasyniuk pełniący zawód legendy „Solidarności”. Chciałbym zapytać pana Frasyniuka jak to było z Funduszem Pomocy „Solidarności”, który szedł ze Stanów Zjednoczonych, jak dzielono te pieniądze, kto je dostawał, a kto nie dostawał i czy są gdzieś sprawozdania? Może pan sobie przypomni, to byłoby bardzo ciekawe, gdybyśmy poznali listę beneficjentów amerykańskich pieniędzy. Wyjaśniłaby się z pewnością tajemnica niektórych fortun i przedsiębiorstw" - dopytywał Gadowski.

Jednak to nie wydarzenia na polskim podwórku najbardziej przerażają Gadowskiego, a działania Putina.

"Bardziej obawiam się tego, co dzieje się na arenie międzynarodowej, a tutaj powoli żarty się kończą. Putin wykorzystuje moment słabości władzy w Stanach Zjednoczonych i przesuwa akcenty coraz szybciej w kierunku swoich roszczeń. I tak, np. w Syrii, kończy się ofensywa na Aleppo. Na Białorusi skończyły się ćwiczenia wojsk białoruskich, które przebiegały pod hasłem walki z zielonymi ludzikami. Łukaszenka musiał się czegoś bardzo wystraszyć" - powiedział.

Było też o mierze demokracji, którą w Polsce wyznaczają swobody Tomasza Lisa.

"Gdyby w Polsce nie było demokracji, Tomasz Lis dawno by dostał kilka pałek i siedział w kryminale. (…) Ten pan łamie wszelkie reguły dobrego wychowania, ale widocznie takie maniery przywiózł spod Zielonej Góry i tak manier nauczył się od swojego tatusia. To jakimi swobodami cieszy się dzisiaj Tomasz Lis, świadczy o poziomie demokracji w Polsce. Niech nikt nie mówi, że w Polsce zagrożona jest demokracja. Na pewno jest jej więcej niż za czasów PO-PSL. W tamtych czasach sam odczuwałem na własnej skórze jak tropiono i prześladowano wszystkich ludzi, którzy myśleli niezależnie" - zaznaczył.

 

kk

 

Warto poczytać

 1. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 2. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 3. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 4. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 5. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 6. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 7. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 8. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook